Byť zdravý je výhra

(pořad)
Soutěžní
Slovensko, 2021, 8-65 min

Účinkují:

Vera Wisterová (moderátor), Marcel Forgáč (moderátor), Jevgenij Libezňuk, Miko Hladký, Rasťo Piško

RTVS na základe spolupráce s Ministerstvom financií SR (MF SR) odštartuje 15. augusta sériu žrebovaní súťaže o očkovaciu prémiu pod názvom Byť zdravý je výhra. Každý pracovný deň o 18.50 h zverejní RTVS na Jednotke mená vyžrebovaných základných výhier 20x po 1 000 € a štandardných výhier 5x po 10 000 €. Žrebovanie výhier prebehne pod dozorom notára. Súčasťou relácií počas pracovných dní budú postupne aj dokrútky s výhercami jednotlivých finančných výhier. Každú nedeľu večer v hlavnom vysielacom čase naživo na Jednotke prebehne žrebovanie výhercov, ktorí získajú automatickú výhru 5x po 1 000 € a zároveň budú mať títo piati vyžrebovaní šťastlivci šancu vyhrať aj prémiovú výhru vo výške 100 000 €. Ak chcú zabojovať o prémiovú výhru, budú musieť podľa štatútu súťaže do dvadsiatich sekúnd od zazvonenia zdvihnúť telefón a počas hovoru na výzvu moderátora povedať heslo vyobrazené počas vysielania na obrazovke. Moderátormi 55-minútových nedeľných programov budú Vera Wisterová a Marcel Forgáč, počas vysielania vystúpia mnohé známe osobnosti a súčasťou týchto relácií budú aj hudobní hostia. (RTVS)

Arsenal83 odpad!

Úbohosť v priamom prenose, kde dvaja moderátorskí šašovia, ktorí si za tento úchylný paškvil prilepšia každý po 30 000 eur za 12 hodin "roboty", žrebujú výhercov absolventov mňamky na pokyn duševne chorého ministra, svojho času premiéra. Akoby zázrakom sú víťazi z regiónov, kde je rozsah podľahnutia propagande oveľa nižší než v liberálno kaviarenskych kruhoch, ale čo čert nechcel, úspešný je nakoniec len jeden z piatich, nakoľko jeden nekukal televízor, druhá mala vraj pomalý internet, pritom je jasné, že medzi tv prenosom a webovým prenosom je oneskorenie, a ďalší dvaja radšej ani nezdvihli. Buď už utrpeli fajzer bonus v podobe srdcového zápalu, alebo sa im už nikto dovolať nemohol. Apropo, zlé jazyky hovoria, že vraj sa snažili dovolať aj inému propagátorovi včeličky, majstrovi slova Julovi, avšak ani ten už telefón zdvihnúť nestihol. ()

MM_Ramone odpad!

Pre mňa je nepochopiteľné, že sa niečo také ako očkovacia lotéria môže vôbec udiať, že sa na to niekto dokáže pozerať a že sa ľudia do tohto chorého projektu dokážu zapojiť. Žrebovať ľudí, za to že sa podrobili experimentu so svojim zdravím je zvrátenosť. Nič odpornejšie som dlho nevidel. Lotéria o zdravie je proti ľudskosti. A mimochodom ako sa cíti výherca prémie, keď tie peniaze sú zo štátneho rozpočtu, do ktorého idú dane aj nezaočkovaných občanov? Berú sa milióny zo štátneho rozpočtu, ktoré chýbajú v zdravotníctve na liečbu vážnych chorôb, vybavenie nemocníc a ordinácii lekárov. V tom losovacom koši je viac ako pol miliona egoistov, ktorí majú vidinu výhry veľkých peňazí. Aby raz nenastal čas, že to bude klasifikované ako neoprávnené obohatenie sa. Len naivný, hlúpy a chamtivý človek sa prihlási do tejto sprostosti. Rozdáva sa zo spoločného, teda aj z peňazí neočkovaných daňových poplatníkov, ktorí sú z lotérie vylúčení. Dá sa konštatovať, že očkovaní sa doslova zmocnili spoločných peňazí a rozdávajú si ich mírnix dírnix medzi sebou. Toto smrdí svinstvom a obohacovaním na úkor druhých. Ako môže vysielať verejnoprávna televízia RTVS takúto nemorálnosť?! Je neznesiteľné pozerať sa na bezbrehé mrhanie verejných financií v réžii psychopatického vagabunda z Trnavy. Dane sa platia na chod štátu a nie na nezmyselnú zvrátenosť jedného pomäteného šialenca! Toto je mimoriadne odporný odpad! ()

Marze

Konecne jsem videl onu slavnou ockovaci loterii. Z tolika ockovanych za tyden byt mezi peti vylosovanymi je temer nulova.Urcite vyssi je zemrit na chripku. Ja uz mam treti covidovou davku a po prvnim ockovani jsem na kole odjel hrat tenis a vecer dva fotbalove zapasy. Nastesti jsem mel v tomto dile stesti na vybornou slovenskou kapelu a je zde silna, i kdyz kruta premisa kdy Lukas po zavolani prisel o 300 tisir eur, kdyz nic nevedel o ockovaci loterii. Z ostatni komponent poradu byla zajimava jen exkurze do organizaci socialnich sluzeb. A tezko se chape, proc se tolik lidi odmitalo ockovat (nejsem pro kohokoli nutit). ()

Jello Biafra odpad!

