Život v tranzu

Groove

Život v tranze

Drama / Hudební

USA, 2000, 86 min

Takový docela minimalistický dílo, který se odehrává během jednoho dne a zejména noci na nelegální party kdesi v San Franciscu v nějakym opuštěnym skladišti. Film je tak trochu v dokumentárnim stylu a vypadalo to všechno celkem reálně. Nicméně pokud vám nějaký podobný akce nic neřikaj, tak vás to asi moc nenadchne. To já bych tam hned zašel, sežral éčko a pařil až do rána :-) Na pozadí toho všeho se sice odehrává několik menších příběhů, ale tenhle film je prostě hlavně o muzice a atmosféře. Atmosféra je opravdu parádní. Při sledování jsem si připadal, jak kdybych byl na tý akci taky. Co se muziky týče, tak jsem byl taky spokojenej. Potěšil mě zejména John Digweed, kterej si ve filmu střihnul dokonce malou roli. Jestli se vám líbil např. Human traffic, tak se vám bude líbit asi i tenhle film, ale je to trochu něco jinýho. Tady prostě film končí odjezdem z akce a tvůrci diváka neobtěžujou žádnym morálnim poselstvim. Pro mě je to jasnejch 5 hvězdiček, ale berte to tak, že tenhle film je určenej pro úzkou skupinu diváků. Těm ostatnim to asi nic neřekne. Já bych se taky nedíval na film např. o metalovym koncertu.(16.9.2006)

Tohle bych třeba vůbec nesrovnávala s Human Traffic... Groove je o 100% lepší a hlavně straně reálný a pravdivý. Nic zde není přehnané, skoro mi to přijde jako dokument o jedné party než jako film. Krom toho je to v době, kdy ještě tahle scéna byla v pohodě. Ted je to už jinde, bohužel. Groove mi prostě jen připomněl zážitky z mládí a pár takových podobných nocí. Ale u takových filmů stále platí to, že lidem, kteří tohle nikdy nezažili, to asi nic moc neřekne.(1.4.2013)

To byla teda párty. Ne, to není ironie, z toho filmu vychází dosti příjemná atmosféra (a finále to má úžasné), má to skvělý soundtrack a je to dost zručně natočené. Problém ale je v tom, že když tam nehraje hudba a jenom si tam mezi sebou povídají, tak jsem se celkem nudil, protože ten film vlastně nemá děj. Teda takhle, stane se tam to, že v opuštěném skladišti je nelegální párty, sejdou se tam lidi, párkrát tam přijde policie, dokonce i zasáhne, ale nic se nestane. Ráno všichni odjedou a to je konec. Ani to nejsou spoilery, ten film je bez děje. Odehrají se tu nějaké vztahy, hádky a následná usmíření, kromě toho asijského DJe mě tu žádná postava vlastně nezajímala, a že jich je tu hodně. Ale přesto z toho filmu mám ve finále celkem dobrý pocit, ale nějaký děj tomu hrozně, ale hrozně chybí, protože takhle se tu člověk většinu času nudí. Ale soundtrack to má úžasnej, včetně tý poslední skladby, která to finále naprosto vystihuje. Silné 3*, rád bych dal víc, ale necítím, že by si to víc zasloužilo.(23.3.2019)

"Mám vitamín "E" jako antioxidant,trochu triptofanu pro stabilizaci serotoninu, a trochu efedrinu pro povzbuzení." Už len z týchto slov si ľahko zaradíte o čom je tento film. Nelegálne párty konané v noci dá sa povedať že je to spravený dosť reálny úlet ľudí ktorí sa chcú zabaviť a "vypnúť" pomocou drog a dobrej hudby.. Hudba vo filme celkom dobrá hlavne na konci...(21.3.2010)

Ten kto aspoň občas zvykol pendlovať medzi tanečnými parties si v niečom na svoje príde. V hlavnej úlohe ilegal warehouse a grupa mladých clubberov, ktorí sa navzájom spoznávajú, aplikujú substancie, oddávajú sa eufóriami a večer si užívajú na plný plyn. "Groove" je o dosť slabším súputnikom divočiny s názvom "Human Traffic", v ktorej sa tiež deje všetko možné, no tamojšie udalosti mali o dosť väčší spád a viac neúnosnú mieru vtipu. Ale mne sa "Život v tranze" páčil a hlavne bol plný skvelej hudby a záverečný track "Heaven Scent", ktorý tam Digweed hodil je klasikou a bolo príjemné ho znovu počuť...aj keď Trance už je pre mňa dávno minulosťou.(22.4.2009)

• - Všichni DJ's ve filmu jsou skutečnými DJ's (Polywog, Forest Green, and WishFM). WishFM spolupracoval na soundtracku a výběru skladeb do filmu pod svým skutečným jménem Wade Randolph Hampton. (vojacekr)