24 tváří Billyho Milligana

USA, 2021, 1 h 4 min

Režie:

Olivier Megaton

Billy Milligan (a.z.)

S pomocí přátel a rodiny se Billy dá na útěk, změní si identitu a spřátelí se s celebritami z Hollywoodu. (Netflix)

Marze

Díl na mě žánrově působíl jako komedie, ale nevím jestli to bylo záměrem režiséra. Ukazuje , že zdegenerovaná Amerika přijme jen ty, kteří uvěří jak říká Vladimír Komárek v "Boha dolar". Pak si mohou věřit v jakékoli podbohy. Tento dokument není ani tak o Billym, ale o společenském systému. Vrah se zde stane předmětem adorace, protože vydělává hodně peněz a tak je úspěšný. ()

chrispe

Tento příběh je zkrátka hrozně bizarní. Hrál to, nehrál... jasno v tom rozhodně nemám. Každopádně zločiny (aspoň některé) prokazatelně spáchal a to co se odehrávalo potom připomínalo Kocourkov. Všechno, absolutně všechno bylo jen o tom, zda mu nemoc někdo věřil nebo nevěřil, zda ho zavřít pod zámek a zahodit klíč,  nebo ho léčit a dát mu svobodu, pomoct mu v útěku (a to fakt nikdo neřešil, že mu někdo pomáhal?) a bohužel ne o tom, že to byl člověk, který ničil životy bez ohledu na to, zda za to mohl nebo ne. Kde končí práva obětí a kde začínají Billyho Milligana? ()