Ramanam

Jednoznačná šílenost žijící si vlastním životem a zběsile pádící do vlastního neznáma. Tam se občas najde, vyrazí tím správným směrem, aby v dalším obrazu potvrdila vše předchozí. Komu je známa existence předělané a modernizované verze „Judwaa 2“ (2017), měl by směrovat svůj zájem tam. Není to rovněž nic převratného, ale asi pro většinu diváků, kteří náhodně zabloudí k indickému filmu, rozhodně mnohem stravitelnější a vydařenější. Tuto původní verzi (i když i ta sama je předělávkou) bych doporučil pouze těm, kteří si chtějí doplnit filmografii svých oblíbených herců a rozšířit si obzory, jestli je tedy v tomto případě co rozšiřovat. A o čem to v rychlosti vlastně je? Dvojčata jsou násilně rozdělená ihned po narození, když je jedno z nich uneseno. Dotyčný zločinec krátce nato umírá a rodiče si myslí, že při tomto incidentu zemřel i jejich syn. Opak je pravdou a roky plynou... Z dvojčete, žijícího u rodičů, vyroste bázlivý slušňák a ze ztraceného, namachrovaný ranař a potížista. Oba od narození spojuje „pohybové pouto“, aniž by o tom měli potuchy, což se stává zásadním středobodem většiny humorných i akčnějších scének. Dvě dívky, zločinci a policie ze všeho udělají hodně ostrý dějový gulášek plný podivně poslepovaných zvratů a scének. Nemohu však říci, že jsem se mnohdy nebavil a nežasl nad bláznivými nápady, to bych lhal. Hudební i taneční stránku upřednostňuji rovněž tu z „Judwaa 2“, kde se to nejlepší znovu objeví v jasně kvalitnějším hávu. Zde to bylo sic rovněž pěkné, ale takové překotně uspěchané a trhané. Hodnotím za tři potřeštěné hvězdy. Pro statečné srdcaře znající indické komedie, kteří se rádi baví a neřeší. ()

Gaja Gamini

Začalo to jako hloupé, stalo se pitomým a skončilo jako zcela šílené. Věci se děly bez jakéhokoliv důvodu a často i bez náznaku vysvětlení. Vpodstatně NIC nedávalo smysl, především ne opravdu nepraktické vydání dvojčat jeden druhému na milost v pohybech a pocitech. Nicméně díky Salmanu Khanovi a Anupamu Kherovi se celý ten nesmysl zdál být příjemnou zábavou. Karishma Kapoor je, jako obvykle, zcela vyplýtvaná v roli, která si nezaslouží její krásu, talent ani charisma. Film, který byl tak děsný, až jsem si ho užila. ()