poster

Don Camillo monsignore ma non troppo

 • Francie

  Don Camillo Monseigneur

 • Slovensko

  Don Camillo, Monsignor ... ale nie príliš

Komedie

Itálie / Francie, 1961, 115 min

 • Flego
  ****

  V štvrtom pokračovaní sa stal don Camillo biskupom vo Vatikáne a komunistický starosta senátorom v Ríme. Lenže výstavba domu na mieste starej kaplnky v rodnom mestečku ich opäť zvedie k nemilosrdnému boju, v ktorom hraje hlavnú úlohu odlišný svetonázor. Tretí komentár.(4.4.2018)

 • Pohrobek
  ***

  Don Camillo i Peppone dosáhli nečekaných úspěchů. Zatímco byl Don Camillo povolán do Říma samotným papežem, Peppone se stal senátorem. Ale netrvá to dlouho a oba znesváření kohouti se opět sejdou v jejich milovaném Brescellu...(28.3.2005)

 • Radiq
  ***

  Tak Don Camillo je jednoznačně můj nejoblíbenější filmovej kněz. Pozitivní, usměvavý, přitom si ale nebere servítky a často se vůbec jako kněz nechová, často lže, bije se, vymýšlí provokativní akce, plete se do politiky a hlavně je proti komunismu. A Fernandel, ten se do této role dokonale hodí. A Peppone v podání Gina Cerviho jakbysmet. Co se mi na tomto díle nelíbilo, tak ta neuvěřitelná náhoda, když se potkali ve vlaku a ta neuvěřitelná náhoda s výhrou v loterii. Ale jinak jsem si už i na ten slovenský dabing docela zvykl...(12.9.2020)

 • protonpost
  *****

  Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka.(1.10.2015)