Return of the Frontiersman

Western

USA, 1950, 74 min

Logan Barett se dostane do rvačky s místním potížistou Kearneym a oba jsou na deset dní zavřeni do basy Loganovým otcem, který je městským šerifem. Poté, co jsou propuštěni je Kearney zavražděn a Logan, který náhodou projíždí kolem, upadne do podezření a rozhodne se pustit se na útěk a očistit své jméno. Šerif tedy musí pronásledovat vlastního syna. ___ Jedná se o barevné béčko s neznámými herci. Nebylo to tak docela špatné, ale zároveň mě to nijak zvlášť nezaujalo a podruhé se na to už určitě nepodívám.(31.5.2012)

• Mol

THERE A LOT OF THINGS THAT I DON'T UNDERSTAND... SHUT UP AND START SHOOTING! Chtělo by se říci, že tento film je plný klasických westernových klišé, ale on je jedno velké, ovšem s jedním nečekaným zvratem. Logan se dostává z louže do bláta a z bláta do sraček. Potkává dívku, střílí, utíká, nikomu nechce pořádně nic vysvětlit, prostě western z 50's. Bohužel ve filmu mi nikdo nepřipadal sympatický a tak zůstanu jen u dvou hvězdiček.(3.4.2017)

Gordon MacRae - Logan, jinak výborný muzikálový zpěvák i zde zazpíval, byť to bylo ve vězení :o) písničku o hodném chlapci. Další v řadě - úspěšná zpěvačka a herečka Julie London v roli Janie sice nezpívala, ale sekundovala jako pohledná neteř lékaře hledanému Loganovi, kterému nakonec pomůže objasnit loupeže, zabíjení a podvod. Film nebyl špatný, a podívala jsem se na něj i vícekrát než jednou...(7.6.2016)