Reklama

Reklama

Vražda v Londýně

  • USA See How They Run (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard (Sam Rockwell) a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová (Saoirse Ronan), ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (153)

FrankSusta 

všechny recenze uživatele

Já mám takovýhle jednorázový blbůstky prostě rád. Neurazí, ani vyloženě nenadchnou, ale špatný pocit z nich určitě mít nebudete. Spíše naopak budete o to více takový skoro až uvolnění a navíc se budete cítit i docela inteligentně (když je humor stejně jako zde pojat vcelku chytře). Tahle hoďku a půl trvající detektivní dekonstrukce dokáže totiž skvěle zabavit a pobavit. Scénář Marka Chappella natočen Tomem Georgem vlastně dokáže téměř celou dobu jet a málokdy se stane, že by měl tiché místo. Co taky očekávat, když je stylizace celého snímku extrémně podobná Wesu Andersonovi, mistru nečekaných zvratů a vizuálních překvápek. I když se tady pokoušeli asi spíše jet v nějakém retro stylu. A docela se jim vyvedl. Film je též velice povedeně obsazen, jen postava Sama Rockwella mi přijde sama o sobě málo využitá, jelikož její potenciál i s obsazením rozhodně nebyl nemalý. Jinak je to ale moc příjemná jednorázová oddechovka, která ale dle všeho bohužel zapadne mezi podobné byť milé blbůstky. 7,5/10 ()

NiWi 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná detektivní záležitost, která si dělá srandu sama ze sebe i z detektivního žánru. Vražda v Londýně nepřináší do žánru nic nového, ale zvládá ladně a uvědoměle servírovat jednoduché vyšetřování mordu s hravým ironickým až satirickým podtónem. Snímek hodně stojí na ústřední dvojici Rockwell - Ronan, která spolu má až překvapivě příjemnou chemii, a jejich výkony dělají celý příběh o dost zábavnější. To, jak se film vlastně vůbec nebere vážně, patří mezi jeho výrazné pozitivní stránky, vše v ideální stopáži. Nejedná se o žádný přelom ani o geniální a promyšlenou variaci na detektivní žánr, snímek celkově postrádá jakýkoliv zapamatovatelný moment, a Tom George se zde (zatím) neprofiluje jako bůhví jak výrazný režisér. Druhá polovina navíc lehce ztratí na tempu, a musí jí táhnout samotní herci. I tak ale film považuji za slušnou jednohubku, která mě vlastně dost mile překvapila. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Detektivka, která funguje jako detektivka a současně si dělá prdel s detektivních filmových postupů a navíc je narvaná ironií a sarkasmem jako skříň Pekarové-Adamové svetry, Velmi dobře napsané postavy Sam Rockweell v tandemu se Saoirse Ronan baví od začátku do konce. Hudba je rovněž nápaditá a hrává a vůbec celé mě to bavilo, takže možná slabší čtyřka, ale pořád čtyřka. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Dekonstrukce detektivek se tu ve finále sice koná jen napůl, netradiční, zábavnou a svěží podívanou ovšem Tom George realizovat dokázal. Výsledná Vražda v Londýně vlastně za pochodu sama reflektuje své audiovizuální pojetí a působí skutečně jako filmová adaptace nějaké detektivky, ze které by její autor nejspíš nadšený úplně nebyl. O jednom z nejzábavnějších filmů letošního roku ovšem nemůže být pochyb.... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadalo jako taková ta příjemná anglická zábava, ve které všichni mluví precizní angličtinou, humor je anglický, prostředí je anglické a navíc v hlavní roli pro mě největší lákadlo a tuze nedoceněný Sam Rockwell, který mě baví snad vždy a všude. Bohužel film své tempo neudržel a po časem mě nebavilo sledovat, kdo je že vlastně vrahem. Stejně je to pokaždé někdo koho scénáristé nakonec určí. 60% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • Vo filme sa nachádza viacero odkazov na Agathu Christie. Napríklad vo chvíli, keď inšpektor žiada strážmajsterku, aby našla telefónnu búdku a zavolala na policajnú stanicu, parkujú pred "bytom Hercula Poirota". (lemonova)
  • Richard Attenborough (Harris Dickinson) pozdraví detektivy oslovením: „Darling.“ Takto skutečný Attenborough oslovoval často lidi kolem sebe, protože zapomínal jejich jména. (TaNya_)
  • Kopernick (Adrien Brody) kritizuje šablonovité provedení detektivních her. Skutečná „Mousetrap“ byla hrou, kde se sama Agatha Christie snažila odbourat tuto šablonovitost, kterou sama pomohla díky svým knihám založit. (TaNya_)

Reklama

Reklama