Reklama

Reklama

Doppelgänger

  • USA Journey to the Far Side of the Sun (více)

Obsahy(1)

Vědecký svět zná novou planetu naší sluneční soustavy! Objevena byla díky nečekané gravitaci působící na sondy Eurosecu, evropské agentury pro vesmírný výzkum, zkoumající okolí Slunce. Podle předběžných výpočtů je stejně velká jako Země, pohybuje se identickou rychlostí a nachází se přesně na opačné straně orbitu. Začíná velká špionážní hra o utajení tohoto převratného objevu a ještě větší závod mocností s časem. Ten nakonec vyznívá vítězně pro Eurosec, který také díky ohromné americké finanční podpoře jako první vysílá ke vzdálené planetě svou raketu. Britský astrofyzik John Kane a americký astronaut Glenn Ross na palubě jsou špičkami ve svém oboru, proto je jejich selhání pro všechny velkou záhadou. Mise plánovaná na šest týdnů končí fiaskem již za poloviční dobu, Kane navíc při nepodařeném přistávacím manévru umírá. Neúspěchem zdrcený Ross však brzy odhaluje, že jejich let nebyl sabotáží, jak je zatím všeobecně vnímáno. Pravda je totiž ještě mnohem šílenější. (dopitak)

(více)

Recenze (25)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Dobře natočeno, přičemž obrovským plusem budiž fakt, že tu nefiguruje téměř žádná přihlouplá béčovost a to přestože není podle žádné předlohy (zdravím tě, Vesmírná odyseo), bavili mě herci i dialogy, jež jim byli vetknuty, navíc i základní premisa je dobře zpracovaná, byť ne úplně originální, jen je škoda, že se do ní nepodařilo propašovat trochu hlubších myšlenek, které by se k tématu rozhodně hodili (zdravím tě podruhé, Vesmírná odyseo), nu což, ale i bez nich to funguje. A bez vesmírných chapadlovitých zrůdností s mnoha zuby a lebkolamnými sosáky taky, což je snad i docela škoda, protože scény z vesmíru jsou o řád nudnější, než-li ty planetární. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak nějak nevím. Nápad samotný je úžasný - a docela by mě zajímalo, zda by mohl být možný. Minimálně, co se možnosti existence podobné planety týče. Důraz na technické detaily nejsou rovněž od věci (dokonce některé jejich vize jsou nyní realitou - jako třeba telekonference), ačkoliv některé modely jsou až tak jasně a zřetelně modely, že to křičí z plátna / obrazovky. A pak zde máme příběh, v němž je kdovíproč naroubována a nikam dotažena špionáž, kde dojde k podivné chybě na konci, jež mi zůstává stále nejasná a záhadná, a kde vlastně kromě naplánování a provedení cesty - a jednoho překvapení - se vlastně nic moc dalšího neuděje, postavy nemají nějaký vývoj, neexistuje snaha o další spojení, důkazy, nic. Vše skončí podle mne naprosto nelogicky a narychlo. Ale ten nápad fakt stojí za to, to jo. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Napínavý snímek s precizní, až polodokumentární formou přibližuje přípravy na start a odlet rakety. Dnešní divák by pomalejší tempo možná odzíval, mně ale právě přišlo věrohodnější. Výborná žánrová hudba pomáhá budovat tajemnou atmosféru a kamera je rovněž perfektní. Naprosto úžasné jsou ale triky, kdy rok po 2001: Vesmírná odysea už měli diváci laťku pěkně vysoko. Bombastické finále, kdy s cinkotem letí proti kameře ocelová trubka, je dokonalou ukázkou tehdejší pyrotechniky. Herci hrají přirozeně, herečky jsou krásné a nosná myšlenka zajímavá. Závěr mne tedy dostal....jo a přistávání modulu jsem doslova cítil a říkal si, že i tohle mohla být jedna z četných inspirací pro Vetřelce... ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná futuristická vize, ve které se tvůrcům kupodivu lépe vydařilo ztvárnění budoucího života na Zemi (se supermoderními auty a letadly, videotelefonem i se všemi dalšími detaily, které si s přihlédnutím k době vzniku opravdu vychutnáte) nežli scény z kosmu. Film směle řadím k sci-fi peckám, jakými pro mě jsou 451° Fahrenheita, Městečko prokletých či Unearthly Stranger - je to pro tu originální myšlenku (námět), kterou nelze v tomto případě z pochopitelných důvodů představit. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Som presvedčený , že na svoju dobu ju míľovými krokmi presiahlo . Triky boli namakané rovnako , ako i ten nápad . A najväčšia bomba bola , že to je nenormálna prdel ! Pozor, ono to nie je komédia , ale ked sa chlapíci tréningovo vystrelili z lietadla a po pristátí sa vrátili s demižonom vínčiska ... haháááá ... Alebo tréning na centrifuge. Uplná jeba!!! To som skoro spadol z kresla ! Ked nie fanúšikovia sci - fi , tak rozhodne leteckí a iní modelári si prídu u toho na svoje ! ()

Galerie (61)

Reklama

Reklama