Reklama

Reklama

Život po večírku

  • USA Afterlife of the Party
Trailer

Obsahy(1)

Cassie paří jako o život… až o něj opravdu přijde. Po smrtelné nehodě ale dostane šanci napravit všechno, co pokazila, a vysloužit si tak andělská křídla. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

silentname 

všechny recenze uživatele

Málokedy sa stáva, že by som povedal, že technické aspekty a nedomyslené spracovanie mi vadilo na filme najviac. To je ale realita s "Aftelife Of The Party". Nemôžem povedať, že by išlo príbehovo o nejaké prelomové dielo, no v rámci svojho žánru ma to celkom bavilo a miestami aj vedelo celkom slušne dojať. Takže tam nejaký zásadný problém nie je. Aké sú postavy? Úprimne môžem povedať, že som si to s nimi užil. Cassie napriek svojej povahe začne byť počas filmu aj celkom príjemná a sympatická, Lisa je skvelá, otec Cassie sa mi páči, jej mama má zaujímavý príbeh, ktorý sa dozvieme, majiteľka pekárne Emme je fajn... takže v tomto smere som tiež spokojný. Fakt, že má Cassie na to dokončiť svoj "business" len 5 dní, že môže meniť svoje oblečenie raz za deň a že má adeptku na anjela, ktorá jej na ceste pomáha (alias Val) sú všetko veci, ktoré mi neprekážali a naopak dali filmu trošku aj identitu. Kde to teda najviac škrípe. Ako som povedal, po technickej stránke spracované úplne amatérsky. Sú tu detaily, ktoré sa dali nejako opraviť a pôsobilo by to lepšie. Možno sme mohli mať aspoň zopár scénok, kde by ľudia prešli cez Cassie. Tento trik sa tu používal ešte v 90-tych rokoch. Tak mi nepovedzte, že roku 2021 s ním neviete prísť. Nechápem tiež prečo sa Cassie môže odrážať v zrkadle, no očividne ju nezachytia kamery (čo by mohlo byť zaujímavé), dokáže bez problémov hýbať vecami a priniesť behom noci celej pekárni kompletnú renováciu... a podobne. Toto sú veci, kde som si hovoril, že si to očividne zjednodušili. Plus môžem povedať, že finále, kde budeme s napätím čakať kam sa dostane (nie, bude nám to jasné) s veľkým WTF finále mi dalo taký pocit, že to tvorcovia už trošku prehnali. Ale inak si myslím, že film je zvládnutý. A musím povedať, že ma celkom slušne bavil. Stojí za pozornosť. Podľa mňa áno. Hodnotenie: B+ ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Na začátku jsem byl poměrně skeptický a ty užvaněné slepice tomu moc nepřidávaly a o jejich spory jsem se rozhodně nezajímal. Naštěstí klíčový zvrat v příběhu nastane poměrně brzy a film zařadí novou rychlost a nabere úplně jiné obrátky. Hlavní postavy si záhy získaly mou pozornost i obdiv a prvky komedie náhle fungovaly skvěle. Za nejhodnotnější vlastnost však považuji přesvědčivé srdceryvné projevy, což učinilo toto dílo neskutečně dojemnou záležitostí. Je možné, že ze mne ve značné míře mluví má nízká očekávání a následné ohromné překvapení, ale každopádně považuju tento film za neúměrně podhodnocený. Za normálních okolností bych pravděpodobně udělil 4*, ale v tomto případě se přikláním k horní hranici. 81% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nějak jsem neměl náladu na nic složitýho. Život po večírku mě lákal námětem, otrávil začátkem a vlastně to průběhem vůbec nezachránil. Je pravda, že začátek je na jasnej odpad. Já bych ty americký mladý poslal makat někam na kanadskou samotu, aby o nich nikdo nevěděl a byl by alespoň klid. Jenže pak přijde zvrat, který nabádá ke změně vyprávění, což se také stane, ale že by to nějak zachránilo celkový dojem z filmu, tak to ani ne. Velký špatný. Film pro současný mladý, co přijdou ráno z akce, jsou v crashi a potřebujou na nic nemyslet a mít zaplou televizi, aby tam něco běželo. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Po všech těch depkách a krvácích jsem si chtěl pustit něco blbého, u čeho se budu hloupě culit a vyšlo to tak napůl. Takže blbé to je. A to je asi tak všechno. Hlavní hrdinka je sice celkem sympatická a osvědčená šablona by mi také nevadila, ale ta snaha o vtip je strašně nucená a v závěrečné cca třetině se to zlomí do ještě nucenějšího dojáku. K tomu ta příšerná muzika...............ne, na tohle už asi nemám věk. 15% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Netflix usoudil, že ve své bohaté nabídce ještě nemá ženskou verzi Ducha. Jal se tento problém eliminovat. Zbouchnutý scénář televizních kvalit a režisér, co v roce 1993 v kinech úspěšně tasil kordy, dal vzniknout dojemnému a i tak trochu komediálnímu filmu, v němž je smrt vlastně docela zábavnou výhrou. Lily Collins a Nina Dobrev jsou zřejmě vytíženy postelovými hrátkami, tak ze sebe nemohou setřást únavu, tudíž se angažovala typově podobná a z nich nejlevnější Victoria Justice. A jak se ukázalo - je pro roli perfektní. Ztvárnila bezstarostnou Cassie, co má tak trochu sobecké sklony, a která by za pár dní oslavila čtvrtstoletí svého života, kdyby ale po jedné prohýřené noci náhle nezemřela. Nedostane se na druhou stranu, ale dostane od nebeské strážkyně pět dní na to, aby napravila chyby, nedorozumění a sváry, kterých se dopustila na svých nejbližších. Po návratu mezi živé je neviditelnou, navíc zjistí, že od její smrti už uplynul na Zemi rok. Film je značně naivní a předvídatelný. Trik teleportace ducha z jednoho místa na druhé by sotva obstál v časech Arabely a Dívky na koštěti. Film měl ale k ruce stylisty, kteří ze sličné herečky udělali pokrm pro pánský rozkrok. Nápad mít na sobě pro každý jednotlivý den strávený na Zemi jiný outfit se ukázal tím nejlepším. Dojemných scén je povícero, oproti tomu těch humorných a skutečně vtipných je jen poskrovnu. Vyjma Victorie Justice žádná z dalších postav něčím extra nevynikala. Midori Francis coby nejlepší kamarádka měla fungovat coby prostředník komunikace zemřelé s okolním světem, jen to chtělo přidat v zajímavějším hereckém projevu. Táta i máma (Gloria Garcia) byly vyloženě otravné postavy. Anděl strážný (Robyn Scott) byla snesitelná. Stephen Herek pracoval se scénářem, který nikterak nezapřel, že jeho autorka Carrie Freedle je zatížena na televizní tvorbu. On sám ji v posledních letech rovněž režijně praktikuje, takže pokud hledáte vyloženě filmový přístup k látce Ducha v sukních, tak to jste si spletli filmový rajon. Vyhovuje-li vám naprosto naivní a prostinká podívaná, které nechybí moralizující podtext a které dominuje atraktivní herečka, několik svěžích nápadů a zajímavý závěr, tak jste zvolili správně. 6/10 ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • V čase 00:02:24 položí Lisa (Midori Francis) kyblík s jídlem vedle sebe na gauč. Po chvíli, když Lisa a Cassie (Victoria Justice) vstávají z gauče, tak kyblík s jídlem je pryč. (mary800)
  • Film se natáčel v Kapském Městě v JAR. (SONY_)

Reklama

Reklama