Doppelgänger

• Austrálie Journey to the Far Side of the Sun (více)

Vědecký svět zná novou planetu naší sluneční soustavy! Objevena byla díky nečekané gravitaci působící na sondy Eurosecu, evropské agentury pro vesmírný výzkum, zkoumající okolí Slunce. Podle předběžných výpočtů je stejně velká jako Země, pohybuje se identickou rychlostí a nachází se přesně na opačné straně orbitu. Začíná velká špionážní hra o utajení tohoto převratného objevu a ještě větší závod mocností s časem. Ten nakonec vyznívá vítězně pro Eurosec, který také díky ohromné americké finanční podpoře jako první vysílá ke vzdálené planetě svou raketu. Britský astrofyzik John Kane a americký astronaut Glenn Ross na palubě jsou špičkami ve svém oboru, proto je jejich selhání pro všechny velkou záhadou. Mise plánovaná na šest týdnů končí fiaskem již za poloviční dobu, Kane navíc při nepodařeném přistávacím manévru umírá. Neúspěchem zdrcený Ross však brzy odhaluje, že jejich let nebyl sabotáží, jak je zatím všeobecně vnímáno. Pravda je totiž ještě mnohem šílenější. (dopitak)

Tom_Lachtan

Dobře natočeno, přičemž obrovským plusem budiž fakt, že tu nefiguruje téměř žádná přihlouplá béčovost a to přestože není podle žádné předlohy (zdravím tě, Vesmírná odyseo), bavili mě herci i dialogy, jež jim byli vetknuty, navíc i základní premisa je dobře zpracovaná, byť ne úplně originální, jen je škoda, že se do ní nepodařilo propašovat trochu hlubších myšlenek, které by se k tématu rozhodně hodili (zdravím tě podruhé, Vesmírná odyseo), nu což, ale i bez nich to funguje. A bez vesmírných chapadlovitých zrůdností s mnoha zuby a lebkolamnými sosáky taky, což je snad i docela škoda, protože scény z vesmíru jsou o řád nudnější, než-li ty planetární. ()

Lacike

Realisticky pojate sci-fi s originalnou pointou. Po trikovej stranke to vyzera stale uchvatne. Vsetky tie modely su detailne spracovane. Najviac ma ale bavilo vykreslenie buducnosti, ktore vyzeralo velmi presvedcivo. Vsetky tie detaily ako auta, budovy, rôzne gadgety ako kamery a videotelefony pôsobili prirodzene. Z dnesneho pohladu taka alternativna verzia reality. No a potom tu je pointa ohladom tej novo objavenej planety, ktora je originalna, ale po kratkom premyslani mi nepripadala prilis uveritelna. Po vsetkej tej snahe o realizmus pôsobi pointa viac ako fikcia ako vedecky realna moznost. Po prezradeni pointy mi uz zvysok filmu pripadal dost nudny. Takze za jedno pozretie to stoji, ale potencial tu bol ovela väcsi. Ale fanusikovia sci-fi typu Star Trek, ktore nie su zalozene na akcii ale na inteligentnej myslienke si film uziju. 6/10. ()

honajz

Tak nějak nevím. Nápad samotný je úžasný - a docela by mě zajímalo, zda by mohl být možný. Minimálně, co se možnosti existence podobné planety týče. Důraz na technické detaily nejsou rovněž od věci (dokonce některé jejich vize jsou nyní realitou - jako třeba telekonference), ačkoliv některé modely jsou až tak jasně a zřetelně modely, že to křičí z plátna / obrazovky. A pak zde máme příběh, v němž je kdovíproč naroubována a nikam dotažena špionáž, kde dojde k podivné chybě na konci, jež mi zůstává stále nejasná a záhadná, a kde vlastně kromě naplánování a provedení cesty - a jednoho překvapení - se vlastně nic moc dalšího neuděje, postavy nemají nějaký vývoj, neexistuje snaha o další spojení, důkazy, nic. Vše skončí podle mne naprosto nelogicky a narychlo. Ale ten nápad fakt stojí za to, to jo. ()

dopitak

Velmi příjemná futuristická vize, ve které se tvůrcům kupodivu lépe vydařilo ztvárnění budoucího života na Zemi (se supermoderními auty a letadly, videotelefonem i se všemi dalšími detaily, které si s přihlédnutím k době vzniku opravdu vychutnáte) nežli scény z kosmu. Film směle řadím k sci-fi peckám, jakými pro mě jsou 451° Fahrenheita, Městečko prokletých či Unearthly Stranger - je to pro tu originální myšlenku (námět), kterou nelze v tomto případě z pochopitelných důvodů představit. ()

sochoking

Som presvedčený , že na svoju dobu ju míľovými krokmi presiahlo . Triky boli namakané rovnako , ako i ten nápad . A najväčšia bomba bola , že to je nenormálna prdel ! Pozor, ono to nie je komédia , ale ked sa chlapíci tréningovo vystrelili z lietadla a po pristátí sa vrátili s demižonom vínčiska ... haháááá ... Alebo tréning na centrifuge. Uplná jeba!!! To som skoro spadol z kresla ! Ked nie fanúšikovia sci - fi , tak rozhodne leteckí a iní modelári si prídu u toho na svoje ! ()