Reklama

Reklama

Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (621)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

To Burtonovo nádraží je pro mě jakési zakleté - opět jsem čekal na "veselé záhrobí" na jiné koleji, než přijelo a abych těch subjektivně 125 let přežil, chytal jsem se stébel. Jeffrey Jones, mrtvolně bledá Winona (maskérka patrně ladila budoucí odstíny pro Deppa), občas nápaditá mizanscéna a ztřeštěná kreace M.Keatona, jehož bio-exorcista připomínal doktora Emmetta Browna z Back to the Future po sešňupání čtvrtletní produkce medelínského kartelu.. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Na tento snímek jsem byla zvědava už jen kvůli skvostné melodii od Dannyho Elfmana a také samozřejmě kvůli jménu Tima Burtona. Beetlejuice se nese v jeho typickém stylu. Plný bláznivých vylomenin a bizarností, od samotného výtvarného zpracování až po záhrobní "sestavu", v čele se ztřeštěným Michaelem Keatonem. Právě velká přehlídka všech těch barevných expozicí mě sice docela dokázala ohromit, ale přišlo mi, že právě vizuální stránka vysoce převyšuje samotný příběh. Postupně jsem začala být až přehlcena všemi absurdními výjevy, které mi postupně s narůstající intenzitou už i dokonce přestaly připadat humorné (ač jistě byly), takže jsem nějak neměla potřebu se ani smát. Ústřední trio, Geena Davis, Alec Baldwin a především dokonale podivná mladičká Winona Ryder, jsou skvělí. Jistě kultovní, zábavné dílo, které mě však až tolik nevzalo. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Strašné zklamání, Burtona miluji a stejně to samé mohu říct o jeho humoru, ale ten mi tentokrát připadal dost laciný. Michael Keaton jako Beetlejuice byl sice úžasný, ale nepřipadal mi nějak moc vtipný, lepší mi připadali scénky, kdy se o strašení starali Adam s Barbarou, zejména pak ta, kdy na se oblékli do prostěradel a pokoušeli se nahnat hrůzu novému obyvatelstvu, což se jim ale nedařilo podle plánu, stejně rozkošná pak byla i večeře. Samozřejmě že těch kladů tam je více, ale jinak na mě tenhle Burtonův snímek zatím moc nezapůsobil, což je rozhodně škoda. 40% ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Dobrá a veselá komedie o posmrtném životě. Myslel jsem sice, že to bude trochu více Burtonovské a sem tam se bude člověk alespoň trochu bát, i když je to komedie. Žel, nic z toho se nekonalo. Je to spíš taková rodinná oddychovka po návštěvě Nedělní mše v kostele. Černý humor je zde v malém zastoupení, ale zbytek je jen takový obláček, který se rozplynul do ztracena. Čekal jsem víc. 70% především za skvělé masky. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Mág a režisér z jiného světa Tim Burton opět kouzlil a namíchal nám zábavný koktejl z jeho typických ingrediencí. Takže opět nechybí bizardnost, pořádná porce duchařiny, hrátky s loutkami nejrůznějšího druhu, charizmatičtí a dobří herci, smrtící humor a to vše je samozřejmě doplněno o Elfmanovy působivé melodie a tóny ze záhrobí. Tim Burton je zkrátka nesmrtelný. "Trenére, mám takový pocit, že jsme tu nehodu asi nepřežili..." ()

Galerie (81)

Zajímavosti (42)

  • Film utržil v severoamerických kinech 74,7 milionu dolarů. (NIRO)
  • Scéna s lietadlom je poctou hororovému filmu Mucha (1958). (Original.M)

Související novinky

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Reklama

Reklama