American Idol (TV pořad)

American Idol: The Search for a Superstar

Hudební / Soutěžní / Reality-TV

USA, 2002, 22-104 min

Ryan Seacrest, Simon Cowell, Paula Abdul, Jennifer Lopez, Keith Urban, Harry Connick, Jr., Nicki Minaj, Mariah Carey, Ellen DeGeneres, Jennifer Hudson, Kelly Clarkson, Justin Guarini, Quentin Tarantino, Brad Pitt, Ben Stiller, Robert Downey Jr., Reese Witherspoon, Jamie-Lynn Sigler, Amy Yasbeck, Olivia Newton-John, Snoop Dogg, Robin Williams, Forest Whitaker, Geri Halliwell, Emma Bunton, Jack Nicholson, Cole Sprouse, Dylan Sprouse, Jackie Tohn, Ricki Lake, Teri Hatcher, Ray Romano, Dan Castellaneta, James Denton, Josh Groban, Wyclef Jean, Queen Latifah, Emmy Robbin, Prince, Yeardley Smith, Céline Dion, Heather Locklear, Slash, Paul Anka, Gloria Estefan, Chris Brown, Becky O'Donohue, Taylor Swift, Jennette McCurdy, Carrie Underwood, Gordon Ramsay, Joe Cocker, Sabrina Bryan, Janice Dickinson, Kenny Rogers, Andrew Lloyd Webber, Billy Joel, Kris Allen, Jordin Sparks, Samuel Larsen, Lauren Koslow, Dionne Warwick, Iqbal Theba, Lana Del Rey, Kristin Holt, Fantasia Barrino, Chris Daughtry, Jake Bugg, Angie Miller, Jon Bon Jovi, Katharine McPhee, Will. I. Am, Miguel, Alicia Keys, Emeli Sandé, PSY, Jessie J, Aretha Franklin, Pitbull, Mary J. Blige, Demi Lovato, Katy Perry, Chris Martin, Jason Derulo, John Fogerty, Chaka Khan, Rihanna, Reba McEntire, Lil' Jon, Fergie, Jamie Foxx, Iggy Pop, Kanye West, Lady Gaga, Enrique Iglesias, Nicole Scherzinger, Curtis "50 Cent" Jackson, Beyoncé, Jack Black, Tony Bennett, Tim McGraw, Tom Jones, Bono, Orianthi Panagaris, Kesha, Joe Jonas, Miley Cyrus, Elton John, Justin Bieber, Christina Aguilera, Janet Jackson, Gwen Stefani, Joss Stone, Dolly Parton, Neil Diamond, Adam Levine, Robin Thicke, Akon, Michael Bublé, Shakira, Phillip Phillips, Steven Tyler, Ryan Tedder, Katie Stevens, Marc Anthony, Lionel Richie, Jessica Sanchez, Todrick Hall, Brad Paisley, David Bryan, Candice Glover, Bruno Mars, Justin Gaston, Graham Nash, Iggy Azalea, Boy George, Rex Lee, Natashia Williams, Tamyra Gray, Janelle Monáe, David Archuleta, Taboo, Perez Hilton, Barry Gibb, Robin Gibb, Antonio Banderas, Cameron Diaz, Apl.de.Ap, Lisa Marie Presley, Mikalah Gordon, Kenny Loggins, Andrea Bocelli, Tico Torres, Richie Sambora, Debra Wilson, Sam Woolf, Tommy Hilfiger, Cory Monteith, Ester Dean, Jay DeMarcus, Lulu, Verdine White, Will Young, Flo Rida, Zakk Wylde, Jackie Collins, Dawn Richard, Ana Cristina Cash, Rod Stewart, Prince Royce, Donna Summer, Arianna Afsar, Lauren Alaina, Vanna White, Alex Morgan, Adore Delano, Marissa Jaret Winokur, Tori Kelly, Jason Mraz, Natasha Bedingfield, Jack Wetherall

