Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osem rokov o ňom nikto nič nepočul. A keď sa vrátil, nikto mu neveril. Na druhej strane, jeho dobrodružné cesty do krajiny Liliputánov sú dodnes neprekonané. Príbeh, ktorý Guliver rozpovedal, prežil až dodnes a tento film je toho dôkazom. Ohromujúce filmové spracovanie podľa románu Jonathana Swifta s hviezdnym hereckým obsadením... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (23)

Lima 

všechny recenze uživatele

Jediná filmová adaptace Swiftova románu, která ho pojímá v celé šíři. Nejenom divácky vděčnou Liliputánii, ale i zbytek románu - zemi obrů, mudrců atd. To se musí ocenit. Ted Danson jako Gulliver je v pohodě, triky vzhledem k rozpočtu jsou na vysoké úrovni. Ačkoliv se děj nevyhne několika tradičním hollywoodským schématům, hlavně v závěru, jde o vkusnou podívanou. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Jonathan Swift napsal svýho Gullivera jako obrovskou satiru na lidi a vůbec tehdejší společnost. A co platilo tehdy, platí i dnes. A do filmu se jim povedlo přenést právě ten úžasný prvek satiričnosti a humornosti knížky. To, co má v sobě třeba pan Bean. Takovou tu naivitu velkého dítěte, přesto ale jistou úskočnost a sobectví. Všimněte si dobře, jak Lemuel vypráví těm cizincům o své (naší) zemi. Jak jim vysvětluje třeba soudnictví nebo odívání a tak. To je naprosto k popukání, protože to vysvětluje s takovou naivitou, že prosě nemůže ironizovat ani kritizovat to. On to obhajuje, ale ty obhajoby vyznívají ještě mnohem hůř, než kdyby se na to vybodl. Co se mě týká, jde o nejlepší zpracování Gullivera, jaký znám, přestože konec je dost jinej od předlohy. Ale je to tak zábavný a akční a humorný, s dobrou výpravou i triky a výtečným představitelem titulní role, že je škoda, že to nebylo v kině. A taky oceňuju, že je tu celá jeho cesta po Brobdingnagu, Laputě i ostatních zemích, kterými Lemuel Gulliver prošel. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Pýtate sa ma, či mu verím? Tak ma teraz dobre počúvajte, vy panák v obleku. Verím v NEHO.“ Spolu s MERLINOM môj najobľúbenejší trojhodinový Hallmark a obecne moja veľmi obľúbená televízna mini-séria s príjemnou až "poučnou" atmosférou. Určite má svoje mínusy (hoci je trikov veľa, nie vždy sú práve najkvalitnejšie). Ale sympatická atmosféra, zaujímavý scenár (len čo začnú nudiť kone, prídu liliputáni a sú vystriedaní Omarom Sharifom) a skvelý Ted Danson (ktorého mám rád od sitkomu "Na zdravie!" a mrzí ma, že sa napriek snahe nikdy nestal "vyloženou" hviezodu). Veríte na víly alebo ste skôr Dr. Bates? ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Podivný kompromis mezi diváckou atraktivitou a věrností původní filozofii díla. Osobně si myslím, že bylo pamatováno na obé, ale ty "výchovné" scény vyznívají občas do ztracena, zatímco toho, co má zaujmout, je až moc. V každém případě si však každé rozumné zpracování jakékoli klasiky zaslouží pozornost. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Dost dobrý špektákl, který sice zredukoval myšlenkový potenciál Swiftova veledíla na nutné minimum, nicméně co ubral duchu, přidal formě – opravdu se je na co dívat a výtečný Ted Danson v hlavní roli dokáže evokovat sympatie k postavě osudem a různými živly zmítaného doktora Gullivera. Navíc i těch pár stěžejních myšlének scénárista Simon Moore zachovati ráčil. Náramně jsem se bavil, což se mi u televizních "výpravných" snímků stává zřídka. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • První filmová verze románu Jonathana Swifta z roku 1726, ve kterém jsou znázorněny všechny čtyři knižní díly. (Pluhy)

Reklama

Reklama