Reklama

Reklama

Stopy větru

  • Jihoafrická republika Windprints
všechny plakáty
Drama / Akční / Thriller
Jihoafrická republika / Velká Británie, 1990, 100 min

Režisér David Wicht, bílý Jihoafričan, zde vypráví skutečný příběh o honu na Nhadiepa, namibijského psance a zabijáka, legendárního pro svou nepolapitelnost. Příběh se odehrává v Namibii v roce 1982, před získáním nezávislosti. SWAPO (politická strana, dříve osvobozenecké hnutí v Namibii) bojuje v krvavé válce proti Jižní Africe a zároveň přibývá místních konfliktů mezi Afrikánci - bílými farmáři a domorodými pracovníky. Liberální novinář - fotograf Anton van Heerden (Sean Bean), běloch z Johannesburgu, je vyslán zdokumentovat Nhadiepův příběh. S nezávislým anglickým žurnalistou Charlesem Rutherfordem (John Hurt) mají podat svědectví o reliktech kolonialismu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Film, který nestojí za komentáž. Podivný lov na domorodce se zvrhává ve zvrhlou nudu, ve kterých si MGM na svém televizním kanálu občas dabuje. Šílený dabing, jako u nich vždy. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Menej záživný príbeh o vydedencovi púštnej namíbijskej krajiny, v ktorom sa odkrývajú tabuizované témy. Nahliadnutie pre Stredoeurópana do tejto menej známej krajiny určite nezaškodí. Mladý Bean s Hartom zasa neurazia, aj keď ani jeden z nich nie je ktovieakým ťahúňom. Šedý priemer, ktorý kvôli spaľujúcej africkej horúčave prenikajúcej aj cez obrazovku odporúčam sledovať skôr v zimných mesiacoch. ()

Reklama

Galerie (1)

Reklama

Reklama