• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

• Gilmour93

To Burtonovo nádraží je pro mě jakési zakleté - opět jsem čekal na "veselé záhrobí" na jiné koleji, než přijelo a abych těch subjektivně 125 let přežil, chytal jsem se stébel. Jeffrey Jones, mrtvolně bledá Winona (maskérka patrně ladila budoucí odstíny pro Deppa), občas nápaditá mizanscéna a ztřeštěná kreace M.Keatona, jehož bio-exorcista připomínal doktora Emmetta Browna z Back to the Future po sešňupání čtvrtletní produkce medelínského kartelu..(16.11.2012)

Absurdní, šílený, bláznivý, vtipný i děsivý film zároveň aneb typický Tim Burton. Jednoduchý příběh, který je možná až moc zkratkovitý a nepropracovaný, napravuje sympatické herecké obsazení. Michael Keaton v roli Beetlejuice rozhodně boduje a díky hudbě s kostýmy, lze přehlédnout i to občasné přehrávání a tlačení na pilu. Největší práci zde ovšem předvádí maskéři, zmínění kostyméři a výtvarníci, jelikož celé prostředí úřadu pro mrtvé je jednoduše dokonalé. [70%](25.11.2015)

Timu Burtonovi hráblo a natočil tu nejstřeštěnější duchařskou komedii, jaká kdy světlo světa spatřila. Musím říct, že celé dílo na mě zapůsobilo mnohem lépe, než třeba proslulejší Burtonovy počiny, jako např. Sleepy Hollow. Nad všemi ve filmu vyniká svými výkony úžasný Michael Keaton v roli ujetého a zvráceného Beetlejuice. Ačkoliv je film naprosto ujetý a zhovadilý nesmysl, alespoň se u něj člověk dobře pobaví :) 6/10(20.10.2007)

Potemnělá komedie s gotickým laděním, hromadou zombíků, duchů a všech ostatních nechutností, na které narazíte, až zaklepete bačkorama. Kdo si myslíte, že až zemřete budete mít všeho pokoj, tak se šeredně mílíte. Tim Burton vám ukáže, že zde teprve problémy začínají... Výborný kousek z jeho raných filmů. Dokonalé herecké výkony ústřední dvojice. Postava Beetlejuice však mohl být trochu víc podivnější. Celou dobu jsem si říkal, že Jack Nicholson by k jeho roli padl, jako ulitý, i tak byl ale zahraný perfektně. Ke konci mi snímek připadal, až moc střeštěný a přeplácáný ale nejspíš to byl tvůrčí záměr.(6.2.2011)

Tento film mám rád mimo jiné proto, že jediný Tim Burton pojal duchařské téma tak, jak si opravdu zaslouží - jako černou komedii. Drtivá většina duchařských komedií je laděna romanticky (Duch, Přátelé z onoho světa) nebo je zaměřena na děti (Můj táta je duch, Casper) a to není tak zábavné, protože černý humor musí v takovém případě zůstat stranou. Beetlejuice je výjimka, je to nápaditá černá groteska, kterou někdejší animátor Burton natočil, jako by byla kreslená. A představte si, že původní záměr Warner Bros. byl natočit to jako thriller! Mimořádně vtipná je scéna, kdy Catherine O´Harová, Jeffrey Jones a jejich hosté začnou pod vlivem dvou duchů tančit kalipso. Musíte vidět! 80%(19.2.2003)

• - Záhrobní krajina a plastiky odkazují k dílu Salvatora Dalího, chodby v záhrobí zase na film Kabinet doktora Caligariho (1920). (Přemek)

• - Ve scéně, kdy Beetlejuice (Michael Keaton) v čekárně zamění své pořadové číslo s číslem ženy sedící vedle, je možné všimnout si, že její papírek s číslem spadne na zem. Hned v dalším záběru ale žena zvedá papír z lavice. (Dlee)

• - Betelgeuseovo jméno zazní ve filmu 15krát. Barbara ho řekne osmkrát, Juno dvakrát a Lydia pětkrát. (Zdroj: ČSFD.cz)