• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

"Cigaretu?" - "Nie, ďakujem." - "Tiež sa snažím prestať.“ Polozabudnutá šialenosť raného Tima Burtona (v tom čase mal za sebou len čudné, o tri roky staršie PEE-WEEHO VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO o pátraní po bicykli). V tom čase mal temný mág svoj prelomový film (komiks BATMAN) ešte len pred sebou, preto je s odstupom rokov dosť nečakané, že mu producenti v šialenom (titulní hrdinovia umrú v prvých 10. minútach) BEETLEJUICEOVI dovolili až natoľko sa "odviazať" (alebo naopak, je dosť nečakané, že niekomu, kto nakrúti vec ako BEETLEJUICE, dajú milióny na BATMANA). Už vtedy mal Burton cit pre bláznivú vizuálnu stránku (bravo Bo Welch), svojráznych hercov (Jeffrey Jones) a dokonca už vtedy dokázal vyšťaviť herecký výkon z povedzme menej schopných hercov (Alec Baldwin, Catherine O´Hara, Geena Davis, Winona Ryder). A to, čo predvádza maniakálny bioexorcista Michael Keaton, je neuveriteľné. Plus „Banana Boat Song“ od Harryho Belafonta. A monumentálna hudba Dannyho Elfmana.(2.1.2009)

Záhrobní poetika Noční můry před vánoci ve hrané podobě. Jedna z mála Burtonovek ve kterých prvoplánovitá komediálnost dost drasticky válcuje jeho jinak trademarkovou melancholickou atmosféru... a vůbec to není na škodu. Winona je k sežrání, Beetlejuice je prase, duchové jsou looseři a vůbec je to prostě velice zábavná jednohubka. 8/10(2.1.2009)

Tahle šílená duchařská komedie byla jedním z prvních filmů mého oblíbeného magora Tima Burtona.A je to znát.Takový film totiž může natočit jen Burton.Je tady spousta jeho charakteristických rysů(výborná hudba Dannyho Elfmana nebo taková ta zvláštní atmosféra,která dělá z Burtonových filmů pokaždé opravdu jedinečný zážitek) a celé je to úžasně šíleně zábavné.Kouzelná Winona Ryder mi tady strašně připomíná Christinu Ricci v Addamsově rodině,Michael Keaton,jak mi byl v Batmanovi nesympatický,tady podává možná nejlepší výkon své kariéry.Alec Baldwin a Geena Davis jsou sympaticky looserovští duchové.Prostě výborná komedie,na kterou se rád znovu podívám.80 %(20.5.2009)

Beetlejuice je neuvěřitelně zábavný film!! Tim Burton mně dokázal opět vtáhnout do děje, ale myslím, že zásluhy za to má i originální a povedený příběh. Je také vidět, že všichni účastníci si natačení uživali. Alec Baldwin a Geena Davis vytvořili sympatický pár. Největší zásluhu za zábavu má jednoznačně výborný Michael Keaton, kterého jsem v komediích moc neviděl a jeho výkon zde, neuvěřitelný!!! Jeho pohyby a jeho hlášky jsou bomba!! Těmi pohyby mi tak trochu přípomínal Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku. Až se budu někdy nudit, tak si tento snímek pustím znovu a ještě ke všemu rád, protože těch 90 minut jsem se vážně skvěle bavil.(28.8.2007)

Jedna z nejlepsich ducharskejch komedii vsech dob. Alec Baldwin a Geena Davis hrajou dobre, ale naprosto brutalni vykon predved Michael Keaton, kterej je nezapomenutelnej. Film obsahuje spoustu vynikajicich hlasek, skvelych dialogu a krasne morbidniho humoru. Triky jsou na svou dobu docela dobry a kdyz se hlavni dvojka snazi strasit tak to nema chybu. Nebejt postavy Beetlejuice tak by to byl asi jen nadprumernej originalni film, ale takle to je vynikajici podivana. Burton opet nezklamal.(7.5.2005)

• - Když v roce 2010 zemřel Glenn Shadix (Otho), poslední píseň hrající na jeho pohřbu byla „Day-O“ (The Banana Song) ze slavné scény seance u stolu. (Othello)

• - Nejoblíbenější film Michaela Keatona, ve kterém hraje. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dívka na recepci v čekárně je Miss Argentina. (Morien)