Popular

USA, (1999–2001), 31 h 32 min (Minutáž: 44 min)

Leslie Bibb, Carly Pope, Tamara Mello, Christopher Gorham, Sara Rue, Bryce Johnson, Tammy Lynn Michaels, Ron Lester, Leslie Grossman, Lisa Darr, Scott Bryce (více)

Série(2) / Epizody(43)

Brooke McQueen (Leslie Bibb) je populární. Je krásná, je vrchní roztleskávačka a randí s quarterbackem fotbalového týmu. Samantha McPherson (Carly Pope) je outsider. Píše do školních novin, čas tráví s partou školních odpadlíků, svých nejlepších přátel, a ze všeho nejvíc nesnáší nadřazenost populárních. Zlomyslný osud tomu chtěl, aby se dva protipóly popularity střední školy naučily spolu vycházet, když se do sebe matka Samanthy a otec Brooke šťastnou náhodou zamilují. (Tom Riddle)

H34D

Popular je sice seriál, jenž nemůže zapřít své datum výroby, ani minimální rozpočet, vzhledem k tomu, že je natočen velice jednoduše, stroze, ve formátu 4:3 a opakujících se interiérech a také díky tomu, že řeší ožehavá 90s témata s velmi výrazným a někdy neuhlazeným moralizováním, ovšem v konečném důsledku to ani po více jak 10 letech tolik nevadí. Zápletka v prvních dílech je skvostná, máme tady spoustu originálních charakterů, které s patřičnou nadsázkou a vyhrocením symbolizují archetypy typických teenagerů, máme tady humor (Marry Charry představuje vyloženě element zábavy a odlehčení pro celý seriál), ale máme tady i spoustu pravdivých tvrzení o životě puberťáků na střední škole. Ryan Murphy stačí během dvou sérií projet opravdu VŠECHNA "tabu" témata společnosti dotýkajících se mladých lidí, věnuje se jim s patřičným respektem a vždy se snaží své publikum nějakým způsobem vychovat. Druhá řada je o poznání více epizodická, dlouhodobý vývoj charakterů a vztahů ustupuje a každý díl se řeší unikátní problém s důrazným poučením na konci, to jediné se stává trošičku otravné. Jinak je všech 43 dílů moc pěkná podívaná. 8/10 ()

Tom Riddle

Nip/Tuck na střední škole, Glee bez muzikálových čísel. Takový je Popular. Kousavá satira společnosti zasazená do prostřední školy a okořeněná o nějaké ty hodně uhozené gagy je hodně fajn. Po každém dílu mám trochu lepší pocit ze sebe. Asi to bude tím, že všechny ty postavy tady za něco bojují. Snaží se udělat svět trochu lepším místem, i když ne všichni mají představy o "lepším světě" zrovna ideální. Brooke je nádherná kapitánka roztleskávaček. Je ale mnohem víc. Je chytrá, hodná a citlivá, ale nikdo to nevidí, protože je populární. Je lapená v pasti předsudků stejně jako všichni ostatní, a musí se sakra snažit, aby ostatním dokázala, že za něco stojí. Sam je její protipól. Je školní novinářka, šprtka a všeobecně neoblíbená. Do každé hádky jde v plné zbroji, a že je připravená se pořádně hádat. Brooke je dost možná její největší rivalka, protože ztělesňuje (aspoň zdánlivě) všechno, co Sam nesnáší. Věci se trochu zkomplikují, když se matka Sam a otec Brooke do sebe zamilují (jak praví můj obsah). Dívky jsou nucené spolu vycházet a dokonce žít pod jednou střechou. Mezi děvčaty se tak vytvoří ukázkový love/hate vztah, který je tahounem seriálu. Krom Bram jsou tu ale další roztomilé postavičky vyrovnávající se se svými osobními krizemi. Josh, přítel Brooke, je fotbalista. Ten by zase rád dokázal, že není jenom tupý atlet, ale že má ohromný hudební talent. Něco takového se dokazuje hodně těžko, když máte machistického tupého otce. Harrison, kamarád obou děvčat, je prvotřídní geek, co prahne po tom, aby si ho všimla nějaká holka. Ať už Brooke, do které je léta tajně zamilovaný, nebo Sam, která je jeho nejlepší kamarádka. Lily je další z party outsiderů, která bojuje za ukázkový lepší svět. Vegetariánka a aktivistka za tisíc a jednu příčinu dělá všechno pro to, aby se mohla vyhýbat své osobní krizi, krizi sexuální. A jak to má chudák zvládnout, když Kennedy High je nacpaná nádhernými školačkami... Jako je třeba Nick. Nejlepší kamarádka Brooke a ztělesněný ďábel v sukni, Nick se vyžívá v šikanování kohokoli, kdo se nějak liší a nezapadá. Je zlá a jedovatá, ale ovšem že je taková, protože hluboko uvnitř je sama zranitelná a nejistá. Zranitelná a nejistá je i Carmen, ale určitě ne hluboko uvnitř. Každý v Popular má svůj vlastní komplex, ostatně jako všichni puberťáci. Ale Carmen je chodící komplex. "Jsem tlustá, ošklivá, nikdo mě nikdy nebude milovat, kvůli mému zevnějšku nikdo nikdy neuvidí mou vnitřní krásu." Pro Carmen ale svítá na lepší časy, protože společná vláda Sam a Brooke způsobí nevídaný posun sil. Ten se ale nikdy ani nedotkne další populární pipinky Mary Cherry. Prvotřídní blondýna (tentokráte neočekávaně se srdcem černým a prohnilým) je nekorunovaným klaunem skupiny, a když je zrovna na scéně, může se stát (a být řečeno) prakticky cokoliv ("Mary Cherry, proč jsi ho najala?" "No, byl to jediný vymítač ďábla, který byl ve Žlutých stránkách."). Nakonec, ale nikdy ne poslední, je Sugar Daddy Bernardino. Rozkošný tlouštík, který má komplex ze své váhy. Oh, to je něco, k čemu bych měl osobně hodně co říct :o) Nicméně Sugar si neláme hlavu s popularitou, vede si jen svůj osobní boj, a je sladký stejně jak jeho přezdívka. S touhle nesourodou partou jsem zažil desítky hodin zábavy a slzí smíchu i dojetí, kroutil hlavou a naprosto zdokonalil svůj facepalm, a nezbývá než jen říct, že je zločin, že seriál zrušili po druhé sezóně. Proklatý Fox. () (méně) (více)

• Leslie Grossman (Mary Cherry) nerada natáčela ve vysokých podpatcích, které Mary Cherry tak ráda nosí, a tak kdykoli byly scény, kdy byly její nohy mimo záběr, přezouvala se do tenisek, nebo chodila naboso. (Tom Riddle)
  • Carly Pope (Sam) se původně ucházela o roli Brooke. (Tom Riddle)
  • Leslie Bibb i Leslie Grossman jsou původně brunety, ale aby zapadly do rolí "populárních blondýnek", vlasy si odbarvovaly. (Tom Riddle)