• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Beetlejuice je neuvěřitelně zábavný film!! Tim Burton mně dokázal opět vtáhnout do děje, ale myslím, že zásluhy za to má i originální a povedený příběh. Je také vidět, že všichni účastníci si natačení uživali. Alec Baldwin a Geena Davis vytvořili sympatický pár. Největší zásluhu za zábavu má jednoznačně výborný Michael Keaton, kterého jsem v komediích moc neviděl a jeho výkon zde, neuvěřitelný!!! Jeho pohyby a jeho hlášky jsou bomba!! Těmi pohyby mi tak trochu přípomínal Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku. Až se budu někdy nudit, tak si tento snímek pustím znovu a ještě ke všemu rád, protože těch 90 minut jsem se vážně skvěle bavil.(28.8.2007)

"Cigaretu?" - "Nie, ďakujem." - "Tiež sa snažím prestať.“ Polozabudnutá šialenosť raného Tima Burtona (v tom čase mal za sebou len čudné, o tri roky staršie PEE-WEEHO VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO o pátraní po bicykli). V tom čase mal temný mág svoj prelomový film (komiks BATMAN) ešte len pred sebou, preto je s odstupom rokov dosť nečakané, že mu producenti v šialenom (titulní hrdinovia umrú v prvých 10. minútach) BEETLEJUICEOVI dovolili až natoľko sa "odviazať" (alebo naopak, je dosť nečakané, že niekomu, kto nakrúti vec ako BEETLEJUICE, dajú milióny na BATMANA). Už vtedy mal Burton cit pre bláznivú vizuálnu stránku (bravo Bo Welch), svojráznych hercov (Jeffrey Jones) a dokonca už vtedy dokázal vyšťaviť herecký výkon z povedzme menej schopných hercov (Alec Baldwin, Catherine O´Hara, Geena Davis, Winona Ryder). A to, čo predvádza maniakálny bioexorcista Michael Keaton, je neuveriteľné. Plus „Banana Boat Song“ od Harryho Belafonta. A monumentálna hudba Dannyho Elfmana.(2.1.2009)

Tahle šílená duchařská komedie byla jedním z prvních filmů mého oblíbeného magora Tima Burtona.A je to znát.Takový film totiž může natočit jen Burton.Je tady spousta jeho charakteristických rysů(výborná hudba Dannyho Elfmana nebo taková ta zvláštní atmosféra,která dělá z Burtonových filmů pokaždé opravdu jedinečný zážitek) a celé je to úžasně šíleně zábavné.Kouzelná Winona Ryder mi tady strašně připomíná Christinu Ricci v Addamsově rodině,Michael Keaton,jak mi byl v Batmanovi nesympatický,tady podává možná nejlepší výkon své kariéry.Alec Baldwin a Geena Davis jsou sympaticky looserovští duchové.Prostě výborná komedie,na kterou se rád znovu podívám.80 %(20.5.2009)

Burtonova rozverná duchařina, která kvůli představiteli titulní role patří k tomu horšímu z jeho tvorby. Nemůžu si totiž pomoct, ale Keaton je průměrný herec, který přemalovaným zjevem a tunou přehrávání atmosféru nevytvoří. Skvostem jsou naštěstí scény v miniatuře města, tradičně Elfmanova hudba a dokonalá goticky-depresivní Winona Ryder. Dojmy z dětství byly ale o několik tříd výš.(26.2.2006)

Silné zklamání nad Burtonem, který jako by nevěděl, kudy kam, zalekne se v nejlepším a namísto dotažení nápadu jen přešlapuje na místě. Nefungující vesmír, nedotažená logika, a v neposlední řadě také těžce kolísající zábavnost, bizarnost a jen naťuknutá humorná morbidnost, ani zdaleka nedosahující úrovně Ukradených vánoc a Mrtvé nevěsty. Dokonce i ten Keaton je občas spíš lehce nesnesitelný...(5.9.2010)

• - Michael Keaton, Winona Ryder, Catherine O'Hara, a Sylvia Sidney všichni původně odmítli ve filmu hrát. Producent David Geffen a Tim Burton přesvědčili nejprve Michaela Keatona a poté i ostatní herce, aby ve filmu hráli. (Hejtmy)

• - Titulní postava Betelgeuse je pojmenována po hvězdě ze souhvězdí Orion. (Hejtmy)

• - Záhrobní krajina a plastiky odkazují k dílu Salvatora Dalího, chodby v záhrobí zase na film Kabinet doktora Caligariho (1920). (Přemek)