• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Výborná komedie, to v první řadě! Burton zde už naplno pracuje se všemi svými budoucími motivy - smrt a fascinace záhrobím, bizardní monstra, černý smysl pro humor... Do toho vpadá jako kometa opravdu nezapomenutelně živočišný démon Beetlejuice Michaela Keatona, který zastiňuje ostatní herece tak, že si na ně po skončení snímku ani nevzpomenete (tak si aspoň připomeňme jména - slušný Alec Baldwin, Geena Davis a mlaďoučká Winona Ryder). Opravdu roztomilý hajzl! Kromě Keatona a plného kotle burtonovského humoru si z filmu nejspíš zapamatujete šťavnaté kalypso v podání Harryho Belafonta, zj. Banana song u stolu a Jump in Line na konci. Beetlejuice jsem měl moc rád už když jsem byl malý... - a teď se mi líbí ještě o něco víc ;-) 80%(3.7.2006)

Scénář: Michael McDowell .. Jeden z prvních filmů, který jsem od Tim Burton viděl. Už tenkrát mě svým osobitým stylem velmi oslovil! Dosti ujetá černá, hodně černá a zábavná fantasy komedie. Vedle povedené režie záři i opravdu skvělý herecký ansámbl navrch doplněný krásnou hudbou..(27.4.2005)

"Cigaretu?" - "Nie, ďakujem." - "...Tiež sa snažím prestať.“ Polozabudnutá šialenosť „raného“ Tima Burtona (v tom čase mal za sebou len čudné, o tri roky staršie PEE-WEEHO VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO o pátraní po bicykli) , čo v preklade znamená o tri hovoriace mŕtvoly menej, ako v jeho neskorších filmoch (remake PLANÉTY OPÍC, OSPALÁ DIERA). V tom čase mal tento temný mág svoj prelomový film (parádny komiks BATMAN) ešte len pred sebou, preto je s odstupom rokov dosť nečakané, že mu producenti v šialenom (titulní hrdinovia umrú v prvých desiatich minútach) BEETLEJUICEOVI dovolili až natoľko sa "odviazať". Už vtedy mal ohromný cit pre bláznivú vizuálnu stránku (Bo Welch, bravo), svojráznych hercov (Jeffrey Jones) a dokonca už vtedy dokázal vyšťaviť herecký výkon z povedzme menej schopných hercov (Alec Baldwin, Catherine O´Haraová, Geena Davisová, Winona Ryderová). A to, čo predvádza maniakálny bioexorcista Michael Keaton, je neuveriteľné. Plus „Banana Boat Song“ od Harryho Belafonta a monumentálna hudba Dannyho Elfmana.(2.1.2009)

• sepp

Nechutna a primo otravna podivana. Alec Baldwin hraje v samych "lepsich " kusech...(6.9.2003)

Pořád se mi nedaří vysledovat ten moment, kdy Burton změnil optiku, přestal si z ýbrvážných, ýbrhlubokých gotických postav typu Lydie dělat tak trochu srandu a začal místo toho točit prefabrikované fantazie, které jako by z deníčku nějaké podobně unylé slečinky vypadly. Ve všech Burtonových stereotypních nuďárnách po roce 2000 dohromady se neskrývá ani zlomek originality a nápaditosti, jaká je právě v Beetlejuice.(10.10.2010)

• - Společně se Spaceballs, Big a Caddyshack II je Beetlejuice film s přístupností PG, ačkoli v něm zazní slovo "fuck" a byl již zaveden rating PG-13. (Othello)

• - Původně měly postavy u večeře tančit na píseň od The Ink Spots. (Othello)

• - Scéna s hadem byla natočena ještě před obsazením Michaela Keatona do role Beetlejuice. Podoba hada proto musela být později změněna, aby korespondovala se vzhledem herce. (Othello)