Nebe, peklo, ráj

• Austrálie

Hopscotch

Komedie

USA, 1980, 104 min

Mohl by to být i dobrý, komediální špionážní film, kdyby to dějově nebylo celé tuctové. Herci se snaží zachránit, co jen jde, ale nestačí to, aby se snímek dostal alespoň na průměrné hodnocení. K tomu se nedostane a je ten jen špatnou komedií s dobrými hereckými výkony především pak baví Walter Matthau.(25.9.2017)

Nielen obycajna komedia, ale podla mna aj akasi dalsia parodia 007 -ky /vtedy sluzil tusim Rodzr Mur/, a napokon, komedialnu odpoved na bondovky mali uz aj Terence Hill a Bud Spencer. To tu nepatri, viem, to len na okraj. Matthau /Spravna dvojka/ je herec, ktoreho rozhodne nemusim, hoci casto spolupracoval s Dzekom Lemmonom, ktoreho uz rozhodne viac uznavam. Hlasky nic moc, zasmiat sa da len obcas a reziser Neame /Dobrodruzstvi poseidonu 1974, Escape from zahrain/ mal daleko lepsie filmy. Uz som ich vymenoval, mimochodom . 52 %(9.9.2017)

Vyjma Matthau, který svou roli hravě zvládá, je to herecky nevýrazný. Ned Beatty mě tady vyloženě vadil, Glenda Jackson, s kým si výtečně rozumí (Rodinný lékař), taky neměla nevím jak kvalitní příležitosti. Scénáristé moc toho neukázali, tedy režisérovi určitě ne, ten byl ale stejně jen průměrný. 2,5/5(21.11.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,000,000Tržby Celosvetovo $-(29.7.2009)

Walter Matthau a Glenda Jackson jsou skvělá dvojka. Nemám ráda špionážní filmy, ale tohle byla svěží komedie s jemným nijak vlezlým humorem a je mi celkem jedno, jak "odborně" tu byla zpracovaná špionážní tematika. Pobavila jsem se a děj se odvíjel pro mě nepředvídatelně, takže mě vždycky nakonec zaujal a překvapil.(29.7.2017)