Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim Jones, zakladatel sekty Chrám lidu (Peoples temple), propagátor rasové snášenlivosti a vyznavač levicového myšlení, začal v roce 1974 stavět v jihoamerickém státě Guyana město, kterému dal název Jonestown. Uprostřed džungle vznikla zemědelská kolonie, kde lidé různých ras tvrdě pracovali na polích. Někteří členové sekty, kteří z ní vystoupili informovali úřady o nelidských podmínkách ve městě, padlo i obvinění ze znásilňování, brutálním bití a vraždách. Vše se dostalo do médíí a ke kongresmanovi Jim Jones nakonec donutil své ovečky k hromadné sebevraždě. (Terva)

(více)

Recenze (4)

whack 

všechny recenze uživatele

909 členov sekty Chrám ľudu zomrelo dňa 18.11.1978. Čo bola pre mňa nová informácia, ktorá ma nepotešila, že to urobilo dobrovoľne iba asi 190 z nich, ostatní boli zmátožení drogami a niekoľkí zastrelení. S ohľadom na to, že išlo o ľudí z nie najlepšieho sociálneho prostredia, sa dá pochopiť, že si nechali vymyť mozgy. Ale aj tak je to ich vina. Cirkvi netreba veriť. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Toto je čistokrevné šílenství a oddanost věci. Kamera - Gil Hubbs. Tragické vyvrcholení událostí na Guyaně roku 1978. ()

Reklama

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Vynikající zpracování jedné z nejbizarnějších tragédií od 2. světové války. Jelikož jde o skutečný příběh ze 70. let, asi nebude spoilerem, když napíšu, že jde o zachycení fascinující kariéry šíleného zla, jež začíná malým podvodnickým kšeftíkem a končí neuvěřitelným (sebe)vražedným masakrem tisíce nevinných lidí, včetně žen, dětí, několika inspektorů OSN a jednoho vlivného amerického senátora. Tenhle TV film rozhodně stojí za pozornost. Nejen proto, že ani jako "televizák" nepůsobí, ale hlavně proto, že si při něm člověk naplno uvědomí, jaké šílenosti se můžou stát i v dnešní moderní době. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Solidní rekonstrukce vzestupu a pádu kazatele Jima Jonese - a spolu s ním snad tisícovky obětí jeho šílenství. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (2)

  • Film byl původně rozdělen na dvě samostatné části. (Terva)
  • Závěrečné scény v dokumentárním stylu jsou natočeny v Portoriku a v Gruzii. (Terva)

Související novinky

Joseph Gordon-Levitt a masakr v Jonestownu

Joseph Gordon-Levitt a masakr v Jonestownu

02.02.2022

Herec Joseph Gordon-Levitt (Looper, Snowden) si zahraje Jima Jonese, zakladatele sekty Chrám lidu, jenž je neodmyslitelně spojen s takzvaným masakrem v Jonestownu, kdy při hromadné vraždě-sebevraždě… (více)

Reklama

Reklama