Karlos80

Opět jeden ze zcela zapomenutých, (neznámého a zapomenutého režiséra) ze subžánru poliziotteschi, zde bych možná podotkl že právem. Ačkoliv mám tento subžánr moc rád, delší dobu ho už sleduji, ač jsem se snažil jak se snažil, ač jsem chtěl jak jsem chtěl, na chuť jsem tomuto filmu moc nepřišel. Jako fanoušek jsem po velkém odříkávání, nakonec samozřejmě vydržel až do konce, ale jestliže nepatříte k fandům a na film narazíte čistě náhodou, možná to bude problém. Důvody vysvětlím; Slabší příběh, stinné oblasti naší společnosti jako drogy (ukryté v umělých květinách), prostituce atd, nic nového pod sluncem (mnohdy podáno daleko lépe), o nějakém efektním spiknutí se tu také nedá moc mluvit, film je hodně pomalý a když se zrovna nic neděje, jako po většinu času, tak neuvěřitelně nudný, charaktery jednotlivých postav nejsou až tolik zajímavé, rozhodně se vám nevryjí pod kůži. George Hilton s knírkem, mě taky trochu zklamal, on přední hvězda giallo filmů, jakoby se sem ani nehodil, celkově tedy spíše nezáživná nuda bez nějaké větší akce (honička na konci to nezachránila), film nedrží dost dobře ani jako celek, některé scény, jakoby do filmu ani nepatřily a tak trochu se míjeli s účinkem. Hodnotím tak jen velmi dobrou obrazovou kvalitu, násilnou, značně vynalézavou scénu, přepůlení chlapa svěrákem a některé velmi šťavnaté pasáže s pěknými odhalenými slečnami (viz třeba to nahé kotě před velkým sklem, nebo všechny ty přitažlivé taneční sekvence)..Tento film se tedy neřadí k nejlepším, ale dokonce snad ani k průměru, pokud to už takto nějak někdo označuje a chápe. ()