poster

Život v tranzu

 • USA

  Groove

 • Slovensko

  Život v tranze

Drama / Hudební

USA, 2000, 86 min

 • Pavelos
  ****

  "Jestli se chceš tento večer něco naučit, zapamatuj si tohle: Párty nekončí dokud nedohraje poslední deska!!!" Tak tahle hláška, má něco do sebe.. Film pouze pro zasvěcené, pro ostatní ztráta času, protože nepochopí o čem to sakra mohlo bejt:-) John Digweed a jeho poslední placka "BEDROCK - HEAVEN SCENT", mě vrátila zpět na parket před 10lety:-)) Vynikající hudební snímek, který trochu kazí zbytečná drogová aféra.. Proto pouze za 4..(26.3.2011)

 • Malarkey
  ***

  Totální filmařská šílenost, která se snaží zdokumentovat jednu techno/rave/hardcore party uprostřed americké hudební džungle na přelomu tisíciletí. Zajímavá je na tomto filmu rozhodně vypovídající hodnota, která poměrně vzorově poukazuje na řadu momentů, které zažil každý, kdo se podobné akce zúčastnil ať už jako DJ nebo jako návštěvník, a ať už zdrogovanej (většina), nalitej (většina) nebo naprosto čistej (menšina). Hudba je v tomto filmu dost drsná, nekompromisní a nebere zřetel na nikoho. Celý film vlastně machruje, jak moc drsnou hudbu na diváka vytahuje, aby nakonec přišel legendární John Digweed, který se zde předvede se svojí nejlepší a zároveň jedinou melodickou skladbou filmu, která je hudebně někde úplně jinde, než zbytek filmu. Ten underground z dnešních akcí už není tolik patrný, ale kdo zažil tehdejší dobu, určitě si v tom najde jistej fetiš. U mě je to za tři. Já jsem totiž už nezažil tak brutální underground, ale jinak se mi líbí, že někdo chtěl zvěčnit jedno období, na které kde kdo bude vzpomínat.(22.11.2016)

 • monikka87
  *****

  Krása... výborne znázornená atmosféra parties, tá všeobecná eufória, aj taký detail ako priblblé úsmevy (ja si tiež nemôžem pomôcť a keď počujem dobrú muzičku, tak sa škľabím na celý svet :)) Človek je vtiahnutý do "deja" a hneď má chuť si povyraziť (pri Heaven Scent ma len tak trhá skočiť k nim na parket). Akurát ma zaráža to zaradenie do drámy... skôr by som očakávala hudobný.(8.6.2009)

 • charlotteLnD
  *****

  Není co dodat, i když uznávám, jak tu už bylo řečeno, že to asi nebude úplně masovka, ale tak kdoví. John ... Starej výbornej John mě s vejsknutím nadzved z polštáře a s dojetím jsem si sentimentálně zavzpomínala na ne tak dávnej čas, kdy svou party rozjel i v matičce měst. A neříkejte to fandům tohohle filmu, kterej je ve srovnání s timhle zanedbáníhodnej. "what are you waiting for?--- what do you mean?--- what do you want to do?--- I dont know. do you know? im sorry but I dont know.--- yeah I do know what I wanna do but Im not doing it. the same as you. so come on.--- I dont know.--- this is safe.--- I just wanna comit to something without any fear.--- yeah I think its what we both would like..... but..... it doesnt work like that.--- I know."--- (12.2.2012)

 • prasokote
  *****

  Tohle bych třeba vůbec nesrovnávala s Human Traffic... Groove je o 100% lepší a hlavně straně reálný a pravdivý. Nic zde není přehnané, skoro mi to přijde jako dokument o jedné party než jako film. Krom toho je to v době, kdy ještě tahle scéna byla v pohodě. Ted je to už jinde, bohužel. Groove mi prostě jen připomněl zážitky z mládí a pár takových podobných nocí. Ale u takových filmů stále platí to, že lidem, kteří tohle nikdy nezažili, to asi nic moc neřekne.(1.4.2013)

 • - Všichni DJ's ve filmu jsou skutečnými DJ's (Polywog, Forest Green, and WishFM). WishFM spolupracoval na soundtracku a výběru skladeb do filmu pod svým skutečným jménem Wade Randolph Hampton. (vojacekr)