Luganská oblasť, máj 2014. Novožilovská rodina sa celkom náhodou ocitla v centre vojnových udalostí. Vlad Novožilov (Aleksandr Bucharov) je vyslúžilý vojak z Afganistanu, ktorý na vlastnej koži spoznal, čo je to vojna. Keďže za svoj život už videl dosť hrôz, v situácii vidí len jedno východisko - opustiť krajinu. Pred vojnou sa však utiecť nedá, hranice sú uzavreté. Ak chce zachrániť rodinu, čaká ho veľmi ťažká morálna dilema. (Arsenal83)

Radko

Propaganda jag Brno a nie, že nie. Jasne, čo tu ševelia kolegovia, že pozor!: všetko na základe skutočných udalostí, je fakt. Ale rovnako dôležité je ako sa s takýmito faktami narába, a čo sa pri tom vynecháva. Jasne, ak zo spektra farieb udalostí sa vyberie jedna, hoci aj pravdivá, tak takouto farbou je potom natreté úplne všetko. Na základe existujúcich a zdokumentovaných zločinov čojaviem partizánov počas SNP (ktorých prvotná motivácia - poraziť kléronáckov - bola  a je ušľachtilá), by sa aj o tejto protináckovskej rebélii dal nakrútiť film. SNP by v ňom vyzeralo jak poľutovaniahodné boľševické sprisahanie proti legitímnej slovenskej vláde. A dnešní náckovia v slovenskom parlamente by si pri takomto filme úľavne zaonanovali, aby v závere svojho propaganda balastu obšľahli mohutnými výstrekmi tváre svojich hrdinov, uznávajúcich ten pravý a jediný Slovenský štát, pod vedením tučibombového farára, hajlujúceho v Banskej Bystrici pri vítaní nemeckých vojsk, čo prišli potlačiť bandu komunisticko-židovských grázlov.  Nuž a podobne Solncepjok. Ukazuje krutosť ukrajinskej domobrany, ktorá sa neštíti ničoho. Ale film je zameraný skôr na iné, než na ukázanie hrdlorezov made in Ukrajina, hoci i to je podstatné. No hlavné je ukázať iné: ono tí Ukrajinci sú podľa naratívu filmu takí vlastne mentálne nedovyvinutí Rusi, ktorí tancujú len tak, ako im prikáže vláda, dosadená po podozrivých násilnostiach na Majdane nie voľbami, ale "oranžovou  revolúciou". Jasné, že pri nej asistoval Západ a jej žoldnieri. Táto mafiánsko-liberálna grupa podľa filmu nahuckala mladých revolucionárov z námestí do Luhanska a Donecka, aby tam pod pláštikom dodržiavania poriadku rozbehla neľútostnú násilnú akciu voči civilistom. Nuž a ako to riešiť? jedine poslať z Ruska očapicovaných mužov jasného myslenia a velenia a vychovať tých nespratných pubertiakov, tak, aby sa v konečnom dôsledku zaradili bok po boku veľkého staršieho brata k jednotnému ruskému priestoru! ()

verbal

Pomsta Putinwůdu za Donbas a Ramba 3. No, Putinwůdu… Báťuška by to asi nenechal na úrovni amatérského porna, takže patrně jen se souhlasným zavrčením „Nu, da…“. Úkáčka jsou sice vesměs vymatlaná animální verbež, ovšem se sovětskými soudruhy si tak nějak mohou potřást pirohama. A toto není nic jiného než Věčný Ukrajinec, brutálně přepelmeněná demagogie pro slaboduché komsomolce, která s přitroublým patosem, jasně vykreslenou a řádně černobílou pseodoosou zla a nejosvědčenějšími manipulativními stranickými postupy opět ospravedlňuje další hrdinnou „pomocnou“ anexi hřejivé náruče Matičky Rusi na území suverénního státu. Demagogie, jakou by až takto komediálně nezmákli snad ani kluci z 20th Century Mao Ce-tung. Prostě bilingválně parafrázováno – „Balšie zashitniki!“ ()

Dadel odpad!

Uvědomil jsem si, že dávám málo odpadů a rozhodl jsem se to napravit. Tenhle válečný zločin v podobě filmu byl ideálním kandidátem. Ukrajinci jsou zde líčeni jako zvěř, co vraždí, znásilňuje, mučí zajatce a bombarduje školy, tedy přesně to, co pak dělali Rusáci během invaze na Ukrajinu, kterou tento film pomohl mezi běžnými vymytými Rusáky (a spodinou mezi uživateli CSFD) legitimizovat. Bohužel mezi ně zřejmě patří i slavný Alexej Kravčenko. To nejhlubší dno navazující na klasiku "Věčný Žid". ()

EvilPhoEniX

Zajímavý pohled na Modern War Conflict Rusko vs Ukrajina z roku 2014 v oblasti Lugansk. V zahraničí hodně hejtované ( hádám Ukrajincům se film nelíbí) u nás vřele přijaté. Je to docela zvláštní film. Samotná tématika mne až tak moc nezajímá, postavy mi k srdci nepřirostly, samotný děj je trochu bez tempa ( 2 hodiny 15 je zkrátka moc) a hluchým místům se film nevyhne, ale když došlo na Akci, tak je to překvapivě slušně drsná a syrová podívaná. Už samotný úvod vypadá jak z drsného Exploitationu, Ukrajinci se tu chovají jak banda nevychovaných prasat a prvních deset minut připomene mé oblíbené I spit on your Grave, za což palec hore. Film se neštití opravdu ničeho a to včetně znásilnění, vystřelení brokovnicí do břicha těhotné ženy ?? ! WTF, umlácení batolete a bombardování dětí ve škole ? Tak to je docela síla. Mít to kratší stopáž a o něco záživnější průběh, tak bych byl i spokojen. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 4/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 6/10. ()

flanker.27

První čtyři pětiny filmu by byly skoro za pět. Film je místy opravdu brutální, ale přitom dost lidský a co do charakterů postav nečernobílý. I ukrajinští dobrovolníci jsou tu vesměs lidé se svou minulostí a představami o budoucnosti. Největší magor mezi nimi je nakonec agresivní Rus, který si dokazuje bůhví co. Sami Ukrajinci zničí bandu magorů, která v chaosu jen bezuzdně vraždí a loupí. Tahle část nakonec směřuje k tomu, aby dva bývalí vojáci z opačných stran našli něco jako vykoupení vlastní minulosti v tom, že budou jen zachraňovat životy. V téhle části je de facto úplně jedno, že se film odehrává právě v Luhansku v roce 2014, dal by se zasadit skoro do jakékoli války, protože je prakticky výhradně o obětech. Navíc je tu Alexej Kravčenko. Pak ale přijde posledních dvacet minut, které předchozí skoro dvě hodiny dost postaví na hlavu. V jiném a jinak pojatém filmu by tahle část třeba sama o sobě fungovala, ale tady prostě nepasuje k tomu, co tomu předcházelo. No, úplně to konec nezkazil, ale opravdu, skončit to o dvacet minut dřív, byl by to mnohem lepší film. ()

• V čase 01:16:00 zazní jméno Rambo, čímž se naráží na stejnojmennou filmovou sérii. (Duoscop)