Ramanam

Kultovní bollywoodský snímek let osmdesátých. Dvanáct nominací na ceny Filmfare, z toho čtyři proměněné. Výtečná čísla v návštěvnosti kin a v prodeji hudebních nosičů hovoří též jasně. A. Kapoor potvrdil svůj hvězdný status a pro M. Dixit to byl milník v její kariéře. Od této doby patří mezi legendy. Již popisek ve filmu naznačuje, že se nebude jednat jen o příběh lásky, ale i násilí, což stvrzuji. Pouhý romantický muzikál to vskutku není. Jedná se o drama, které je místy odlehčeno romancí a humorem. Příběh má více vrstev, postav i dvě časové linie. Hlavním hrdinou je Mahesh alias Munna (A. Kapoor), který se stal psancem s dobrým srdcem. Když se dozví, že jeho milou Mohini (M. Dixit), která musí zpívat a tančit, aby její opilecký otec (A. Kher) měl peníze na hazard a pohodlný život, unesl gangster Lotiya (K. Kumar), neváhá a vrací se domů. Tam na něj již čeká policie, jeho sestra, parta věrných přátel a velké výzvy. Postupně se dozvídáme o minulosti všech zúčastněných a jejich navzájem propletených vztahů. Vše tak směřuje k rozhodujícímu zúčtování..... Velmi zajímavé a kvalitní vyprávění. Jediné, co mi vadilo bylo občasné nevyrovnané chování Maheshe a některá místa v ději, kde se mi zdálo, že do sebe patřičně nezapadají. Ovšem v záplavě jiných a velmi dobrých momentů jsem to přešel. Písní bylo pomálu, což mě docela překvapilo. Skrývá se zde však skutečný megahit „Ek Do Teen“ v ženské i mužské verzi, který mi tento nedostatek zcela vynahradil. V hodnocení jsem začal na pěti hvězdách, ale v již zmíněných místech jsem váhal nad snížením. Pět slabších hvězd je však plně odpovídajících. Mohu jen doporučit. ()