Absolútne morálne dno, ktoré názorne ukazuje do akej žumpy tento štát za posledné roky padol. Skrachovaný premiér s duševnou poruchou, ktorý by bol v každej normálnej krajine zbavený svojprávnosti, dostal novú funkciu a síce ministra financií. V tomto prípade je to ako keby ste schizofrenikovi dali do ruky nabitý samopal. Pod fakt silným argumentom "oplatí sa to" zrealizoval totálne prízemnú šou, kde sa očkovaní jednotlivci uchádzajú o ťažké prachy. Že celý tento nezmysel míňa štátne peniaze asi nášho vyšinutého Matelka nezaujíma. Zuzana zo Solivaru by vedela rozprávať svoje, tých 400 tisíc už asi nikdy neuvidí. Jedna z najväčších odporností nielen na televíznej obrazovke, ale aj ostudný výstrelok celej súčasnej vlády. ()

IntoTheCoven odpad!

Peniaze daňových poplatníkov rozhádzané na ultraprimitívnu propagandu z "prázdnej špajze" ministrom financií-plagiátorom, ktorému financie spravuje manželka, lebo im podľa vlastných slov nerozumie. Človek hneď v pamäti vyhrabe dystopické sci-fi zo 70. rokov, keď výherca musí prečítať heslo "sloboda". Keď sa to časom opozerá, na sezónu 2022 sa možno dočkáme adaptácie na štýl Running Man, kde súťažiaci dostane na poslednú chvíľu šancu vyhnúť sa smrtiacemu úteku, ak si pichne aspoň jednu Astra Zenecu. Celým spektáklom by nás potom mohol sprevádzať Jožo Pročko, vyzlečený do naha ako za svojich zlatých čias v 90. rokoch, kedy rozosmieval tých jednoduchších. ()

ViktorS

No ono sa to dosť ťažko hodnotí, keďže veľa ľudí tu ovplyvní to, že je to očkovacia kampaň, čo sa niekomu môže páčiť, niekomu zasa nie. Celý čas je hlavnou témou očkovanie no a napínavé to začne byť, keď sa telefonuje výhercom. Ale ako program to bolo zvládnuté pomerne dobre. Nejaké tie piesne, hostia, príbehy zo života ľudí... (uvidí sa, ako to bude pokračovať) ()

Torgal

Igor vymyslel k svojej slávnej očkovacej lotérii aj veľkolepú šou a vyžrebovanie piatich mien natiahol na hodinu. A keďže sme mali svoje želiezka v ohni, tak sme boli pre pokoj v duši nútený to aspoň po očku sledovať. Nejdem teraz rozoberať na čo bolo potrebné ľudí oberať v nedeľu večer o čas takýmto typom programu, v ktorom sa síce dozviem to, že je fajn dať sa zaočkovať, no jeho cieľovka UŽ ZAOČKOVANÁ JE, takže toto posolstvo je pre ňu zbytočné. Späť k relácii ako takej. Nebolo to tak hrozné. Malo to svoju štruktúru, hudobných hostí aj snahu apelovať na (zaočkovaných…) ľudí skrz dokrútky s lekármi, osobnosťami a výhercami. A keby mi z toho kvapol nejaký ten bakšiš, išiel by som s hodnotením pokojne aj vyššie :-) 4/10 ()

Kritik.

Treba si uvedomiť, že sa vysiela každý deň a nielen v tú prvú nedeľu. Zvyšok (napr. dnešok 17.8.2021) je zatiaľ zvládnutý fajn. No a hlavne sa treba zbaviť predsudkov a nazerať na reláciu z pohľadu filmových (televíznych) divákov a fanúšikov - hodnotiť kameru, strih, efekty. A nie vyjadrovať sa podľa toho, či sme za alebo proti očkovaniu. ()

Monggol odpad!

Tuná je krásne vidieť tá donebavolajúca ľudská dementnosť a predajnosť tzv. moderátorov a iných hercov a dobytkov, ktorí sa v tom angažovali. Napr. oná ...  Wisterová. ()

haffen odpad!

Zaujímavý spôsob, ako štyrom ľuďom počas 20 sekund zničiť život. Registroval som sa tam a po včerajšom fiasku pevne dúfam, že ma nevylosujú a ja nebudem bojovať o hlavnú cenu v nádeji, že zrovna môj TV operátor má oneskorenie menšie ako 30 sekúnd. O depresie nestojím. Programu, jeho obsahu, pravidlám a moderátorom udeľujem "Odpad!" a 0%. ()

Dejvecd odpad!

Nuda, ktorá nemá prakticky žiadnu výpovednú hodnotu a pocitovo trvá celé hodiny. Áno na jednu stranu to má pozitívny vplyv na výhercov, ale obyčajného diváka to len unudí k smrti. Už som videl aj lepšie spracované lotérie. 0/10 ()

Mire odpad!

Ešte horšie ako tento zbytočný megalomanský projekt sú komentáre a myšlienkové pochody niektorých užívateľov, menovať netreba. ()

Futulama odpad!

Najskôr chcel zvýšiť dane aby sa zaplatilo očkovanie, tak si asi povedal, ako inak minúť ešte viac miliónov zo štátneho rozpočtu. Ale keď vyhrám 100k dám 5* no Kappa ()

DAJAAAA odpad!

Očkování proti covidu,je největší podvod století.Už se těším,až ty hajzly všechny pozaviraji.Anebo rovnou zastřelí. ()

Krnac

Vizuál štúdia, hudba a celkové zvládnutie tohto programu by si zaslúžilo 7/10 ale. Za lotériu čo bola hlavná náplň programu sa musím pridať k ,,bojkotu". Kebyže sa človek len zaočkuje a dá los je všetko ok ale ešte musí sedieť pri televízore a samotné zavolanie bolo zvládnuté hrozne. ()