Meghan, americká princezna

(TV film)
  • Velká Británie Million Dollar American Princesses: Meghan Markle
Velká Británie, 2018, 45 min

Příběh neurozené a k tomu rozvedené Američanky přivdané do královské rodiny už tu kdysi byl. Jaké jsou rozdíly mezi Meghan MarkleovouWallis Simpsonovou? Jednou z oblíbených kratochvílí mnohých Britů bylo, je a patrně vždy bude hledání „těch pravých“ protějšků všem dosud svobodným členům královské rodiny. Rozkošný zrzavý rošťák Harry, syn Charlese a Diany, samozřejmě nezůstal stranou. Ke všeobecnému zděšení si ovšem vybral podle sebe. Těžko posoudit, co poddané dráždilo víc, zda to byla skutečnost, že vyvolenou je Američanka, nebo že jde o rozvedenou ženu, herečku a navíc míšenku. Ať tak či tak, nevěsta se nezavděčila a mladý pár, pronásledován bulvárem i nejrůznějšími samozvanými mravokárci, si zpečetil svůj osud tím, že odešel žít do zámoří. Starším ročníkům bude tento příběh nápadně připomínat příběh vztahu anglického krále Eduarda VIII., který ovšem skončil mnohem dramatičtěji, a to vládcovou abdikací. To, zda je Meghan opravdu prohnaná a světa znalá záporná postava či zda už opravdu nemohla déle snášet rasistické poznámky z mnoha stran, tento dokument neřeší. Dává nám ale další zajímavou lekci na téma svobody lidí, kteří jsou považováni za veřejný majetek. (Česká televize)

Marze

Spíš to vypadá, že dokument nenatočili Britové, ale Američané. "Mluvící hlavy" Meghan jen vychvalují, dokument vyznívá oba jsou obětí zkostnatělé britské aristokracie. Jenže Harry působí jako megatrouba a Meghan jako herka bláznivá, feministická mrcha a zlatokopka. Dokument postupně unavuje, protože se skládá jen se sledu obrazů pobytu páru na veřejnosti, která je fanaticky adoruje. Hvězdu navíc dávám za to, že cirkusová svatba páru byla zkrácena na nejnutnější minimum. ()