Režie:
Tom GeorgeScénář:
Mark ChappellKamera:
Jamie RamsayHudba:
Daniel PembertonHrají:
Sam Rockwell, Saoirse Ronan, Adrien Brody, Ruth Wilson, Reece Shearsmith, Harris Dickinson, David Oyelowo, Charlie Cooper, Shirley Henderson (více)VOD (3)
Obsahy(1)
V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard (Sam Rockwell) a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová (Saoirse Ronan), ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí. (Falcon)
(více)Videa (3)
Recenze (153)
Já mám takovýhle jednorázový blbůstky prostě rád. Neurazí, ani vyloženě nenadchnou, ale špatný pocit z nich určitě mít nebudete. Spíše naopak budete o to více takový skoro až uvolnění a navíc se budete cítit i docela inteligentně (když je humor stejně jako zde pojat vcelku chytře). Tahle hoďku a půl trvající detektivní dekonstrukce dokáže totiž skvěle zabavit a pobavit. Scénář Marka Chappella natočen Tomem Georgem vlastně dokáže téměř celou dobu jet a málokdy se stane, že by měl tiché místo. Co taky očekávat, když je stylizace celého snímku extrémně podobná Wesu Andersonovi, mistru nečekaných zvratů a vizuálních překvápek. I když se tady pokoušeli asi spíše jet v nějakém retro stylu. A docela se jim vyvedl. Film je též velice povedeně obsazen, jen postava Sama Rockwella mi přijde sama o sobě málo využitá, jelikož její potenciál i s obsazením rozhodně nebyl nemalý. Jinak je to ale moc příjemná jednorázová oddechovka, která ale dle všeho bohužel zapadne mezi podobné byť milé blbůstky. 7,5/10 ()
Velmi příjemná detektivní záležitost, která si dělá srandu sama ze sebe i z detektivního žánru. Vražda v Londýně nepřináší do žánru nic nového, ale zvládá ladně a uvědoměle servírovat jednoduché vyšetřování mordu s hravým ironickým až satirickým podtónem. Snímek hodně stojí na ústřední dvojici Rockwell - Ronan, která spolu má až překvapivě příjemnou chemii, a jejich výkony dělají celý příběh o dost zábavnější. To, jak se film vlastně vůbec nebere vážně, patří mezi jeho výrazné pozitivní stránky, vše v ideální stopáži. Nejedná se o žádný přelom ani o geniální a promyšlenou variaci na detektivní žánr, snímek celkově postrádá jakýkoliv zapamatovatelný moment, a Tom George se zde (zatím) neprofiluje jako bůhví jak výrazný režisér. Druhá polovina navíc lehce ztratí na tempu, a musí jí táhnout samotní herci. I tak ale film považuji za slušnou jednohubku, která mě vlastně dost mile překvapila. ()
Detektivka, která funguje jako detektivka a současně si dělá prdel s detektivních filmových postupů a navíc je narvaná ironií a sarkasmem jako skříň Pekarové-Adamové svetry, Velmi dobře napsané postavy Sam Rockweell v tandemu se Saoirse Ronan baví od začátku do konce. Hudba je rovněž nápaditá a hrává a vůbec celé mě to bavilo, takže možná slabší čtyřka, ale pořád čtyřka. ()
Dekonstrukce detektivek se tu ve finále sice koná jen napůl, netradiční, zábavnou a svěží podívanou ovšem Tom George realizovat dokázal. Výsledná Vražda v Londýně vlastně za pochodu sama reflektuje své audiovizuální pojetí a působí skutečně jako filmová adaptace nějaké detektivky, ze které by její autor nejspíš nadšený úplně nebyl. O jednom z nejzábavnějších filmů letošního roku ovšem nemůže být pochyb.... ()
Zpočátku to vypadalo jako taková ta příjemná anglická zábava, ve které všichni mluví precizní angličtinou, humor je anglický, prostředí je anglické a navíc v hlavní roli pro mě největší lákadlo a tuze nedoceněný Sam Rockwell, který mě baví snad vždy a všude. Bohužel film své tempo neudržel a po časem mě nebavilo sledovat, kdo je že vlastně vrahem. Stejně je to pokaždé někdo koho scénáristé nakonec určí. 60% ()
Galerie (37)
Zajímavosti (5)
- Vo filme sa nachádza viacero odkazov na Agathu Christie. Napríklad vo chvíli, keď inšpektor žiada strážmajsterku, aby našla telefónnu búdku a zavolala na policajnú stanicu, parkujú pred "bytom Hercula Poirota". (lemonova)
- Richard Attenborough (Harris Dickinson) pozdraví detektivy oslovením: „Darling.“ Takto skutečný Attenborough oslovoval často lidi kolem sebe, protože zapomínal jejich jména. (TaNya_)
- Kopernick (Adrien Brody) kritizuje šablonovité provedení detektivních her. Skutečná „Mousetrap“ byla hrou, kde se sama Agatha Christie snažila odbourat tuto šablonovitost, kterou sama pomohla díky svým knihám založit. (TaNya_)
Reklama