poster

Předehra k polibku

 • USA

  Prelude to a Kiss

 • Slovensko

  Predohra k bozku

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1992, 105 min

 • Pepinec
  *

  Jak se zdá, máme tu dva odborníky na rozpočty a tržby. Zajímavé je, že ani jeden z odborníků není schopen vypátrat rozpočet Předehry k polibku. T2 to dohání precizním tučným písmem, mandes zase větším počtem bodů, díky čemuž mi jeho hodnotný příspěvek ve snaze přečíst si komentáře uživatelů, kteří film skutečně viděli (!), zaclání jako první. Co dodat k tomu všemu zde napsanému? Předehra k polibku se snaží skloubit moudrá poselství o významu a smyslu života s komediálními prvky, přičemž se nedaří ani jedno samostatně, natož pak společně ve výsledné míchanici. Z mého pohledu tak jde o naprosto zbytečný film, který je lákavý jen hereckým obsazením hlavních rolí.(8.8.2011)

 • jatamansi
  *

  Další film v dnešní volné pracovní době. Jen čiré zoufalství. Nebylo nic, co bych si vybrala pro ukrácenéí dlouhé směny. Nemám ráda ani jednoho z protagonistů, jsou to jak já říkám ploší herci, vlastně ani moc hrát neumějí, jsou stále sami za sebe. Ani dabing nic moc. Hlavně mátl Beneš jako Baldwin. Viděla jsem Aleca a slyšela Richarda Gera. Závěrečné zmatení polibků už nuda, natahovaná nuda, a ještě s filozofickým podtextem. Vidět to v kině, chtěla bych vrátit vstupné. Odpad to není jen proto, že jsem se párkrát zasmála.(7.8.2011)

 • nash.
  ***

  Velmi zvláštní příběh, který doplatil na zcela scestné zařazení do žánru komedie, kterou není ani vzdáleně. A také na poněkud fádní střih, kameru bez nápadu a režiséra, který scénu příliš neovládal a nedokázal herce správně vést, což navíc všechno ještě zvýraznil zub času, který se tentokrát zakousl dost nelítostně. Přesto je někde pod tím vším příběh plný smutných i nenápadně pozitivních detailů, několik zajímavých úvah o životě a čase, který je nám dán a samozřejmě také mladá, tehdy ještě okouzlující a sympatická Meg Ryan. A velmi dobře si dovedu představit, že ruce schopných a citlivých, třeba japonských nebo jihokorejských, filmařů, by z toho dokázaly vykřesat dojemný okouzlující filmový klenot.(12.8.2011)

 • ivishka
  **

  Velice zvláštní...Přesně tohle mě napadlo když jsem to nedávno viděla na jedné z komerčních českých televizí. Od českých televizí nemůžu čekat žadný trhák a tak jsem taky hodnotila řekla bych trochu nad míru kladně. Nebyl to špatný námět ale místy jsem u toho usínala a především podivné chování staříka na svatbě, který se tam z nepochopitelných důvodů objevil a není mi dodnes známo jakým způsobem se dostalo k tomu, že se políbili a ani nechápu proč...Mohlo to být trochu lépe zahrané a trochu lépe domyšlené. Podivné zoufalství Aleca Baldwina mě někdy místy opravdu zoufale nudilo.(22.8.2011)

 • blackJag
  ****

  No, pokud k filmu člověk přistoupí jako ke komedii, což - uznávám - vzhledem k názvu a přítomnosti Ryanové není nelogickým chováním, tak bude přinejmenším rozčarovaný. Ale pokud ho bude vnímat jako drama, které jako hybný moment použije záměnu totožností a vypustí jaksi samozřejmý sklon ke komediální taškařici, může být výsledek až překvapivě dobrý. Takže ano, film je drama, jemně říznuté fantasy motivem výměny těl, ale komedie to určitě není. Je pravdou, že hendikep předlohy v divadelní hře jde v tempu filmu občas cítit a působí jako závaží, dá se na to ale zvyknout. Pokud bych pak mluvil o hercích, určitě nejzajímavějším se mi zdál Baldwin, který z mého pohledu předvedl velmi slušný výkon. 70%(27.4.2009)

 • Meg Ryan