Nevidel som z toho až tak veľa, ale myslím, že je to plnohodnotná kvalita a zábava podobne ako na Slovensku alebo v Česku, snáť ešte lepšia a prepracovanejšia plná exkluzívnych hostí. Najviac ma zabil Quentin Tarantino. Tvorcovia projektu si dali záležať, moderátor taktiež.(14.12.2008)

Celkem povedené zapůsobilo.(5.10.2018)

(2012)Já tedy sleduji až poslední ročník a musím říct, že jak tak na to koukám, mám chuť naší české Superstár napařit mnohem horší hodnocení. Amíci si dávají opravdu záležet, je zajímavé sledovat zpěváky i rádoby (ne)zpěváky, zkrátka je to vážně show,která mi způsobuje bolesti bránice:-) Randy Jackson je úžasná osobnost, Jennifer Lopéz nemusím, ale tady působí celkem sympaticky, jen ten ksicht Tylera bych tam vidět zrovna nemusela (ale je s ním sranda). Je to sice uvolněnější a vtipnější než naše Superstar, ale na druhou stranu musím říct, že tolik odlišní Američani nejsou (např.věta "já jsem totiž nachlazená" nebo "dehydratovaný"zaznívá stále v obou případech).Fakt příjemné překvapení.(20.1.2012)

O American Idol platí víceméně to samé, co jsem napsal o České superstar. Tedy, pokud k tomu dodám, že česká verze je jen amaterská kopie. Jen kdybych se pokusil srovnávat moderátory Ryana Seacresta a Leoše Mareše, pak bych se mohl obávat žaloby za urážku na cti ze strany českého mága. Pokud jde o porotu, pak ta je opět naprosto na jiné úrovni. Randy Jackson, Paula Abdul a Simon Cowell je trio, kterému to šlapalo jako nikomu jinému po 7 sezon. Pak se k nim přidala Kara DioGuardi v osme sezoně (před devátou serií odešla Paula) a Pauly místo zaujala Ellen DeGeneres. Nejsem sice pravidelný divák, ale pokud mám čas, pak se dívám na soutěžní díly (tzn. díly, kde zpívají a porota se k nim vyjadřuje). Vyřazování mě nezajímá. Popravdě, důvod proč to sledovat se jmenuje Simon Cowell (údajně končí po 9. sezoně, čímž zároveň končí můj zájem o tuto show). Především s Paulou jim to sedělo. Některé jeho výroky jsou liž legendární a musím uznat, že dokáže být opravdu tvrdý a drsný na někoho komu se vystoupení příliš nepovedlo. Nebývá v tom však nějaká zlomyslnost. Prostě řekne pravdu naplno bez příkras. Ostatně mé hodnocení American Idol je z 90% procent hodnocení Simona a jeho interakce s ostatními účinkujícími (členové poroty, soutěžící a Ryan S). A ano, občas se chová jako malé dítě :-). PS: Účinkující v Am Id a cz superstar... to je úplně jiná liga. Je to ale pochopitelné, jelikož z 300 mil se dá vybrat lepší materiál, než z 10 mil. PS2: Mimochodem, v těch výběrových kolech na začátku jsou do porot zvány slavné osobnosti, což někdy přináší zábavné a zajímavé situace (letos -9.série- jsem viděl sice jen jeden tento díl, ale byl v něm Neil Patrick Harris..což mě potěšilo).(14.3.2010)

• Paity

Nemám rád tyhle reality srajdy, ale co se dá dělat, je po tom poptávka. Každopádně American Idol si zaslouží (narozdíl od těch českých a slovenských hybridů) alespoň hvězdu, protože úroveň protagonistů je zcela mimo tenhle vesmír v porodnání s jejich českými "kolegy".(16.5.2012)

• - Vítězi jednotlivých ročníků jsou Kelly Clarkson (2002), Ruben Studdard (2003), Fantasia Barrino (2004), Carrie Underwood (2005), Taylor Hicks (2006), Jordin Sparks (2007), David Cook (2008), Kris Allen (2009), Lee DeWyze (2010), Scotty McCreery (2011) a Phillip Phillips (2012). (R´Hell)