Poslední americký hrdina

The Last American Hero

Drama / Sportovní

USA, 1973, 95 min

• rawboy

Bridges nikdy nepatřil k mým oblíbencům, jeho projev mě zkrátka nepřesvědčil. Tady ale nehrál vůbec, to bylo pózování, za které by se nemusel stydět nikdo z Beverly Hills 90518 (nebo jak se ta zhovadilost z počátku 90. let jmenovala). Pěkné jsou pasáže ze závodů, ale ne natolik, aby to ovlivnilo mé hodnocení.(23.10.2011)

Country písnička do úvodních titulků. Mladý Jeff Bridges. Gary Busey a jeho zuby. Mustang 67. Závody aut. Americký jih. Pašováni whiskey. 95 minut. Jenom jsem si odškrtával políčka spokojenosti.(7.1.2010)

Příběh tvrdý jako život hlavního hrdiny. Moc příjemné, Bridges bez chyby, zvuk motorů úžasný..(16.8.2014)

Kvalitně natočený, ale nijak vyčnívající film o závodnících a nadupaných autech. Snad jen mladý Jeff Bridges a jeho dokonale sebevědomý Elroy Jackson Junior lehce ozvláštňují klasickou konstrukci podobných snímků. Pokud tedy pomineme lehce netradiční zápletku točící se kolem rodinné palírny whiskey. Nenáročná oddychovka, jenž i po letech potěší.(22.7.2011)

Čtyřiadvacetiletý Jeff Bridges jako talentovaný, ale i nabubřelý buran, který si vydělává nelegálním pálením whiskey, aby mohl závodit, a který si jde tvrdě za svým cílem.. Ačkoliv značně naivní příběh ho nakonec ukazuje jako vítěze, přeci jen je divákovi naznačeno prostřednictvím nestálé Marge, že by Bridges jako Elroy Jackson Jr. nakonec mohl pochopit, že v životě dospělých spousta věcí nefunguje, jak si myslel !! Hard Driver se pyšní jednoduchostí a spádem i povedeným soundtrackem, Bridges si hezky "honí triko" a Busey mě opět pobavil svým množstvím bizarně roztomilých grimas.. Velmi příjemná záležitost plná nostalgie..(5.6.2013)

Levnej, béčkovej kousek dost realisticky zachycující život na americkým venkově (nejspíš někde v Tennessee nebo tam poblíž). To levnej myslim finančně a béčkovej jako jistou kategorii filmů, jinak je to prostě dobrej film s přirozenýma hereckýma výkonama.(27.9.2015)

Nejlepsi byla Valerie Perrine, jako vsech zavodniku muza... :-))) Pohodovy filmek z prostredi automobilovych zavodu, sledujici pribeh zacinajiciho jezdce v podani Bridgese. Natoceno pekne. 3+(1.7.2014)

Průměrný závodnický film o arogantním talentovaném jezdci. Osobně mi tyhle závody přišly nudné, ale aspoň to bylo slušně natočený.(2.7.2016)

Mladý Jeff Bridges jako velký frajer a spousta závodních aut k tomu, tahle věta prakticky vystihuje celý film. Motivace hlavní postavy je jasná a dobře srozumitelná, avšak namyšlenost a arogance s jakou vystupuje je až zarážející. Samotný příběh sice není nic zázračného, přesto se je na co dívat. Akorát se mi občas zdálo, že někteří aktéři docela přehrávají, ale možná se v sedmdesátých letech takovýmto stylem točilo.(19.6.2012)

Neurazí, ale nenadchne...(24.3.2012)

Film o klukovi, který se stal vynikajícím řidičem rychlých aut. Na tu dobu co je to natáčený je to skvělý film a solidní herecké výkony.(22.7.2011)

Správná oddychovka, závody jsou tak napínavé jak mají být. Děj odvíjející se po klasickém schématu, kterak balík z venkova ke slávě přišel. Ani minutu jsem se u toho nenudil, solidně odvedená práce.(22.7.2011)

milovníci klasických MECHANICKÝCH aut? rozhodně! milovníci Bridgese? rozhodně! milovníci tvrdé ale kvalitní domácí whiskey/pálenky? rozhodně uroníte nějakou tu slzičku!:P film má své kvality, Fordem Mustang 390 GT Fastback z 68 počínaje, Bridgesem konče! dnes už naivní znázornění toho, proč je dobré si tvrdohlavě stát za svým ... ale co bychom to byli za fanboys, kdybychom přestali věřit?! :) MÍR(24.3.2012)