• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Ako soplákovi sa mi to celkom páčilo, aj keď úplne nadšený, ako zvyšok triedy, som z toho nebol. To prišlo s Burtonom až neskôr, hneď pri Edwardovi. Ak si to niekedy v tv ešte pozriem, možno zmením hodnotenie. *** hodnotenie je inštinktívne iba zo spomienok na sledovanie nie príliš kvalitnej videokazety, prehrávanej na malej obrazovke začiatkom 90tych rokov u kamaráta.(23.9.2009)

Na tento snímek jsem byla zvědava už jen kvůli skvostné melodii od Dannyho Elfmana a také samozřejmě kvůli jménu Tima Burtona. Beetlejuice se nese v jeho typickém stylu. Plný bláznivých vylomenin a bizarností, od samotného výtvarného zpracování až po záhrobní "sestavu", v čele se ztřeštěným Michaelem Keatonem. Právě velká přehlídka všech těch barevných expozicí mě sice docela dokázala ohromit, ale přišlo mi, že právě vizuální stránka vysoce převyšuje samotný příběh. Postupně jsem začala být až přehlcena všemi absurdními výjevy, které mi postupně s narůstající intenzitou už i dokonce přestaly připadat humorné (ač jistě byly), takže jsem nějak neměla potřebu se ani smát. Ústřední trio, Geena Davis, Alec Baldwin a především dokonale podivná mladičká Winona Ryder, jsou skvělí. Jistě kultovní, zábavné dílo, které mě však až tolik nevzalo.(16.7.2011)

Z filmu sice srší neuvěřitelná kýčovitost a béčkovitost, ale to u tohoto snímku není důležité, důležité je to, že jsem se náramně bavil. Po celou 90ti minutovou stopáž jedna (geniálnější) hláška střídala druhou a já byl v křečích a to se mi už u žádného filmu dlouho nestalo. A herecké výkony všech parádní a asi nejvíc bych vyzdvihl Catherine O'hara a její "taneční a pěvecká kreace" neměla chybu. Prostě Tim je bůh a nebo démon?? Skvělá odpočinková záležitost..(2.1.2009)

Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. Stačí vysloviť jeho meno tri krát a je pripravený poskytnúť svoje služby. Je však otázkou, či to nebude skôr naškodu. Pohodová duchárska komédia od kreatívneho režiséra Tima Burtona. Nepatrí to medzi jeho najlepšie diela, ale určite som sa pri tom nenudil. Michael Keaton si tu zahral jednu zo svojich najlepších úloh. Tak ma napadá, že hádam ešte lepšie by Beetlejuicea stvárnil Johnny Depp. Škoda, že Burton neponúkol túto rolu zrovna jemu. ***(31.1.2008)

Tahle šílená duchařská komedie byla jedním z prvních filmů mého oblíbeného magora Tima Burtona.A je to znát.Takový film totiž může natočit jen Burton.Je tady spousta jeho charakteristických rysů(výborná hudba Dannyho Elfmana nebo taková ta zvláštní atmosféra,která dělá z Burtonových filmů pokaždé opravdu jedinečný zážitek) a celé je to úžasně šíleně zábavné.Kouzelná Winona Ryder mi tady strašně připomíná Christinu Ricci v Addamsově rodině,Michael Keaton,jak mi byl v Batmanovi nesympatický,tady podává možná nejlepší výkon své kariéry.Alec Baldwin a Geena Davis jsou sympaticky looserovští duchové.Prostě výborná komedie,na kterou se rád znovu podívám.80 %(20.5.2009)

• - Nejoblíbenější film Michaela Keatona, ve kterém hraje. (Hejtmy)

• - Když v roce 2010 zemřel Glenn Shadix (Otho), poslední píseň hrající na jeho pohřbu byla „Day-O“ (The Banana Song) ze slavné scény seance u stolu. (Othello)

• - Studio nechtělo, aby se film jmenoval "Beetlejuice", a navrhlo ho nazvat "House Ghosts". Jako vtip nabídl Tim Burton jméno "Scared Sheetless" a byl překvapen, když lidé ze studia tento název skutečně zvažovali. (Hejtmy)