Smrtící věž (TV film)

USA, 1975, 100 min

Jerry Jameson

Don Ellis

Tom Stevens

Veľmi silný príbeh o šialenom vrahovi,ktorý z veže kosí ľudí ako muchy.Užívateľ Pohrobek tu vystihol všetko,niet čo moc dodať.Tento príbeh sa skutočne odohral v roku 1966.Vrah je vyzbrojený ťažkou ďalekonosnou puškou,má kopu munície a vie dobré strieľať.Stručne povedané,je to vynikajúci film sedemdesiatich rokov a ešte k tomu televízny.Čo je asi škoda,lebo ináč by mohol byť ešte lepší.Len pre zaujímavosť,mesto Austin nepovolilo tento film nakrúcať v Austine,film sa točil v meste Baton Rouge.Film je síce jednoduchý,ale je veľmi silný a intenzívny.Škoda že dnes sa už takéto filmy netočia.(26.8.2010)

Znova sa dostávame k téme Amerika a zbrane. A znova to neznačí nič dobré. Je treba povedať, že pri vykresľovaní "incidentu" sa tvorcom skutočne podarilo čo najviac priblížiť k realite 1.8.1966. Atmosféra neorganizovaného chaosu medzi občanmi i príslušníkmi poriadkových jednotiek, ulice pokryté niekoľkými desiatkami tiel mŕtvych alebo zranených, občania pobehujúci so zbraňami a robiaci si z miesta činu strelnicu, toto je jednou z hlavných devíz pôsobivého televízneho spracovania šialeného vyčíňania Charlesa Whitmana. Škoda, že sa dnes už Jerry Jamesom svojej niekďajšej tvorbe natoľko vzdialil. 80%(18.5.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Mám rád zemi neomezených možností, ve které je každá rána z prasklého výfuku důvodem k zahájení palby ze všech okolních oken. Jen tam se může člověk legálně vyzbrojit a jít si zastřílet do svých spoluobčanů. Já jsem se tedy již dlouho tak skvěle nepobavil jako u tohoto vraždícího snímku. Odstřelovač totiž bez míření rozvážně pálí přibližně jednu ránu za sekundu, balistické dráhy jeho střel v poklidu ignorují fyzikální zákony, hrdinný polda kmitá s vytaženým koltem již několik kilometrů od věže, policie nebrání budoucím mrtvolám v pohybu na místě střelby a co se týká útoku dvojplošníkem na věž, tak něco tak vtipného jsem už dlouho neviděl. Škoda, že to bylo „podle skutečných událostí“, protože kdyby to oficiálně byla komedie, tak bych pod čtyři hvězdy určitě nešel.(14.10.2014)

Pecka! Pecka! Pecka! 24letý Kurt Russell se zabarikáduje na vrcholu mrakodrapu a postřílí půlku města. Výborně natočeno na TV film. Dokonce se objeví i akční scény jako pokus sestřelit snipera z letadla. Navíc jestli jsem dobře pochopil to, co jsem četl jedná se o skutečnou údálost, která snad měla vést k zavedení speciálních policejních jednotek na tyto případy. Ten konec jsem skoro nedýchal! A to aby se někde objevil snajper a během deseti minut na něj střílelo 30 civilistů vlastníma puškama, brokovnicema a snajperkama je možné fakt jen v Americe! :D Veliké překvapení. Časem možná snížím na 4*, ale aktuální zážitek a dojem je silný. 90% Pro zájemce pár screenů: http://filmecek.blogspot.com/2011/04/neznamy-klenot-deadly-tower-1975.html(28.4.2011)

• slunicko2

I don't pay attention to how my customers look aneb Náborový film na téma volného prodeje zbraní. 1) Spoiler. Film nabídl několik tuctových témat: motivy střelce, volný prodej zbraní, podivnou organizaci místní policie, quasidokument o skutečné události, osobní příběh - nepříběh hispánského policisty a pár dalších. Do všech se tvůrci lehce zahryzli a nakousnutá sousta okamžitě odhodili jako shnilá jablka. 2) Chtěl jsem se podívat na 24letého Kurta Russella, jak mu to slušelo. Režisér mi dopřál pohled na na všechny strany zběsile střílejícího maníka ve skladnickém overalu, což mě nenadchlo. 3) Mizerný dojem umocnil slyšitelně nekvalitní dabingový zvuk.(23.9.2014)

• - Spoiler: Film je poměřně věrohodným zobrazením skutečné události - pouze s minimem odlišností. Jednou z nich je, že Charles Whitman nebyl ve skutečnosti zabit revolverem policisty Martineze, ale brokovnicí policisty McCoye, který ve filmu vůbec nevystupuje. (bjh)

• - Pri výstupe na vež má hlavný hrdina mokrý chrbát od potu. Po vyčerpávajúcej ceste schodmi, keď nesie debnu s arzenálom, je v zábere zozadu však jeho chrbát suchý. (Thaarm)