Doppelgänger

Robert Parrish

Sylvia Anderson

Barry Gray

Sylvia Anderson

Dobře natočeno, přičemž obrovským plusem budiž fakt, že tu nefiguruje téměř žádná přihlouplá béčovost a to přestože není podle žádné předlohy (zdravím tě, Vesmírná odyseo), bavili mě herci i dialogy, jež jim byli vetknuty, navíc i základní premisa je dobře zpracovaná, byť ne úplně originální, jen je škoda, že se do ní nepodařilo propašovat trochu hlubších myšlenek, které by se k tématu rozhodně hodili (zdravím tě podruhé, Vesmírná odyseo), nu což, ale i bez nich to funguje. A bez vesmírných chapadlovitých zrůdností s mnoha zuby a lebkolamnými sosáky taky, což je snad i docela škoda, protože scény z vesmíru jsou o řád nudnější, než-li ty planetární.(27.6.2014)

Som presvedčený , že na svoju dobu ju míľovými krokmi presiahlo . Triky boli namakané rovnako , ako i ten nápad . A najväčšia bomba bola , že to je nenormálna prdel ! Pozor, ono to nie je komédia , ale ked sa chlapíci tréningovo vystrelili z lietadla a po pristátí sa vrátili s demižonom vínčiska ... haháááá ... Alebo tréning na centrifuge. Uplná jeba!!! To som skoro spadol z kresla ! Ked nie fanúšikovia sci - fi , tak rozhodne leteckí a iní modelári si prídu u toho na svoje !(16.7.2010)

No, čekal jsem trochu víc, protože podle dopitakova obsahu byla už předem jasná zápletka a já tak čekal alespoň rozšíření příběhu obou astronautů. Jejich život po přistání ale byla zmařená šance scénáristy, který podle mě selhal. Škoda, od začátku do víc jak poloviny filmu zajímavé (obzvláště futuristické nápady na tu dobu) a slibné.(1.10.2011)

• honajz

Tak nějak nevím. Nápad samotný je úžasný - a docela by mě zajímalo, zda by mohl být možný. Minimálně, co se možnosti existence podobné planety týče. Důraz na technické detaily nejsou rovněž od věci (dokonce některé jejich vize jsou nyní realitou - jako třeba telekonference), ačkoliv některé modely jsou až tak jasně a zřetelně modely, že to křičí z plátna / obrazovky. A pak zde máme příběh, v němž je kdovíproč naroubována a nikam dotažena špionáž, kde dojde k podivné chybě na konci, jež mi zůstává stále nejasná a záhadná, a kde vlastně kromě naplánování a provedení cesty - a jednoho překvapení - se vlastně nic moc dalšího neuděje, postavy nemají nějaký vývoj, neexistuje snaha o další spojení, důkazy, nic. Vše skončí podle mne naprosto nelogicky a narychlo. Ale ten nápad fakt stojí za to, to jo.(12.8.2013)

Doppelgänger byl distribuován i pod anglickým názvem „Journey to the far side of the sun“. Na nově objevenou planetu v naší sluneční soustavě je poslána raketa se dvěma kosmonauty. Planeta obíhá kolem slunce na úplně stejné oběžné dráze jako Země, zcela stejnou rychlostí - a při pozorování ze Země je vždy v zákrytu za sluncem. Dost dlouho (přes 1/3 filmu) se řeší politické rozhodnutí, kdo tam poletí, kdo to bude platit, kdo chce ukrást projektové materiály, atd. Velký prostor je věnován i výstavbě rakety a tréninku kosmonautů. Velmi zajímavé, skvělé triky. Následuje start, let a přistání. Opět super triky, skvělá hudba, zpomalené záběry - vynikající atmosféra cesty vesmírem. A po přistání už jedno překvapení za druhým. Velmi silné 4*(18.3.2007)