Charlotte for Ever

Willy Kurant

Claudie Ossard

Kostýmy:

Corinne Jorry

Stan je starý zhýralý spisovatelský loser, který právě přišel o manželku při dopravní nehodě a jeho dcera mu to dává za vinu. S Charlottou mají poněkud zvláštní vztah. Někdy se nenávidí a hned na to spolu tančí v objetí za doprovodu romantické hudby. Celkově jsou všichni nějak moc roztančení a Stanovi se nějakým záhadným způsobem povede svést všechny Charlottiny kámošky včetně jakési slonice, která přišla bůhví odkud. Pořád jsem si říkala jestli někdy vyjede i po Charlottě a chvílemi to tak opravdu skoro vypadalo. Stanův podivný vztah s dcerou jsem prostě nějak nepochytala, do toho se tam ještě pomotává nějaký obtloustlý a patetický gay a celému tomu nadělení zdárně nasazují korunu citáty z klasické literatury. Těžko říci, jestli ta všudypřítomná nadrženost a roztančenost filmu spíš ubližuje, nebo je to naopak právě to, co ho dělá zajímavým. Nejbizarnější na tom všem je asi fakt, že Charlottu a Stana hraje skutečně otec s dcerou - Charlotte a Serge Gainsbourg.(5.2.2012)