Reklama

Reklama

Don Camillo monsignore ma non troppo

  • Francie Don Camillo Monseigneur (více)

Obsahy(1)

Prešlo veľa rokov od čias, kedy bol don Camillo (Fernandel) dedinským farárom a Peppone (Gino Cervi) správcom obce. Z jedného sa stal biskup, z druhého senátor, avšak ich rivalita stále neutícha. Don Camillo sa dozvie, že Peppone podporuje výstavbu komunitného domu na mieste, kde stojí starý opustený kostol, a starí spor sa opäť rozhorí. Obaja odídu z Ríma do tichého mestečka Brescello a neštítia sa použiť všetky prostriedky, aby poštvali svojich veriacich kresťanských hostí proti komunistom. Keď sa veci dostanú príliš ďaleko, dokonca sa na okamih zjaví aj Ježiš Kristus. (Incantator)

(více)

Recenze (4)

protonpost 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

V štvrtom pokračovaní sa stal don Camillo biskupom vo Vatikáne a komunistický starosta senátorom v Ríme. Lenže výstavba domu na mieste starej kaplnky v rodnom mestečku ich opäť zvedie k nemilosrdnému boju, v ktorom hraje hlavnú úlohu odlišný svetonázor. Tretí komentár. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Tak Don Camillo je jednoznačně můj nejoblíbenější filmovej kněz. Pozitivní, usměvavý, přitom si ale nebere servítky a často se vůbec jako kněz nechová, často lže, bije se, vymýšlí provokativní akce, plete se do politiky a hlavně je proti komunismu. A Fernandel, ten se do této role dokonale hodí. A Peppone v podání Gina Cerviho jakbysmet. Co se mi na tomto díle nelíbilo, tak ta neuvěřitelná náhoda, když se potkali ve vlaku a ta neuvěřitelná náhoda s výhrou v loterii. Ale jinak jsem si už i na ten slovenský dabing docela zvykl... ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Don Camillo i Peppone dosáhli nečekaných úspěchů. Zatímco byl Don Camillo povolán do Říma samotným papežem, Peppone se stal senátorem. Ale netrvá to dlouho a oba znesváření kohouti se opět sejdou v jejich milovaném Brescellu... ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama