Reklama

Reklama

První večeře

(TV pořad)
Reality-TV
Česko, 2021, 8x60 min

Režie:

Jiří Mádle

Kamera:

Tomáš Kresta

Účinkují:

Zdeněk Pohlreich (moderátor)
(další profese)

Obsahy(1)

Televize Prima uvede zbrusu novou seznamovací show První večeře se Zdeňkem Pohlreichem! V ní se nezadaní lidé naslepo seznámí u první večeře, na jejímž konci se rozhodnou, jestli se chtějí setkat ještě jednou. To vše za přítomnosti kamer! A protože láska prochází žaludkem, pořadem provede oblíbený kuchař Zdeněk Pohlreich, který bude první setkání hostit ve své pražské restauraci Divinis. Na diváky čeká celkem osm epizod, v každé se představí čtyři páry. Televize Prima bude show, která vznikla podle úspěšného zahraničního formátu First Dates, vysílat každé pondělí večer. (TV Prima)

(více)

Recenze (46)

honajz odpad!

všechny recenze uživatele

Aneb jak přihrát Pohlreichovi nějaké další prachy... Naprosto iritující způsob přivítání, rádoby štengrování se číšníků, ale hlavně zcela podivně sestavené páry - 42letý chlap dostane přiřezanou 55letou babu, 20letý ucho dostane 26letou vyžilou na první pohled ambiciozní kur.vičku, jako fakt děs běs. A ta Pohlreichova moudra! Ó, běda! ()

fafejt001 

všechny recenze uživatele

Kuchař  má  opět   nový  pořad . Každý  se  nějak  živí . Sice  je  to  divné , sledovat  lidi  u  jídla  ,   komentovat  to ,   a  poté   jěště  čekat , že  spolu  začnou  cestu  životem . Fakt  trapas .  Ale  Simone  byla  fan  a  proto  dávám  * . Jinak TV  Prima  zřejmě začala  akci  -  JAK  PŘIJÍÍÍT   O   DIVÁKA .  Nejjdříve  trapná  1. Mise  a  nyní  tohle . ()

Reklama

xmatysekx odpad!

všechny recenze uživatele

Naprostá rakovina české televizní zábavy navazující svou kvalitou na Rande fakt bolí. Polreich a jeho nimrodi nezaznamenali, že svět se změnil a o dvacet let později už to nebude taková prdel udělat seznamku, u který nebudete mít v každým záběru nutkání bedlivě sledovat dění za oknem restaurace nebo zkoumat obsah talíře postaršího manželskýho páru u vedlejšího stolu, protože to je v tu chvíli jednak ta více zábavná, a především obecně snesitelnější část záběru. Život má všemu kromě prvoplánových připomínek ‘šéfa’ dodávat i personál bavící se nad pokusy hostů navázat romantický vztah, což je ve výsledku jen o něco málo trapnější než fakt, že se tak zároveň chovají naprosto neprofesionálně. Ne, Šéfe! Fakt ne. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Formát televizní seznamky odjakživa miluju, takže mi bylo předem jasné, že se u toho budu dobře bavit, což mi první epizody zatím dokonale potvrdily. Asi mi přijde fajn, že se to pokusili ozvláštnit tím Pohlreichem, byť skutečnost je taková, že by se ty randíčka asi mohly odehrávat v libovolné no name restauraci bez jeho účasti, a na zábavnosti výsledku by se podle mě v podstatě nic nezměnilo, ale když už se to odehrává v jeho Divinisu (kde jsem byl kdysi na pracovním obědě a jídlo i personál za mě super), tak prostě proč ne, a nechápu ty debilní komentáře ve stylu, na jaké dno Pohlreich spadnul - mně se to naopak líbí, že se nebojí jít do něčeho úplně nového. Pokud jde o jednotlivé protagonisty k seznámení, které jsem měl zatím možnost vidět, působilo to na mě dojmem, že se zde projevuje klasický efekt všech seznamek - holky zde mají navrch, mají to v hlavě srovnané, a naprosto přesně vědí, co hledají, zatímco jejich nezadané mužské protějšky jsou povětšinou nevyzrálé či podivínské existence, kterým je lepší se obloukem vyhnout, neboť jsou pro vztah / manželství zcela nevhodní. Možná je to tím, že jsem teď pod vlivem novácké Svatby na první pohled, kde se ohánějí tím, že vdavekchtivé protějšky spárovali na základě "vědeckých" poznatků a konkrétních důvodů, které jsou pojmenovány, ale silně v První večeři postrádám nějaký komentář, který by zdůvodnil, proč byli k sobě vybráni zrovna tito dva lidé, kteří od sebe často bydlí velice daleko, nemají takřka nic společného (snad až na věkovou blízkost, která se mi zdá jako hlavní kritérium), a obecně na první pohled jeví nulový potenciál, že by mezi nimi mohl fungovat úspěšný vztah. Působí to na mě takřka dojmem, že cynické primácké produkci je zcela u prdele, jestli z jejich pořadu vzejdou nějaké funkční páry, protože hlavní je sledovanost a té se zde podřizuje vše, proto k těm povětšinou normálním ženám dávají tak tragické protějšky, aby to přilákalo k telce co nejvíc lidí. A další věc, která mě zde brutálně překvapila, je skutečnost, že muži musí za večeři platit (pokud to tedy není jen na oko a neplatí to za ně ve skutečnosti televize, případně to jde na účet podniku, který to má jako super reklamu) - pokud tomu tak skutečně je, tak mi to přijde ze strany Primy strašně nefér a nechápu to. Ti chlapi jsou zde dokonale zostuzeni a ještě je to nechají zaplatit, to je jak zlý vtip. Přesto přese všechno - míra individuální divácké zábavnosti zde pro mě dosahuje vrcholu a těším se na každý nový díl. ()

