poster

Co to bouchlo? (S02E01) (epizoda)

 • Československo

  Co to bouchlo?

 • anglický

  What Went Bang?

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1970, 13 min

Komentáře uživatelů k epizodě (19)

 • Galadriel
  *****

  Další z mých oblíbených příběhů s medvídky od Kolína. Tyhle dva prostě nemají chybu!(25.4.2003)

 • Vitex
  *****

  Podobně jako zdejší LeoH, taky jsem měl od repliky "To máme dělat, že tu velryba není?" neodolatelný dojem, že jde o alegorii na události r. 1968 a následující. Mrož má tři míčky, jeden "se nechce nechat vodit za ručičku" a vydá se do světa. SSSR měl svoje satelity - Polsko, Maďarsko, Východní Německo, Bulharsko atd. - a nás, kteří jsme se v lednu 68 začali cukat a utíkat z jeho vlivu. Neposlušný míček se dá chytit na pamlsek, pak si ho mrož už pohlídá. Čechoslováci se (i když je to spíš jen takový mýtus) nechali po nepokojích v r. 69 ukolébat "gulášovým socialismem". Nakonec policajti medvědi odplouvajícímu mroži doporučí "Radši si je přivažte...". Ještě by mě zajímalo, kdo tady z autorské dvojice režíroval více - u některých dílů prý Pojar kvůli pobytům v Kanadě prakticky nebyl, i když byl pak do titulků stejně psán jako režisér, ale ovlivňoval po návratu už jen střih a zvuk.(3.2.2016)

 • hippyman
  ***

  filipovský sice dobrý, ale když si na něco člověk zvykne, už se mu těžko odvyká... to je jako s homerem v simpsonech... no a tenhle díl navíc dějově fakt nic moc... že by docházely pojarovi v novějších dílech nápady? 50%(20.3.2008)

 • Stegr
  **

  40% - Tak před deseti lety mi tyto pohádky táta pustil se slovy, že za jeho mladých let byly obrovským hitem. Věřím tomu, ale pro mě příběhy dvou podivných méďů byly utrpení, kterému dávám dvě hvězdičky hlavně proto, že nevím, jak bych se k tomu stavěl, kdybych to viděl teď...(8.3.2008)

 • swamp
  ****

  První díl druhé série večerníčku Pojďte pane, budeme si hrát. Rudolfa Deyla v dabování nahradil sice výborný František Filipovský, přesto nedosahuje kvality původních dílů. Pojednává o tom, kde žijí mroži a co umí takový Golfský proud..(4.2.2010)

 • HellFire
  ****

  Medvědi se vracejí z dovolené a u Kolína potkávají mrože.(29.4.2011)

 • Iggy
  ****

  Musím souhlasit s tím, že novější díly Pojďte, pane, budeme si hrát, které namluvil namísto Rudolfa Deyla František Filipovský jsou opravdu jiné a slabší než ty starší. Chybí jim víc invence i víc humoru. Že by v tom hrála roli pauza mezi dobou jejich vzniku 1967-1969?(6.3.2008)

 • snaked
  ***

  Tak to se mi strašně nelíbí a vzpomínám na první řadu. Dvojka fízlů-hlavních hrdinů je děsivá. Tohle bych dětem nepouštěla. Asociace hodnej polda, zlej polda - to fakt není dobré. Ale jinak to šlo.(11.11.2011)

 • stration
  *****

  Krásná česká animace a nezaměnitelná dvojka medvědů, která vždycky pobaví.(18.5.2012)

 • messiah
  ****

  Po párleté přestávce návrat Medvědů od Kolína. Filipovský je perfektní bezva dabér i herec, ale k Medvědum prostě patří Rudolf Deyl a bez něj to tak nějak není úplně vypečený. Taky zábava už není tak vypečená. Medvědi si toliko nehrají, spíše jsou pouční a řeší světské záležitosti. Například se dozvíte, kde žijí mroži a co je Golfský proud, ale na úkor mašinky a králíků.(3.4.2008)

 • LeoH
  *****

  Policejní výslech mrože a „Jo že máme dělat, že verlyba není?“ – medvědi si v druhém roce normalizace a dočasného pobytu bratrských vojsk docela troufali a já za to zpětně odpouštím Filipovskému, že není Deyl, i když mi jako klukovi bylo z těch uniforem divně. Mým dětem už to ovšem bylo jedno, ty o pětatřicet let později spokojeně pokřikovaly z nočníku: „Já hlásim, že u Kolína sedim!“(18.2.2015)

 • h0n24
  odpad!

  Nikdy mě řada "pojďte si hrát" nechytla. Přišla mi podobně hloupá jako "dnešní" teletubbies. Prostá. Do výšin vyhoněná kvalitní reklamou. Vsadím se, kdyby se záměrně necpala do tehdejších kin jako "předfilmy", pravděpodpbně by dnes o tuto sérii málokdo zavadil.(11.6.2013)

 • Braddy
  ****

  O krapínek horší než medvědi z první "série" s Rudolfem Deylem ml. Ale zase F. Filipovský si ty "své" medvídky trošku upravil podle svého a ten jeho "menší" je možná lepší než Deylův.(20.3.2004)

 • Paity
  *****

  Co to bouchlo? je skvělé. Tajuplná rána vyděsí tyhle dva výtečníky skutečně hodně ale hned se také pustí do prozkoumávání věcí, jak je u nich obvyklé.(2.6.2012)

 • VeverkaLesni
  *****

  Dokonalý Filipovský a zase další z těch úplně nej dílů s medvědy. Tentokráte extrémně surrealisticky tajemné.(4.4.2015)

 • filmator
  *****

  Filipovský je sice skvělý, ale příběhy namluvené Deylem měly větší kouzlo. Každopádně pumlíč Artuš a mrož u Kolína jsou skvělým základem pro další kupu scének dvou medvídků. Tenhle seriál nemá chybu ani po x letech.(3.1.2006)

 • spacylemon
  ****

  Zdá se mi, že je tahleta druhá řada ňák míň vypečená... hlavně ten velkej je ňákej hodnej. Filipovský je samozřejmě génius a snaží se, ale na Deyla prostě nemá. A taky si říkám, že ty další postavy tady jsou trochu zbytečné, vždyť si dřív stačili jenom sami ve dvou s okounícími zajíci. Už to není tak surreal, ale první tři díly ještě jdou, Vašíka a Kedlubny jsem už moc nezvládal...(20.9.2008)

 • Aywes
  *****

  "Vždyť Artuš je Pumlíč!" " Houby pumlíč.Konipas břichopas!" .Naprosto Epické!(24.4.2011)

 • mine.slayer
  *****

  Mě to bouchlo.(9.1.2013)