Stříbrný blesk

• slovenský

Strieborný blesk

Akční / Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1976, 114 min

Kdysi jsem jako dítě viděl film, kde rozjetej vlak na slepý koleji rozbourá nádražní halu v Chicagu a připadlo mi to děsně cool. Dlouhý léta to ale bylo všechno, co jsem si pamatoval a až teď na to znovu narazil. Scenárista se musel vyřádit, ale pro mě to bylo místy zmatené, zvláště v momentech, kdy se v ději motalo několik osob s vícenásobnou identitou. Celkově jsem se ale docela bavil a hlavně scéna s šerifem byla výtečná.(21.8.2016)

Průměrně zábavná i chytrá komedie s docela slušným obsazením. Gene Wilder mi silně připomíná Pierrea Richarda, ale o něco více mi sedí. Pěknou Jull Clayburgh je fajn stejně jako až v poslední třetině filmu se objevující Richard Pryor a jeho komediální talent. Celkově je to průměrná zábava, která se chvílemi až moc opakuje (jasně, borec 3x vypadne z vlaku a vždy ho opět nějak dožene:)). Pravděpodobně je i film minimálně zapamatovatelný, protože zde nejsou extra silné vtipy ani momenty. Tedy snad kromě "krém+rádio+čepice"... PS: závěrečná cesta vlaku by se v ČR nestala... ať žije kontrola bdělosti strojvedoucího:)(17.8.2009)

Akční komedie s příjemným Genem Wilderem a pár minut si také zahrál Richard Pryor, ale netvoří tu zas až tak sehranou dvojku. Jde o zcela standartní komedii s pár akčníma scénama a hlavně velmi solidními kaskadérskými kousky. Ale jinak je to spíše nudná komedie o vlaku, který si to uhání směr Chicago a občas z něj hlavní hrdina vypadne (nebo je vyhozen), aby se zase jako bumerangem vrátil. Jinak nic moc. Hudba: Henry Mancini(30.12.2010)

Dobrodružný krimikomedie. Nikdy jsem neviděl lepší Gene Wilder (bavič), navíc když to bylo o tom, tak Wilder-Pryor fungoval výtečně. Jejich spolupráce tady je úplně jiný kafe než ve filmu Nevidím zlo, neslyším zlo/1989. Režisér Arthur Hiller už několikrát mě zklamal, častěji neřeší kvalitu, příběh nezvykne být řádně dodělaný, ale tento film je jako když do lokomotivu v jednom kuse házíte uhlí. ...V menší roli i Richard Kiel, ale jako vždy, nedá se ho nevšimnout. 5/5(28.8.2014)

Richard Pryor se zde objeví bohužel až v poslední třetině a právě jeho společné výstupy s Gene Wilderem patří k tomu nejlepšímu. Scénka s "krémem na boty, parukou a rádiem" neměla chybu a musí se vidět.. Později spolu natočili ještě komedie BLÁZNI VE VĚZENÍ, NEVIDÍM ZLO, NESLYŠÍM ZLO (r. Arthur Hiller) a LHÁŘI a v nich už byly jejich role rovnocenné.(23.1.2007)