alisa.upir odpad!

všechny recenze uživatele

Tenhle formát seznamky mě už roky baví v zahraničí. Bohužel teda ty zahraniční verze mají většinou mnohem sympatictejsi a taktnější obsluhu, a na konci ten pár sedí v místnosti spolu a probírá to rande, ne že to končí otázkou mezi dveřma.  Polreich a jeho způsob mluvení se mi do tohohle pořadu fakt nehodí, neříkejte mi, že v celý ČR není někdo s trochu lepším vystupováním… Je to fakt smutný na to koukat, když on i ta jeho obsluha tomu dodávají svým způsobem mluvení a vystupování nádech třetí cenový (lol ta jeho rozhalená košile, ze který mu lezou chlupy a s tím zlatým řetízkem a stříbrnýma doplňkama vypadá jak taxikář z Václaváku….). Dost mě taky vyděsilo, že když se k návštěvníci ten pán ve třetím díle choval jako kokot, že na to absolutně nereagovali. Nulová empatie. To úplně bolí oči se na něco tak buranskýho koukat a je mi líto, že paní se tam nikdo nezastal a pána nespravil na místě.  Navíc teda mi přijde, že schválně vybírají lidi, co se k sobě už od prvního pohledu nehodí. Obrovský věkový rozdíly (při tom lidí v různých věkových kategoriích je tam dost), vyloženě mismatche (např. slečna dělá marketing, půl dne vybírá oblečení, očividně je hodně vizuálně založená, a vyberou jí člověka, který už na první pohled na tohle nedbá,a je jasný, že ona s ním do ničeho nepůjde; nebo slečna chce vyloženě velký mužný typ - dají ji dohromady s takovým medvídkem…) - já všem přeju, aby si někoho našli, ale ten produkční tým by si zasloužil vyhodit ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • „Mou úlohou je, aby se lidé v naší restauraci cítili dobře a atmosféra u stolu byla co nejuvolněnější. Za běžného provozu vidíme setkávání lidí nad dobrým jídlem dnes a denně. Restaurace je místo, kde se seznamují, rozcházejí, dostávají výpovědi. My se o ně musíme vždy perfektně postarat a být naprosto profesionální,“ uvedl Zdeněk Pohlreich. (SONY_)
  • „Myslím, že produkce pořadu vybrala neskutečně pestrou směsici lidí. S otevřenou pusou jsem koukal, když se u stolu začaly probírat sexuální zážitky nebo preference. Za mých mladých let se tyto řeči nevedly,“ řekl Zdeněk Pohlreich. (SONY_)
  • První epizodu vidělo 532 tisíc diváků (share 19,57 %) v cílové skupině 15+. (rakovnik)

Reklama

Reklama