Doppelgänger

Robert Parrish

Sylvia Anderson

Barry Gray

Sylvia Anderson

Poctivé šedesátkové sci-fi, ve kterém bohužel vše zůstalo na půli cesty. Námět je skvělý, bohužel nepříliš využití. Vztahová rovina je pořádně odfláknutá a největší záhada celého filmu je vyřešena až příliš brzy. Díky těmto nedostatkům napětí ve druhé půli znatelně upadá a i když film působí uspěchaným dojmem, začal mě trochu nudit. Moji pozornost držely především perfektně propracované trikové scény a množství futuristických serepetiček, na kterých si někdo dal pořádně záležet. Osvěžením je Herbert Lom, který sice nedostal tolik prostoru, dojem ovšem zanechal. Doppelgänger je příjemné sci-fi ze staré školy, zaslouženě přehlížené v davu svých vrstevníků.(19.12.2011)

Velmi příjemná futuristická vize, ve které se tvůrcům kupodivu lépe vydařilo ztvárnění budoucího života na Zemi (se supermoderními auty a letadly, videotelefonem i se všemi dalšími detaily, které si s přihlédnutím k době vzniku opravdu vychutnáte) nežli scény z kosmu. Film směle řadím k sci-fi peckám, jakými pro mě jsou 451° Fahrenheita, Městečko prokletých či Unearthly Stranger - je to pro tu originální myšlenku (námět), kterou nelze v tomto případě z pochopitelných důvodů představit.(16.12.2010)

Priemerná sci-fi klasika.Začiatok filmu je ale dosť nudný.Málo rozvinuté charaktery a herci sa moc nepredviedli.Celý film sa nakrúcal v Portugalsku.Dnes už je to veľká zábava vidieť ako si predstavovali v roku 1969 novú módu v roku 2001,tie roláky a saká.A dokonca videotelefóny,takže neboli ďaleko od pravdy.Ale aj modely aut,budov a iných vecí.Dlhú dobu to bol dosť hodne podceňovaný film.A určite bol inšpirovaný filmom 2001:Vesmírna odysea,ktorý bol urobený o rok skôr.(25.3.2009)

Som presvedčený , že na svoju dobu ju míľovými krokmi presiahlo . Triky boli namakané rovnako , ako i ten nápad . A najväčšia bomba bola , že to je nenormálna prdel ! Pozor, ono to nie je komédia , ale ked sa chlapíci tréningovo vystrelili z lietadla a po pristátí sa vrátili s demižonom vínčiska ... haháááá ... Alebo tréning na centrifuge. Uplná jeba!!! To som skoro spadol z kresla ! Ked nie fanúšikovia sci - fi , tak rozhodne leteckí a iní modelári si prídu u toho na svoje !(16.7.2010)

Doppelgänger byl distribuován i pod anglickým názvem „Journey to the far side of the sun“. Na nově objevenou planetu v naší sluneční soustavě je poslána raketa se dvěma kosmonauty. Planeta obíhá kolem slunce na úplně stejné oběžné dráze jako Země, zcela stejnou rychlostí - a při pozorování ze Země je vždy v zákrytu za sluncem. Dost dlouho (přes 1/3 filmu) se řeší politické rozhodnutí, kdo tam poletí, kdo to bude platit, kdo chce ukrást projektové materiály, atd. Velký prostor je věnován i výstavbě rakety a tréninku kosmonautů. Velmi zajímavé, skvělé triky. Následuje start, let a přistání. Opět super triky, skvělá hudba, zpomalené záběry - vynikající atmosféra cesty vesmírem. A po přistání už jedno překvapení za druhým. Velmi silné 4*(18.3.2007)