Stříbrný blesk

Silver Streak

Strieborný blesk

Akční / Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1976, 114 min

Dobrodružný krimikomedie. Nikdy jsem neviděl lepší Gene Wilder (bavič), navíc když to bylo o tom, tak Wilder-Pryor fungoval výtečně. Jejich spolupráce tady je úplně jiný kafe než ve filmu Nevidím zlo, neslyším zlo/1989. Režisér Arthur Hiller už několikrát mě zklamal, častěji neřeší kvalitu, příběh nezvykne být řádně dodělaný, ale tento film je jako když do lokomotivu v jednom kuse házíte uhlí. ...V menší roli i Richard Kiel, ale jako vždy, nedá se ho nevšimnout. 5/5(28.8.2014)

Akční komedie s příjemným Genem Wilderem a pár minut si také zahrál Richard Pryor, ale netvoří tu zas až tak sehranou dvojku. Jde o zcela standartní komedii s pár akčníma scénama a hlavně velmi solidními kaskadérskými kousky. Ale jinak je to spíše nudná komedie o vlaku, který si to uhání směr Chicago a občas z něj hlavní hrdina vypadne (nebo je vyhozen), aby se zase jako bumerangem vrátil. Jinak nic moc. Hudba: Henry Mancini(30.12.2010)

Keď sa rozpojí vlak, zastanú obe jeho časti, nie iba zadná... Ale možno v Júesej to majú inak vymyslené. Ďalšie železničné chyby radšej hľadať nebudem. Inak celkom zaujímavá detektívka odohrávajúca sa vo vlaku. Wlder s Pryorom k sebe pasujú. Nenudil som a škoda, že medzi železničnými fanúšikmi je tento film takmer neznámy.(22.1.2021)

Reziser Arthur Hiller /Rodina Addamsova 1964/ natocil len dalsi nudny film Us proveniencie zo 70. rokov. Film, v ktorom sa toho deje zufalo malo, Gene Wilder /Bonnie a Clyde/ miestami prehraval, nijako to od priemeru potom nezachranil ani Clifton James /bondovky Live and Let Die a Man with the golden Gun/. Nudna a nicim nezaujimava filmova produkcia 70. rokov, film pravom zapadol v sedivom, sivom priemere : 50 %(20.8.2016)

Kdysi jsem jako dítě viděl film, kde rozjetej vlak na slepý koleji rozbourá nádražní halu v Chicagu a připadlo mi to děsně cool. Dlouhý léta to ale bylo všechno, co jsem si pamatoval a až teď na to znovu narazil. Scenárista se musel vyřádit, ale pro mě to bylo místy zmatené, zvláště v momentech, kdy se v ději motalo několik osob s vícenásobnou identitou. Celkově jsem se ale docela bavil a hlavně scéna s šerifem byla výtečná.(21.8.2016)