Spisovatel George Caldwell putuje napříč americkým kontinentem vlakem společnosti AMRoad nazvaném Stříbrný blesk. Seznámí se se sekretářkou historika profesora Schreinera Hilly Burnsovou. Když jsou spolu v kupé, mihne se za oknem zkrvavená profesorova tvář. George se domnívá, že někdo Schreinera zabil, ale ten je zdánlivě v pořádku. Když je pak Caldwell vyhozen z vlaku podivnými muži, začíná víc a víc nabývat dojmu, že se nemýlil. S pomocí zlodějíčka Grovera Muldoona se mu podaří zjistit, kdo má na celém spletitém případu hlavní zájem. (Robbi)

Martin741

Reziser Arthur Hiller /Rodina Addamsova 1964/ natocil len dalsi nudny film Us proveniencie zo 70. rokov. Film, v ktorom sa toho deje zufalo malo, Gene Wilder /Bonnie a Clyde/ miestami prehraval, nijako to od priemeru potom nezachranil ani Clifton James /bondovky Live and Let Die a Man with the golden Gun/. Nudna a nicim nezaujimava filmova produkcia 70. rokov, film pravom zapadol v sedivom, sivom priemere : 50 % ()

argenson

Kdysi jsem jako dítě viděl film, kde rozjetej vlak na slepý koleji rozbourá nádražní halu v Chicagu a připadlo mi to děsně cool. Dlouhý léta to ale bylo všechno, co jsem si pamatoval a až teď na to znovu narazil. Scenárista se musel vyřádit, ale pro mě to bylo místy zmatené, zvláště v momentech, kdy se v ději motalo několik osob s vícenásobnou identitou. Celkově jsem se ale docela bavil a hlavně scéna s šerifem byla výtečná. ()

honajz

Příjemná akční komedie (ne, není to detektivka, ani krimi, i když si z detektivky bere jisté drobné prvky, ale to i z jiných žánrů), která lavíruje mezi žánry, aby nakonec předvedla i slušný katastrofický film - mně se totiž ten závěr v Chicagu moc líbil. Snímek navíc obsahuje spoustu odkazů k tehdy známým filmům, ale neparoduje je, jen využívá jejich atributy (třeba buranský texaský polda, kdepak už jsme ho viděli? Nebo ten vysoký chlápek s těmi divnými zuby, nepřipomíná až nápadně jednu postavu z Bonda? atd.). Můj oblíbený herec Patrick McGoohan zde opět dostal, jak se při jeho americkém angažmá stalo zvykem (a v seriálu Columbo dokonce třikrát), roli padoucha a zahrál ji zas skvěle. A popravdě jsem nečekal, že se Gene Wilder nebude pitvořit. ale zahraje docela uvěřitelnou roli, na níž hodně pobaví třikrát opakovaná hláška po třikrát stejné situaci... Ok, není to veledílo, ale skutečně jsem se příjemně pobavil. ()

Djkoma

Průměrně zábavná i chytrá komedie s docela slušným obsazením. Gene Wilder mi silně připomíná Pierrea Richarda, ale o něco více mi sedí. Pěknou Jull Clayburgh je fajn stejně jako až v poslední třetině filmu se objevující Richard Pryor a jeho komediální talent. Celkově je to průměrná zábava, která se chvílemi až moc opakuje (jasně, borec 3x vypadne z vlaku a vždy ho opět nějak dožene:)). Pravděpodobně je i film minimálně zapamatovatelný, protože zde nejsou extra silné vtipy ani momenty. Tedy snad kromě "krém+rádio+čepice"... PS: závěrečná cesta vlaku by se v ČR nestala... ať žije kontrola bdělosti strojvedoucího:) ()

5150

Richard Pryor se zde objeví bohužel až v poslední třetině a právě jeho společné výstupy s Gene Wilderem patří k tomu nejlepšímu. Scénka s "krémem na boty, parukou a rádiem" neměla chybu a musí se vidět.. Později spolu natočili ještě komedie BLÁZNI VE VĚZENÍ, NEVIDÍM ZLO, NESLYŠÍM ZLO (r. Arthur Hiller) a LHÁŘI a v nich už byly jejich role rovnocenné. ()