• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Jedna z nejlepsich ducharskejch komedii vsech dob. Alec Baldwin a Geena Davis hrajou dobre, ale naprosto brutalni vykon predved Michael Keaton, kterej je nezapomenutelnej. Film obsahuje spoustu vynikajicich hlasek, skvelych dialogu a krasne morbidniho humoru. Triky jsou na svou dobu docela dobry a kdyz se hlavni dvojka snazi strasit tak to nema chybu. Nebejt postavy Beetlejuice tak by to byl asi jen nadprumernej originalni film, ale takle to je vynikajici podivana. Burton opet nezklamal.(7.5.2005)

Lepší duchařskou komedii snad ještě nikdo nenatočil aneb Tim Burton to zase všem natřel:) A opět je u toho jeho dvorní skladatel a génius v jedné osobě - Danny Elfman. Michael Keaton je coby bioexorcista Beetlejuice k sežrání:) Mně obvykle nesympatická Winona Ryder je taky dobrá, ale kdo to všechno korunuje (kromě Baldwina a Davisové), to jsou záhrobní přízraky...maskéři a výtvarníci zřejmě museli zešílet...tím správným způsobem;) Ode mě při každé repríze za 90%. PS:Kdo neviděl Jeffreyho Jonese a Catherine O'Harovou trsat limbo, neviděl absolutně nic:))(23.3.2003)

Horrorová komedie s bandou slavných herců. Pár dobrých záseků rozesměje, přesto film mohl být i vtipnější a poněkud smrdí nevyužitým potenciálem. Pouhý náznak pozdější burtonovské úchylné temně-humorné stylizace. Napoprvé se mi "Beetlejuice" líbil hodně, napodruhé v dospělosti už to byla tak trochu nuda. Takže mírný nadprůměr a potřetí si to radši odpustím, ať nemusím jít s hodnocením ještě níž. 60%(21.10.2009)

Tento film mám rád mimo jiné proto, že jediný Tim Burton pojal duchařské téma tak, jak si opravdu zaslouží - jako černou komedii. Drtivá většina duchařských komedií je laděna romanticky (Duch, Přátelé z onoho světa) nebo je zaměřena na děti (Můj táta je duch, Casper) a to není tak zábavné, protože černý humor musí v takovém případě zůstat stranou. Beetlejuice je výjimka, je to nápaditá černá groteska, kterou někdejší animátor Burton natočil, jako by byla kreslená. A představte si, že původní záměr Warner Bros. byl natočit to jako thriller! Mimořádně vtipná je scéna, kdy Catherine O´Harová, Jeffrey Jones a jejich hosté začnou pod vlivem dvou duchů tančit kalipso. Musíte vidět! 80%(19.2.2003)

To by nebyl Tim Burton... ta krása jeho podivných filmů pro pohlazení na duši mě vždycky bere za cokoliv z mých neshnilých útrob. Jestli je někde vidět, KDE čerpal pozdější inspirace pro filmy jako Ospalá díra a nejnověji Mrtvá nevěsta, pak právě z tohoto nenápadného, leč do detailu vypointovaného dílka. Kde jinde se můžete setkat s démonickou hudbou Dannyho Elfmana, příručkou čerstvě zesnulých a obřími písečnými červy.. Otravují vás živí ? Beetlejuice.Beetlejuice.Beetlejuice!(21.8.2006)

• - Michael Keaton, Winona Ryder, Catherine O'Hara, a Sylvia Sidney všichni původně odmítli ve filmu hrát. Producent David Geffen a Tim Burton přesvědčili nejprve Michaela Keatona a poté i ostatní herce, aby ve filmu hráli. (Hejtmy)

• - Dle původního scénáře měl být film čistokrevný horor o démonovi, který se vtělí do malého chlápka, který se spíše než vystrašit, snaží rodinu Deetzových vyvraždit. Lydie měla být pouze vedlejší postava a měla mít sestru Cathy. V jedné scéně měl například Beetlejuice vymlátit Cathy do podoby vzteklé veverky a pokusit se znásilnit Lydii. Nakonec se však scénář změnil na komedii. (Othello)

• - Studio nechtělo, aby se film jmenoval "Beetlejuice", a navrhlo ho nazvat "House Ghosts". Jako vtip nabídl Tim Burton jméno "Scared Sheetless" a byl překvapen, když lidé ze studia tento název skutečně zvažovali. (Hejtmy)