• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. Stačí vysloviť jeho meno tri krát a je pripravený poskytnúť svoje služby. Je však otázkou, či to nebude skôr naškodu. Pohodová duchárska komédia od kreatívneho režiséra Tima Burtona. Nepatrí to medzi jeho najlepšie diela, ale určite som sa pri tom nenudil. Michael Keaton si tu zahral jednu zo svojich najlepších úloh. Tak ma napadá, že hádam ešte lepšie by Beetlejuicea stvárnil Johnny Depp. Škoda, že Burton neponúkol túto rolu zrovna jemu. ***(31.1.2008)

Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice... A je tu Michael Keaton jako bio-exorcista, abych pomohl mladému párů, který se ve světě duchů teprve ohřává. Jedná se o nepříliš zdařený film z dílny Tima Burtona. Je pravda, že to byl jeho první počin jeho groteskního humoru. Film je svým způsobem originální, ale spíš než komedie tak mi to místy přijde jako parodie. Keaton pak zběsile přehrává a jeho taneční kreace dokážou vykouzlit divákovi úsměv. Pak určitě musím zmínit černý humor a Burtonovi výborné masky. Je vidět, že už tady začal projevovat svůj talent na pohřební či úmrtní humor. No a kostýmy a masky jsou jasný Timův podpis. Výsledek je ovšem takový jaký jsem řekl na začátku, jedna se o méně zdařilou formu Tima Burtona. I když úvodní hudba Elfmana určitě stojí za to! (68 %)(13.4.2014)

Jedna z mých prvních burtonovek, ale bezkonkurenčně nejlepší. Ten film pracuje s takovými nápady, že to ani není možné. Burton má fakt neskutečnou fantazii, aneb lepší strašící praktiky ještě nikdo nevymslel. Prostě Catherine O'Haru tančící na Banana boat song můžu vždycky. Nebo mrtvý páreček vykopávající Beetlejuice z kartonového hrobu. Tohle se popisovat neda, tahle ujetost se musí vidět.(13.8.2006)

Mág a režisér z jiného světa Tim Burton opět kouzlil a namíchal nám zábavný koktejl z jeho typických ingrediencí. Takže opět nechybí bizardnost, pořádná porce duchařiny, hrátky s loutkami nejrůznějšího druhu, charizmatičtí a dobří herci, smrtící humor a to vše je samozřejmě doplněno o Elfmanovy působivé melodie a tóny ze záhrobí. Tim Burton je zkrátka nesmrtelný. "Trenére, mám takový pocit, že jsme tu nehodu asi nepřežili..."(1.5.2008)

Možná vůbec nejlepší Burtonův film, z NOVÉHO dabingu se mi ovšem zvedá žaludek. Vyměnit absolutně dokonalého Přeučila za ohraného, všude se angažujícího Tůmu a jako korunu všeho předělat původní hlášky tak, že se stávají zcela nevtipnými?!? Udělejte mi (nám) laskavost a strčte si vaše nové dabingy jednou pro vždy do p****e...(16.7.2011)

• - Catherine O'Hara byla náhradou za nemocnou Anjelicu Huston. Při natáčení potkala svého budoucího manžela Bo Welche. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Nejoblíbenější film Michaela Keatona, ve kterém hraje. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V původním českém dabingu jsou na začátku filmu chybně určena jména tří dabérů: Catherine O´Hara nemluví Ivana Andrlová, ale Daniela Bartáková, Winonu Ryder nikoli Miluše Dreiseitlová, nýbrž Ivana Andrlová a Sylvii Sidney místo uvedené Daniely Bartákové dabuje Miluše Dreiseitlová. (baroko16857)