Reklama

Reklama

S mladou hospodyňkou Nancy Agletovou (Linda Blairová) se dějí podivné věci. Lékaři si nevědí rady, a tak se mladý kněz obrátí na zkušeného exorcistu v penzi - Otce Jedidiaha Mayiiu (Leslie Nielsen) - a podaří se mu ho přemluvit, aby uspořádal poslední velkou náboženskou show a vyřídil si s ďáblem účty jednou provždy - svým typickým způsobem! (Falcon Home Video)

(více)

Recenze (72)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch snaživých parodií z devadesátých let, které se inspirovaly genialitou ZAZ týmu, opravdu moc chtěly dosáhnout toho samého a zůstaly jen lacinou kopií. Sem tam ale Bláznivý exorcista dokáže přjít s fórkem, který by se ani v Bláznivých střelách / Žhavých výstřelech neztratil. Není jich moc, ale někdy tam ten nádech poctivé parodie probleskne. Škoda, že je to tak jednou za deset minut. O naprosto příšerném českém dabingu pak lepší pomlčet. Ten musel dávat dohromady někdo posledý démonem. ()

Valenta28 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem více, než jsem viděl. Působil na mne nejdříve jako velice povedená parodie na Vymítače ďábla, která mě skutečně pobaví. Ale mýlil jsem se. Pokud opomenu pár momentů, ve kterých jsem se zasmál nějakému zdařilému dialogu, není zde skoro nic na pobavení. Zkrátka kromě pár vyhrazených momentů je to blbost, která nesplňuje to, co by měla splňovat komedie, nebo parodie. Takže jednu hvězdičku dávám panu Nielsenovi, kterého znám již delší dobu a je vtipný sám o sobě.. A druhou za těch pár zdařilých dialogů, které ovšem byly asi jen tři... Takže slabota. Veliká. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

V čase svojho vzniku to určite bola väčšia bomba ako teraz s odstupom času. Úprimne, nespomínam si žeby som túto paródiu videl a preto som si ju pozrel a nehodnotil od brucha. Po jej skončení mm pocit že to, že som ju doteraz nepozrel nebolo vôbec na škodu veci lebo tých vtipných scénok bolo na komédiu málo. Ale možno ako násťročného by ma to oslovila viac, tých 40ˇpercent ktoré film má je dostačujúcich. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Když se snažíte parodovat za každou cenu, za chvilku si neuvědomíte, že parodujete vlastní debilitu. Co je na tomhle pravdy? Koukněte na tenhle film a zjistíte to. Já mam parodie rád, zbožňuju agresivní humor, ale tady si na něj člověk musí počíhat. Číháte deset minut, ksichtík vám ohodí kýbl zvratků, čekáte dalších deset minut a před očima máte růžovýho pudla s nechutně přiblblým jménem FU FU. Nielsen tady dost vsází na svůj obličej, který leckdy i průměrnou hovadinu dokázal díky pověsti Bláznivých střel udržet nad absolutním dnem. Samotné vymítání, jenžto vypadá jako bitva transvestitů a neobejde se bez hlášek typu „ty svině,“ je asi tou nejzábavnější pasáží na celém tom spektáklu. A Linda Blair? Nevím co pila, nebo spíš kolik toho pila, když se do toho nechala ukecat, ale marná sláva, tohle jí nesedí. I když děsivou Regan vyměnila za celkem roztomilý ksichtík a hutnou sentenci zvratků za nějakej barevnej koktejl, je to děsná, pekelně děsná slabota. Dávám 2 hvězdičky za první dojem, s dalšími shlédnutími zábavnost klesá a klesá a klesá a... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

To jsem se zas takhle jednou rozhodl okořenit deštivý večer nějakou tou hororovou komedií/parodií místo toho, abych šel popíjet do baru. Mou pozornost upoutal tento kousek a především jméno Leslie Nielsen. Tohoto převážně komediálního herce mám docela rád, přestože jsem z některými filmy, ve kterých se objevil, měl v minulosti trochu problém (především pak s jejich až příliš trapným obsahem). Ještě dnes mám v živé paměti Drákuloviny a následné vesměs negativní reakce na mou recenzi, kdy jsem film ohodnotil jako podprůměrnou podívanou a za svým názorem si dodnes stojím. Podobný dojem mám však i z tohoto filmu, který mi nejenomže nepřišel moc humorný, ale spíše hodně trapný. Bláznivý exorcista si vzal (okrajově) na paškál starého Vymítače ďábla a to nejen obsazením herečky Lindy Blair, která si mimochodem zahrála v The Exorcist (1973) hlavní roli a k ní se znovu vrátila v této parodii (akorát se její postava jmenovala jinak), ale i nezapomenutelnou scénu s otáčející se hlavou a zvracením. To jsou však tak jediná pozitiva, které jsem v této trapné podívané našel. Pokud tedy nepočítám návštěvu posilovny, kdy oba duchovní okusí nejednou pevnost své vůle. Nevím proč, ale jinak na mě většina děje působila jako snůška zmaru a tvůrčí tuposti. 30% ()

Galerie (47)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama