• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

K tomuhle snad nelze nic říct, Tim Butron má svůj styl a děkujme bohu, že se ho drží, takhle legendární hororová komedie nemá výtek, srší vtipem od začátku do konce, má nádherně vystupňovaný děj a celkový dojem je nezapomenutelný. Je to jeden z filmů, který jsem viděla opravdu nesčetněkrát a pořád je v něm něco, co mě láká k dalšímu, podrobnějšímu, zkoumání detailů a té neuvěřitelné atmosféry, která ovládá celý film.(9.2.2004)

Při výrobě Beetlejuice byl Tim Burton ještě v režisérském vývinu, a tudíž mě film neoslovil tolik jako jeho jiné pozdější kousky. Ponuře barevná atmosféra filmu je zachycena dokonale a je hodně typická pro většinu dalších Burtonových snímků. Vizuální efekty byly naprosto perfektní v rámci své doby - hlavně podoba hada a červa. Líčení zesnulých také bez chyby, stejně jako skvělá Elfmanova hudba. Zkrátka snímek, který je po čertech nápaditý a do jisté míry vtipný, a i když nejde o něco nezapomenutelného, tak za solidní technické zpracování a herecké obsazení si to ode mě ty 4* zaslouží.(17.7.2011)

Lepší duchařskou komedii snad ještě nikdo nenatočil aneb Tim Burton to zase všem natřel:) A opět je u toho jeho dvorní skladatel a génius v jedné osobě - Danny Elfman. Michael Keaton je coby bioexorcista Beetlejuice k sežrání:) Mně obvykle nesympatická Winona Ryder je taky dobrá, ale kdo to všechno korunuje (kromě Baldwina a Davisové), to jsou záhrobní přízraky...maskéři a výtvarníci zřejmě museli zešílet...tím správným způsobem;) Ode mě při každé repríze za 90%. PS:Kdo neviděl Jeffreyho Jonese a Catherine O'Harovou trsat limbo, neviděl absolutně nic:))(23.3.2003)

Ako soplákovi sa mi to celkom páčilo, aj keď úplne nadšený, ako zvyšok triedy, som z toho nebol. To prišlo s Burtonom až neskôr, hneď pri Edwardovi. Ak si to niekedy v tv ešte pozriem, možno zmením hodnotenie. *** hodnotenie je inštinktívne iba zo spomienok na sledovanie nie príliš kvalitnej videokazety, prehrávanej na malej obrazovke začiatkom 90tych rokov u kamaráta.(23.9.2009)

Film sa zo zaciatku javi ako klasicka komedia s ducharskou tematikou,a aj ked Burtonov rukopis je jasny, nieje to to prave na co sme od neho zvyknuty. Obrat nastane po vstupeni mrtvych manzelov do "uradu" pre mrtvych no ale to prave orechove nas caka az vo chvili ked na scenu pride Beetlejujce. Keby bol cely film ako poslednych 20 minut, bolo by to za desat. Takto je to len poctivych 8/10, ale treba povedat ze Burtonovi fandovia sklamany ani nahodou nebudu.Zaver filmu je naozaj vypecenou zmesov cierneho humoru ala Tim Burton.Skoda toho slabsieho rozbehu. 8/10(28.11.2006)

• - Titulní postava Betelgeuse je pojmenována po hvězdě ze souhvězdí Orion. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Catherine O'Hara byla náhradou za nemocnou Anjelicu Huston. Při natáčení potkala svého budoucího manžela Bo Welche. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tim Burton chtěl do role Beetlejuice původně Sammy Davise Jr., jeho oblíbeného herce z dětství, ale studio tento návrh zamítlo. (Zdroj: ČSFD.cz)