Reklama

Reklama

Na vrchol

  • USA The Climb
všechny plakáty
Trailer

Derrick Williams (Jason George) je horolezec, odhodlaný dokázat sobě i celému světu, že nepotřebuje nikoho a vystačí si sám. Neváhá kvůli tomu riskovat. Vytáhni se, nebo táhni – to je jeho heslo. A vytahovat se umí. Protože táhnout domů pro něj nepadá v úvahu. Je tak trochu pravým opakem Michaela Harrise (Ned Vaughn), jiného horolezce, s nímž Derricka chtěj nechtěj spojí cesta za uskutečněním jejich životního snu, výstupu na velmi nebezpečnou andskou velehoru. Michael neriskuje víc, než musí, a dobře ví, že v životě jsou i důležitější věci než lezení po horách. Ale právě v horách se život odhaluje až na dřeň. O tom, co má v životě opravdu cenu, je tento film. A také o cestě k otci. A o tom, že ztratit někdy znamená nalézt (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Mám fobii z výšek a mrazivé počasí mi taky nedělá dobře, proto mě horolezecký sport naplňuje obdivem a sleduji ho nejraději doma v teple u televize. Tento snímek, charakterizovaný jako akční, po dramatické a sportovní stránce nepatří k nejoriginálnějším, co jsem viděla. Pokud ho budu hodnotit jako psychologické drama, tak to je jiná. Film vyzdvihující morálku, dodržování daných slibů, zásadovost, odpovědnost k rodině, kamarádství a obětavost i za cenu života, není zase tak častý. Příběh je zvolna plynoucí, natáčený v krásném horském prostředí a dost se zabývá otázkou víry. Tady bych vypustila úplný závěr, nebylo ho třeba. Stačilo jen zaklepat na dveře, protože někdy méně, znamená více. ()

Marina111 

všechny recenze uživatele

Z morálneho hľadiska celkom fajn, pre katolíkov možno dokonca inšpirujúce, ale inak ... Symbolika diela sa obmedzuje na vrcholy a ich zdolávanie, objavuje sa tu mnoho odkazov na Biliu, pár pekných myšlienok možno v danej chvíli pohladí, ale život zrejme nezmení a herci v hlavných úlohach sú sympatickí, no nijako mimoriadne presvedčiví ... Skrátka, tento film ani zďaleka nedosiahol VRCHOL svojich vlastných možností ... ()

Reklama

štísko 

všechny recenze uživatele

Film Na vrchol, není žádným velkofilmem. Křesťanské filmy většinou dost bojují s rozpočtem a je to znát i zde. Záchraná akce téměř hned na počátku, ale diváka šikovně zaháčkuje a ten následující hodinu a půl sleduje sice jednoduchý, ale přesto dramatický snímek s pěknýmy záběry z hor a skalních stěn. Příběh rychle a v mnoha ohledech předvídatelně směřuje k cíli. Já sem ho shlédnul s chutí a nejen proto, že jsem sám po skalách kdysi také lezl. Jak už ale bývá zvykem, filmy, kde se vytáhne bible i jen na malou chvilinku, mají dost rozporuplné hodnocení. Je to ale logické. Vždyť i víra v Boha nevyvolává často u ostatních lidí nijak kladné emoce. Dal bych za tři hvězdičky. Ale za dobře podané poselství jednu přidávám. ()

movieband 

všechny recenze uživatele

Film jsem viděl na jednom filmovém večeru co sme měli každý týden na intru, když jsem ještě nedojížděl, takže normálně bych se k němu, asi nedostal. Podařené drama o hledání pravé víry a o přátelství dvou horolezců se vcelku dobrým zpracováním hor, dobrými herci a dobrým dějem se zajímavou pointou. Děj je lehce předvídatelný, protože filmů podobného děje je hned několik. Tenhle je, ale vcelku podařený a má nad těmi ostatními má navrch. A i když je to vcelku podařené drama, tak to asi nebude tenhle případ dramatu ke kterému bych se dobrovolně vrátil. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $2,5milióna║ Film o horolezcoch, čo si chcú niečo dokázať už tu zopár bolo a v omnoho lepšom prevedení, táto televízna produkcia až na zopár stráviteľných záberov natočených na horách, nemá absolútne čo ponúknuť, príbeh je tak otravný že po 5 minútach vám bude už prerastať cez hlavu tým ako kopíruje šablónkovo iné podobné filmové príbehy ... ale aj tak som zabojoval a vydržal som to dopozerať až do samotného konca ale kde nič tu nič, všetko proste robené v takom jednoduchom štýle, až je z toho doslova filmová katastrofa na pohladenie a nie dobrodružný film ako sa píše v žánrovom zameraní. Najhoršie vyznie na filme tlačenie na emócie. /15%/ ...moc nechýbalo aby sa neudelil až odpad a to mi kamarátka vravela že má pre mňa super film, ach jaj ()

Reklama

Reklama