• whack
  ****

  909 členov sekty Chrám ľudu zomrelo dňa 18.11.1978. Čo bola pre mňa nová informácia, ktorá ma nepotešila, že to urobilo dobrovoľne iba asi 190 z nich, ostatní boli zmátožení drogami a niekoľkí zastrelení. S ohľadom na to, že išlo o ľudí z nie najlepšieho sociálneho prostredia, sa dá pochopiť, že si nechali vymyť mozgy. Ale aj tak je to ich vina. Cirkvi netreba veriť.(26.7.2013)

 • Terva
  *****

  Toto je čistokrevné šílenství a oddanost věci. Kamera - Gil Hubbs. Tragické vyvrcholení událostí na Guyaně roku 1978.(25.5.2011)

 • Mr.Apache
  *****

  Vynikající zpracování jedné z nejbizarnějších tragédií od 2. světové války. Jelikož jde o skutečný příběh ze 70. let, asi nebude spoilerem, když napíšu, že jde o zachycení fascinující kariéry šíleného zla, jež začíná malým podvodnickým kšeftíkem a končí neuvěřitelným (sebe)vražedným masakrem tisíce nevinných lidí, včetně žen, dětí, několika inspektorů OSN a jednoho vlivného amerického senátora. Tenhle TV film rozhodně stojí za pozornost. Nejen proto, že ani jako "televizák" nepůsobí, ale hlavně proto, že si při něm člověk naplno uvědomí, jaké šílenosti se můžou stát i v dnešní moderní době.(24.5.2006)

 • - Film byl původně rozdělen na dvě samostatné části. (Terva)

 • - Závěrečné scény v dokumentárním stylu jsou natočeny v Portoriku a v Gruzii. (Terva)