Reklama

Reklama

Mohabbatein

  • Indie मोहब्बतें (více)
Trailer

Obsahy(1)

Raj Malhotra byl jako student vyhozen z jedné prestižní školy, protože si otevřeně vyznali lásku s ředitelovou dcerou. Ta v žalu nad ztracenou láskou spáchala sebevraždu. Po letech se však Raj do školy vrací, tentokráte jako učitel hudby, s předsevzetím udělit jednu životní lekci a změnit poměry, které panují pod stále stejným konzervativním vedením. Výrazně mu v tom pomohou tři nový studenti, kteří si brzy najdou i zajímavější objekt zájmu, než jen studium. (berg.12)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Petjaa 

všechny recenze uživatele

V tomhle snímku bollywood (Indie) nevtíravě ukazuje, co je důležité a správné... láska, věrnost, tradice, řídit se svým srdcem a že pravda vždy vyjde najevo; pokora, respekt............ Prolínají se tu tradiční prvky s moderními, tak jak to dnes skutečně a nevyhnutelně je. SRK zde ztvárnil roli podobně jako v Chak de! India, a to se stejným výkonem a přesvědčením - na výbornou. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Trojitá šlehačka s cukrovou polevou na vrchu a morálními jahůdkami uvnitř. Tohle opravdu vyžaduje už poněkud otrlejšího a zkušenějšího bollywoodského diváka. Film je jinak zpracován solidně, ale nic zvláštního v sobě opravdu nenese. Pokud ovšem nepočítám jednu z nejtrapnějších muzikantských rolí, kterou jsem v případě Shahrukh Khana viděl. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

SRK je ten nejnešťastnější Amorek pod sluncem, přesto se snaží zprostředkovat lásku třem párům, které to z různých důvodů nemají právě jednoduché. Situaci mu ztěžuje, že se vše odehrává na univerzitě, která je snad zakamuflovaným Zmijozelem a v jejím čele stojí samotný Salazar. ____ SRK hraje velice sympaticky, jeho hrdina nemá chybu, Amitabh je dostatečně odstrašující i monumentální a trojice zamilovaných je taky fajn. Snímek o lásce se přesto utápí v mírné atmosféře smutku, vizuálně zpodobněné usychajícími a větrem hnanými listy, které rámují jednotlivé scény. Přesto se najde místo i pro lehký humor. Vysoko hodnotím taneční scény, které často u indických filmů přeskakuji, ale choreografie vášnivých i žárlivých tanců v tomhle filmu mě uchvátila. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Postupně se probírám zážitkovou filmografií Aish Rai a poměrně často se setkávám s Amitabhem, se SRK již méně. Mohabbatein mě ovšem zaskočil svým rozvrstvením, protože naplnit 216 minut pouze dvěmi hlavními liniemi a jednou vedlejší, je přeci jenom poměrně řídké. A pojí-li celý korpus jediný kampus, děje je skutečně poskrovnu. Osobně bych si navíc vystačila jen s přímočarým opáčkem na téma - vaším zetěm se stanu, protože lásku vaší dcery si plně zasloužím a zároveň vám dokáži, že vyjít vstříc pokroku neuráží vámi respektované tradice. Což nakonec vedlo k plně a uspokojivě rozehranému trojúhelníku půvabné, zdrženlivé a romantické Aish, tradičního stoického Bachchana seniora a sympatického SRK, který si tentokráte střihl učitele hudby a image doplnil jemnými obroučky. Co bych cele pominula je ilustrativní a doplňková zápletka studentů SRK, kterým jeho láska k hudbě pomůže učinit pokroky ve vlastním milostném životě. Protože ač jsem s tím po Dhoomu dvojce nekalkulovala, jsem alergická na Udaye Chopru. Za co tedy ty výsledné kladné body? Skutečně, Aish to rozbalila ve velkém až po přestávce a dočkat se jí bylo náročné, ale tak hudební složka byla nadoblačná a to mě v závěru ukonejšilo. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Tak som to nejak zvládol a kupodivu musím skonštatovať, že som si to napriek stopáže, statobe, kvantom muzikálových sekvencií a hereckého prehrávania vlastne celkom užil. Bachchan, SRK a Raika boli jasné triumfy od začiatku, ale trojica mladých študákov (debutujúcich mladíkov: Hansaj, Shergill a dokonca aj U.Chopra) príjemne zahriali na duši a o kráse ich polovičiek ani nevravím. Celkovú naivitu by som radšej neriešil, lebo takto sa holt točí na stredovýchode a mne to vyhovuje. Dávam jednu dole za minutáž. Pretože obdobne trval Lagaan a ten toho dokázal vypovedať 3x toľko... ale ok, hovorím. Zviezol som sa. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (13)

  • Školní kampus Gurukul byl postaven v Londýně, v Anglii. (NinadeL)

Reklama

Reklama