Mary Hartman, Mary Hartman

Tvůrci:

Ann Marcus

Hudba:

Earle Hagen

Greg Mullavey, Louise Lasser, Mary Kay Place, Graham Jarvis, Dody Goodman, Debralee Scott, Dabney Coleman, Martin Mull, Marian Mercer, Renée Taylor (více)

farfalla

Mary Hartman je hlavní představitelkou seriálu - parodie na soap opery, který byl vysílán každý pracovní den od ledna 1976 do května 1977. Seriál produkoval Norman Lear, který byl velkou postavou v americké seriálové produkci 70. let. Mary Hartman (Louise Lesser), její manžel (Greg Mullavey), jejich dcera Heather (Claudia Lamb), Martha Shumway, Maryina matka (Dody Goodman), George Shumway, Maryin otec (Philip Bruns), Loretta Haggers, Maryina nejlepší kamarádka a country zpěvačka (Mary Kay Place), Charlie ´Baby Boy´ Haggers, její manžel (Graham Jarvis), Cathy Shumway, Maryina mladší sestra (Debralee Scott), Raymond Larkin, Maryin děda (Victor Kilian), seržant Dennis Foley, policajt (Bruce Solomon) a další z jejich rodiny, přátel, kolegů, sousedů bydlí v malém městě a žijí si v této komunitě. Postupně se tady probírají sexulální problémy mezi manžely, masová vražda, psychické problémy spojené se stářím, nevěra, rozvod, únos, pohlavní nemoc a další. Mnohé z těchto témat byly na tu dobu a vysílací čas v Americe dost odvážná. Děj se sune kupředu velmi pomalu stejně jako v soap operách. Postavy zabíjejí čas pomalou mluvou, opakováním vět a zasekáváním se na blbostech. Mary často mluví jazykem televizních reklam, používá celé věty z reklam nebo cituje poučné články z časopisu ´Reader´s Digest´. Někdy jsou rozhovory mezi postavami dokonce jenom jednoslovné. Někdy jsem si nebyla jistá, jestli nechal režisér herce improvizovat na dané téma z fleku, protože bylo těžko uvěřit, že by takové absurdity někdo napsal a herci by se je naučili zpaměti. Seriál je pro zasmání, ale žádnou skutečnou akci v něm nehledejte. ()