• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

• Goldbeater

Celý ten potenciál parodie strašení a vymýtání nebyl ani zdaleka využit, jak se dalo, a Beetlejuice vlastně vůbec nějak postrádá silnější a zapamatování hodné scény. Nic nebrání tomu, abych do týdne úplně vypustil z hlavy všechno o téhle nenápadné komedii. Čekal jsem o hodně víc. Ani Michael Keaton to nijak nezachránil. Co si budeme namlouvat, na konec osmdesátých let celkem slabota a jedno z těch (nej)méně povedených děl Tima Burtona. Nic, co bych dlouho udržel v paměti. Nezáživné, ale jako jednohubka dostačující.(1.5.2012)

• Gilmour93

To Burtonovo nádraží je pro mě jakési zakleté - opět jsem čekal na "veselé záhrobí" na jiné koleji, než přijelo a abych těch subjektivně 125 let přežil, chytal jsem se stébel. Jeffrey Jones, mrtvolně bledá Winona (maskérka patrně ladila budoucí odstíny pro Deppa), občas nápaditá mizanscéna a ztřeštěná kreace M.Keatona, jehož bio-exorcista připomínal doktora Emmetta Browna z Back to the Future po sešňupání čtvrtletní produkce medelínského kartelu..(16.11.2012)

• Dudek

Strašné zklamání, Burtona miluji a stejně to samé mohu říct o jeho humoru, ale ten mi tentokrát připadal dost laciný. Michael Keaton jako Beetlejuice byl sice úžasný, ale nepřipadal mi nějak moc vtipný, lepší mi připadali scénky, kdy se o strašení starali Adam s Barbarou, zejména pak ta, kdy na se oblékli do prostěradel a pokoušeli se nahnat hrůzu novému obyvatelstvu, což se jim ale nedařilo podle plánu, stejně rozkošná pak byla i večeře. Samozřejmě že těch kladů tam je více, ale jinak na mě tenhle Burtonův snímek zatím moc nezapůsobil, což je rozhodně škoda. 40%(20.8.2006)

Na tento snímek jsem byla zvědava už jen kvůli skvostné melodii od Dannyho Elfmana a také samozřejmě kvůli jménu Tima Burtona. Beetlejuice se nese v jeho typickém stylu. Plný bláznivých vylomenin a bizarností, od samotného výtvarného zpracování až po záhrobní "sestavu", v čele se ztřeštěným Michaelem Keatonem. Právě velká přehlídka všech těch barevných expozicí mě sice docela dokázala ohromit, ale přišlo mi, že právě vizuální stránka vysoce převyšuje samotný příběh. Postupně jsem začala být až přehlcena všemi absurdními výjevy, které mi postupně s narůstající intenzitou už i dokonce přestaly připadat humorné (ač jistě byly), takže jsem nějak neměla potřebu se ani smát. Ústřední trio, Geena Davis, Alec Baldwin a především dokonale podivná mladičká Winona Ryder, jsou skvělí. Jistě kultovní, zábavné dílo, které mě však až tolik nevzalo.(16.7.2011)

Nějak mi tohle dílko mého milovaného Tima Burtona doposud uniklo,tak jsem to samozřejmě musela napravit:)Burton jak tak koukám zůstal doposud věrný svému morbidnímu a ojedinělému vkusu.Tahle duchařská komedie má něco do sebe,exceluje v ní božská Winona Ryder;výprava je ještě trochu zaostalá,ale triky jsou typicky burtonovské a povedené.Černý humor a trocha toho strašení.Konec dobrý,všechno dobré.Když se dá dohromady génius Burton a mistrovská díla,tedy hudba Dannyho Elfmana,je jasné,že vznikne něco dobrého:)Nazvala bych to kravinou,ale rozhodně ne ve špatném smyslu.I když je pravda,že mezi moje nejoblíbenější kousky se Beetllejuice nezařadí.Nebavilo mě to tak,jako třeba Nightmare before Christmas,nebo Mrtvá nevěsta.A navíc z toho koukala ta osmdesátá léta..:D(10.3.2011)

• - Záhrobní krajina a plastiky odkazují k dílu Salvatora Dalího, chodby v záhrobí zase na film Kabinet doktora Caligariho (1920). (Přemek)

• - Scéna s hadem byla natočena ještě před obsazením Michaela Keatona do role Beetlejuice. Podoba hada proto musela být později změněna, aby korespondovala se vzhledem herce. (Othello)

• - Titulní postava Betelgeuse je pojmenována po hvězdě ze souhvězdí Orion.