• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

K tomuhle snad nelze nic říct, Tim Butron má svůj styl a děkujme bohu, že se ho drží, takhle legendární hororová komedie nemá výtek, srší vtipem od začátku do konce, má nádherně vystupňovaný děj a celkový dojem je nezapomenutelný. Je to jeden z filmů, který jsem viděla opravdu nesčetněkrát a pořád je v něm něco, co mě láká k dalšímu, podrobnějšímu, zkoumání detailů a té neuvěřitelné atmosféry, která ovládá celý film.(9.2.2004)

Dobrá a veselá komedie o posmrtném životě. Myslel jsem sice, že to bude trochu více Burtonovské a sem tam se bude člověk alespoň trochu bát, i když je to komedie. Žel, nic z toho se nekonalo. Je to spíš taková rodinná oddychovka po návštěvě Nedělní mše v kostele. Černý humor je zde v malém zastoupení, ale zbytek je jen takový obláček, který se rozplynul do ztracena. Čekal jsem víc. 70% především za skvělé masky.(13.4.2010)

Horrorová komedie s bandou slavných herců. Pár dobrých záseků rozesměje, přesto film mohl být i vtipnější a poněkud smrdí nevyužitým potenciálem. Pouhý náznak pozdější burtonovské úchylné temně-humorné stylizace. Napoprvé se mi "Beetlejuice" líbil hodně, napodruhé v dospělosti už to byla tak trochu nuda. Takže mírný nadprůměr a potřetí si to radši odpustím, ať nemusím jít s hodnocením ještě níž. 60%(21.10.2009)

To by nebyl Tim Burton... ta krása jeho podivných filmů pro pohlazení na duši mě vždycky bere za cokoliv z mých neshnilých útrob. Jestli je někde vidět, KDE čerpal pozdější inspirace pro filmy jako Ospalá díra a nejnověji Mrtvá nevěsta, pak právě z tohoto nenápadného, leč do detailu vypointovaného dílka. Kde jinde se můžete setkat s démonickou hudbou Dannyho Elfmana, příručkou čerstvě zesnulých a obřími písečnými červy.. Otravují vás živí ? Beetlejuice.Beetlejuice.Beetlejuice!(21.8.2006)

Lepší duchařskou komedii snad ještě nikdo nenatočil aneb Tim Burton to zase všem natřel:) A opět je u toho jeho dvorní skladatel a génius v jedné osobě - Danny Elfman. Michael Keaton je coby bioexorcista Beetlejuice k sežrání:) Mně obvykle nesympatická Winona Ryder je taky dobrá, ale kdo to všechno korunuje (kromě Baldwina a Davisové), to jsou záhrobní přízraky...maskéři a výtvarníci zřejmě museli zešílet...tím správným způsobem;) Ode mě při každé repríze za 90%. PS:Kdo neviděl Jeffreyho Jonese a Catherine O'Harovou trsat limbo, neviděl absolutně nic:))(23.3.2003)

• - Společně se Spaceballs, Big a Caddyshack II je Beetlejuice film s přístupností PG, ačkoli v něm zazní slovo "fuck" a byl již zaveden rating PG-13. (Othello)

• - Když Adam s Barbarou sedí v kanceláři, můžeme slyšet hlas, který vyvolává pasažéry letu 409. 6. října 1955 havaroval let 409 v horách ve Wyomingu. Nikdo havárii nepřežil. Tato událost byla v té době nejhorším leteckým neštěstím a dodnes se nezjistilo, proč nastala. (Othello)

• - Catherine O'Hara byla náhradou za nemocnou Anjelicu Huston. Při natáčení potkala svého budoucího manžela Bo Welche. (Hejtmy)