Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šílený, paranoidní šógun se rozhodne nechat zlikvidovat elitního samuraje Ogamiho, o kterém se domnívá, že by pro něj mohl být hrozbou. Plán však nevyjde, je zavražděna pouze samurajova manželka Azami. Ogami se tak se svým malým synkem Dajgorem vydává na cestu pomsty proti celému šógunátu, stává se z něj legendární nájemný zabiják Vlk samotář, vrah se synem.
Snímek vznikl pro americký trh sestřihem z prvních dvou dílů japonské samurajské série Vlk samotář a mládě (Lone Wolf and Cub). Kromě nadabování do angličtiny došlo ke zjednodušení zápletky, doplnění voice-overu vyplňujícího mezery v ději a nahrání nové, elektronické hudby. (VanTom)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Marius 

všechny recenze uživatele

Keby som mal Shogun Assassin hodnotiť ako prehliadku iai a kendžutsu tak bez akýchkoľvek pochybností dostane plný počet. Ja mám však zhodnotiť film. Film, ktorý je síce zaujímavý a správne japonsky krvavý, ale vzhľadom na to, že ide o zostrih niekoľkých filmov dosť nekompaktný, takže vlastne ani nemôže ísť o plnohodnotný film. Zaujímavé je ale spätne zistiť, čo bolo inšpiráciou pre Tarantina keď točil Kill Bill.....niektoré veci sú doslova ukradnuté (kto ste mali možnosť vidieť vystrihnutú scénu z vol. II viete o čom hovorím). ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Povedený sestřih původních dvou dílů "Lone wolfa". Obtížně se hodnotí ve vztahu k jednotlivým dílům, naštěstí jsem Shogun Assasin viděl nejdřív a pak teprve postupně jednotlivé díly. Naprostá bomba a klasika samurajských filmů a ujeté japonské kinematografie. Výborné akční scény - souboje, neuvěřitelně absurdní situace, úžasný komentář malého synka po celý děj filmu, neskutečně charismatický a chladný hlavní hrdina. Osobně ho považuji za vůbec největšího "frajera" akčních filmů všech dob. Výborná vizuální stránka filmu ... prostě naprostý skvost. (V jisté době se dostal na seznam videonasties - zakazovaných filmů pro svoji brutalitu). ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Japonský exploatační film sedmdesátých let, využívající podobných formálních prostředků jako Lady Snowblood, nicméně po stránce promyšlenosti dialogů, motivací postav a nápaditosti bojových scén bohatší. Film o samurajovi Lone Wolfovi, který se společně se svým synem (který ve voice overu celý film vypráví) vydává na cesty pomsty za zavražděnou manželku, je bohužel jen sestřihem mnohem složitější šestidílné japonské série, ale i tak představuje svéráznou ukázku revange story, ve které jsou zabity desítky (počítaje v to i zabité v minulosti mimo rámec filmu, o kterých mluví synek, už jde o řadu stovek) lidí. Film střídá jednu zvrhle zábavnou scénu plnou krvavých efektů za druhou, přičemž mu stále nedochází nápady a jen samotný kočárek je napěchován zbraněmi. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tím, čím pro mě měla být Lady Snowblood a nebyla, je pro mě Shogun Assasin. Od první do poslední minuty působivé, promyšlené a explicitně vyjádření cesty za pomstou skrze smrt všeho, co stojí v cestě. Brilantní bojová technika hlavní postavy prostupuje celým film. Jeden rázný přesně mířený švih a je hotovo... Vyprávění syna jen dodává příjemný pohled z kočárku, který zní přesně tak dětsky jak má. Přestože exploatační japonské filmy mají svou sílu tak mě SA zatím zaujal nejvíce. Pomohla tomu i dunivě hluboká hudba dotvářející temnější atmosféru stejně jako technické aspekty jako kamera. Na sestříhaném filmu je patrné, že je sesbírán z částí většího, určitě provázanějšího a ještě hlubšího díla, ale i tak funguje velmi dobře. Kdyby byl však ucelenější a lépe ukončený, 5* by bylo jistých. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

342...345 ninjů... Naprostý kult ve všech myslitelných ohledech. Tajemný Lone Wolf se svým synem na cestě za klidem duše (a nebo do zatracení; vyberte si), která je lemována nějakou tou stovkou mrtvol, hektolitry krve a spoustou odpadajících lidských částí. Jedná se o sestřih úvodních dílů volné série o jejich společné cestě. I tak to obsahuje emocionální hloubku, jakou byste tomu na letmý pohled záležitosti nepřiřkli. Jediná, bohužel velká, výtka míří k tomu, že je místy až přespříliš poznat, že se jedná "pouze" o sestřih. Jeden z filmů bez něhož by Tarantino neměl co vykrádat v Kill Billovi. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Filmaři najali hluché odezírače ze rtů, aby pomohli sestavit anglické dialogy tak, aby pohyby rtů odpovídaly pohybům japonských herců. (Rominator)

Reklama

Reklama