Welcome Home, Soldier Boys

• USA Five Days Home (více)

Karlos80

Navnaděn a natěšen poměrně vysokým hodnocením na IMDB (pokolikáté už a stále nepoučen) společně s trailerem, jsem byl nakonec z tohoto protiválečného drama spíše zklamán. Hodinu se zde téměř vůbec nic neděje, jen kecy, kecy, kecy, nějaké ty křížové cesty 4 veteránů z Vietnamu, napříč Californií, ve svém černém Cadillacu, za zvuku lahodných country tónů, žádná vyostřenější situace, šarvátky, násilí, prostě nic, a nebo jen v nepatrných náznacích Film ale zhruba tak v poslední čtvrt hodině nabude zcela nečekaný rozměr a závěrečná exploitativní přestřelka, resp. nečekané vystřílení a totální zničení města, fanouška akce, surovosti a brutality, když ne přímo zaujme, tak určitě šokuje (znovu se potvrzuje to známé rčení: že válka a vojna dělá z můžu, když ne chlapy, tak někdy bohužel chladnokrevné a psychopatické zabijáky), a divákovi poskytne jakousi satisfakci za předešlý spíše mdlý, pomalý a nudný směr, ale i tak si říkám, že na 90. minut je to přeci jen sakra málo, a tato již zmíněná scéna natom bohužel už nic nezměnila. Všední a právem zapomenutý film. Podobné filmy: "Born for Hell" nebo "Combat Shock". Slabší 3*. ()