Reklama

Reklama

Miles Kendig ví příliš mnoho. Jeden z nejvyšších mezinárodních činitelů je v rámci mocenských čachrů v agentuře náhle přeřazen na kancelářskou pozici. Kendig však odmítá jít dobrovolně a s pomocí elegantní vídeňské vdovy se rozhodne vrátit zpátky do světa velké špionáže poněkud nečekaným způsobem: hodlá zveřejnit své paměti odhalující nejniternější tajemství ve všech významných zpravodajských agenturách na světě. Vedení CIA chce Kendinga zlikvidovat, ale ten odmítá spolupracovat – moc dobře se totiž baví. Inteligentní a stylová komedie režiséra Ronalda Neameho o ďábelsky promyšlené hře na kočku a myš, v níž exceluje nenapodobitelná bavičská dvojice Walter Matthau a Glenda Jacksonová, je inspirována bestselerovým románem spisovatele Briana Garfielda. (Cinemax)

(více)

Recenze (17)

allegria 

všechny recenze uživatele

Walter Matthau a Glenda Jackson jsou skvělá dvojka. Nemám ráda špionážní filmy, ale tohle byla svěží komedie s jemným nijak vlezlým humorem a je mi celkem jedno, jak "odborně" tu byla zpracovaná špionážní tematika. Pobavila jsem se a děj se odvíjel pro mě nepředvídatelně, takže mě vždycky nakonec zaujal a překvapil. ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Vyjma Matthau, který svou roli hravě zvládá, je to herecky nevýrazný. Ned Beatty mě tady vyloženě vadil, Glenda Jackson, s kým si výtečně rozumí (Rodinný lékař), taky neměla nevím jak kvalitní příležitosti. Scénáristé moc toho neukázali, tedy režisérovi určitě ne, ten byl ale stejně jen průměrný. 2,5/5 ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Mohl by to být i dobrý, komediální špionážní film, kdyby to dějově nebylo celé tuctové. Herci se snaží zachránit, co jen jde, ale nestačí to, aby se snímek dostal alespoň na průměrné hodnocení. K tomu se nedostane a je ten jen špatnou komedií s dobrými hereckými výkony především pak baví Walter Matthau. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Priemerná špiónska komédia o ex-agentovi, ktorý sa snaží vydať svoje pamäte, čo sa vedeniu CIA nepáči a snažia sa mu v tom zabrániť. Takže ho naháňajú po celom svete, ale on sa s nimi celý čas hrá ako mačka s myšou. Celý film drží nad hladinou nudy jedine Walter Matthau, ktorý je ako vždy sympaťák a sem tam hodí vtipnú hlášku. Šéf CIA je klasický neschopný debil, ktorému všetky tie problémy prajete. No a nikto ďalší tu už nemá priestor, aby nejak zažiaril. Sem tam sa dočkáme solídnej akčnej scény, ale film by potreboval oveľa viac humoru. Takto je to len film na jedno pozretie a aj to len ak ste fanúšikmi Waltera Matthaua. 5/10. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nielen obycajna komedia, ale podla mna aj akasi dalsia parodia 007 -ky /vtedy sluzil tusim Rodzr Mur/, a napokon, komedialnu odpoved na bondovky mali uz aj Terence Hill a Bud Spencer. To tu nepatri, viem, to len na okraj. Matthau /Spravna dvojka/ je herec, ktoreho rozhodne nemusim, hoci casto spolupracoval s Dzekom Lemmonom, ktoreho uz rozhodne viac uznavam. Hlasky nic moc, zasmiat sa da len obcas a reziser Neame /Dobrodruzstvi poseidonu 1974, Escape from zahrain/ mal daleko lepsie filmy. Uz som ich vymenoval, mimochodom . 52 % ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama