Let's Scare Jessica to Death

Horor

USA, 1971, 89 min

John D. Hancock

Předloha:

Joseph Thomas Sheridan Le Fanu (povídka)

Charles B. Moss Jr.

Murray Solomon

Kostýmy:

Mariette Pinchart

Mysteriozní příběh o Jessice. Jessica je magor, což zpočátku až tak nevadí. Jen ty vnitřní hlasy jí poněkud vadí. K tomu se přidá občasná vidina, ale jinak prožívá klidný život se svým manželem a přítelem na venkově, kde zakoupili rozlehlý dům. Zdejší obsah samozřejmě kecá, jeho autor film zřejmě vůbec neviděl. Jo a pak je tu ještě jedna dívka. Bledá zrzka, která nemá domov, a tak se toulá. Napětí mezi postavami pomalu narůstá (prosluněný sad mi připomněl Babiččin dům). Pomalu. Tak pomalu, že unavenější jedinec (jako jsem byl zrovna já) má co dělat, aby neusnul. Posledních deset patnáct minut se konečně rozjede a Jessica si uvědomuje, že sny a přeludy se stávají skutečností. Osazenstvo městečka je čímsi napadeno, obyvatelé se chovají divně a mají jizvy (kdo by si nevzpomněl třeba na Dagona). Nejednoznačný konec dává prostor vícero interpretacím. Atmosférická hudba upozorní diváka v pravý čas - pozor, tohle nevypadá dobře... Hodně komorní drama...(4.5.2017)

• gumli

Pre mňa nie moc zaujímavý film.Aj keď na imdb je dosť vysoko cenený.Dej sa strašne vlečie a nič sa tam dokopy nedeje.Hlavná ženská postava s večne hlúpym úsmevom na tvári a šaškujúca ako keby bola retardovaná,chlapík ktorý takmer v jednom kuse postrekuje na traktore jablone,aj v noci,asi vôbec nespí.Niekedy ani nie jasné či to čo vidí Jessica je naozal alebo len výplod jej fantázie.Ináč film mal veľký potenciál,strašidelný dom,duchovia,podivný domáci buráni atď.Ale výsledok nie je moc zaujímavý.(30.6.2010)

Nebýt evidentně sjeté Zohry Lampert a jejího, pravděpodobně záměrně, mimózního výkonu, tak by nebylo moc co kritizovat. I na tu bizarní hudební složku se dá zvyknout a vlastně se k tomu až nečekaně hodí. Ač má Jessičino poněkud nešťastné léto zdánlivě velmi rozumnou stopáž, tak díky pomalosti získáte dojem, že to mělo dobře tři hodiny. Což není výtka. Rozhodně se to však vyplatí vidět, jelikož tak skvěle ztvárněnou atmosféru nejistoty zda je to "tak či tak" (abych zbytečně něco nevyzrazoval), se nedaří navozovat zase až tak často. Respektive skoro nikdy.(13.7.2008)

• Lhurgoyf

I keď má film striedmych 90 minút, mne spôsoboval dve a pol hodinové psychické muky. Film sa takmer nehýbe dopredu, sfetovaná Jessica pobehuje polovicu filmu po dome a polovicu po priľahlých stráňach a lúkach, jedného z hridnov zmlátia dôchodci v starobinci chodítkami a barlami, druhý sa zas podobá na nemeckého pornoherca a celý film (i v noci) práškuje sad s troma jabloňami... Pozrite si radšej dvakrát za sebou Zombie Strippers.(14.7.2008)

Zajimava, neznama upirina, ktera stavi na dusive letni atmosfere a stupnovani neklidu, ktery se z postav postupne prenasi i na divaka. Ne kazdemu asi sedne pomale tempo a styl (ostatne neocekavam, ze by to krom mne v nejblizsich letech tady jeste nekdo jinej videl) , kterym je cely ten upirsky problem pojaty, ale ja si to vylozene uzival. je to jen takovy maly film, s dobrymi az vybornymi herci a nekolika zajimavymi napady, ale rozhodne stoji za pozornost. Dnes uz se takove horrory prakticky netoci.(25.12.2005)