• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Z filmu sice srší neuvěřitelná kýčovitost a béčkovitost, ale to u tohoto snímku není důležité, důležité je to, že jsem se náramně bavil. Po celou 90ti minutovou stopáž jedna (geniálnější) hláška střídala druhou a já byl v křečích a to se mi už u žádného filmu dlouho nestalo. A herecké výkony všech parádní a asi nejvíc bych vyzdvihl Catherine O'hara a její "taneční a pěvecká kreace" neměla chybu. Prostě Tim je bůh a nebo démon?? Skvělá odpočinková záležitost..(2.1.2009)

Potemnělá komedie s gotickým laděním, hromadou zombíků, duchů a všech ostatních nechutností, na které narazíte, až zaklepete bačkorama. Kdo si myslíte, že až zemřete budete mít všeho pokoj, tak se šeredně mílíte. Tim Burton vám ukáže, že zde teprve problémy začínají... Výborný kousek z jeho raných filmů. Dokonalé herecké výkony ústřední dvojice. Postava Beetlejuice však mohl být trochu víc podivnější. Celou dobu jsem si říkal, že Jack Nicholson by k jeho roli padl, jako ulitý, i tak byl ale zahraný perfektně. Ke konci mi snímek připadal, až moc střeštěný a přeplácáný ale nejspíš to byl tvůrčí záměr.(6.2.2011)

K tomuhle snad nelze nic říct, Tim Butron má svůj styl a děkujme bohu, že se ho drží, takhle legendární hororová komedie nemá výtek, srší vtipem od začátku do konce, má nádherně vystupňovaný děj a celkový dojem je nezapomenutelný. Je to jeden z filmů, který jsem viděla opravdu nesčetněkrát a pořád je v něm něco, co mě láká k dalšímu, podrobnějšímu, zkoumání detailů a té neuvěřitelné atmosféry, která ovládá celý film.(9.2.2004)

Scénář: Michael McDowell .. Jeden z prvních filmů, který jsem od Tim Burton viděl. Už tenkrát mě svým osobitým stylem velmi oslovil! Dosti ujetá černá, hodně černá a zábavná fantasy komedie. Vedle povedené režie záři i opravdu skvělý herecký ansámbl navrch doplněný krásnou hudbou..(27.4.2005)

Na Burtona dost přeplácané a dějově nepřehledné. Stačí se zabít v autě, a pak jako duch bloumat po vlastním domě. Beetlejuice vše zařídí. Bude poskakovat se zmalovaným ksichtem po scéně a možná si u toho užijete legraci. A tohle asi měla být legrace. Nic proti morbidním legráckám, ale mně ten příběh až tak zábavný a smysluplný nepřišel. Herci jsou až skoro nesympatičtí, a nepřečíst si, že to režíroval Burton, ani bych v tom jeho rukopis nepoznal. No, i mistr tesař si někdy vykope hrob, aby si pak v něm ustlal a nad ním mu tancoval Michael Keaton jako Beetlejuice. Pokud máte rádi praštěné filmy, je tento správnou volbou. 60%(9.1.2012)

• - Tim Burton chtěl do role Beetlejuice původně Sammy Davise Jr., jeho oblíbeného herce z dětství, ale studio tento návrh zamítlo. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původně měly postavy u večeře tančit na píseň od The Ink Spots. (Othello)

• - Dívka na recepci v čekárně je Miss Argentina. (Morien)