Epizody(6)

Po tom, ako je záhadným spôsobom potopený škotsky rybársky čln aj s posádkou, odohrá sa na palube nukleárnej ponorky Jej Kráľovského Veličenstva incident končiaci smrťou námorníka. Vyšetrovaním je poverená policajná inšpektorka Amy Silva (Suranne Jones), ktorá svojim pátraním po pravde spôsobí konflikt medzi Námornými silami a Britskými tajnými službami. (sochoking)

sochoking

Tie ich lesbické flashbacky, jej rolák a to, že polícia v UK nenosí zbrane a ked naháňajú záporákov, tak vypadajú ako idioti bez nich, to oslabuje tento seriál, ktorý som nemal v pláne hodnotiť, kvôli jednotlivým epizodam a teda finálnemu bodovému priemeru. Hoci tie flashe majú svoje opodstatnenie na konci, ako sa ukáže, súhlasím s názorom, ktorý sa tu v komentoch už povedal, že rodinná a lesbická linka boli úplne zbytočné. 70% ()

vnimatkrasu

Moc mě bavila atmosféra ponorky i Shaun Evans ve výrazný, pro něj netypický roli. Tempo Vigil navíc má. A jsem asi jedinej na zeměkouli, kterýmu nevadila ta osobní rovina obou ústředních dam. Hvězdičku a půl spíš mi tu ale srazila až legračně konspirační zápletka, která ve vší vážnosti dává vzpomenout na starý americký akčňáky se zlými Rusy. Škoda jí. ()

Pajky3

Není tajemství, že BBC umí vytvořit dobrou minisérii a Vigil rozhodně spadá do této kategorie. Přichází to s relativně neokoukaným nápadem a prostředím, přidává k tomu velmi slušné obsazení a doplňuje to depresivně temnou atmosférou. Obsazení je vážně na výbornou, osobně jsem se těšil na Martina Compstona z Line of Duty, který sice sehrál klíčovou roli, ale hlavní slovo si vzala dvojice Suranne Jones a Rose Leslie. Navíc je doplňuje hromada tváří povědomých z jiných britských seriálů. Zápletka je dobrá, záhada se rozplétá pomalu (vzhledem k tomu, že se vyšetřuje na souši i na ponorce), ale funguje. Já jsem byl s výsledkem spokojený a pokud vás baví vyšetřovací seriály, tak věřím, že i vám se bude Vigil zamlouvat. ()

Mamutol odpad!

Děj seriálu je zasasen do celkem atraktivního prostředí nukleární ponorky. Zpočátku zajímavý sled událostí (havárie rybářské lodi) celkem rychle zvolnil tempo a stala se z toho multikulti LGBT srágora. Hlavní inspektorka se nám díky flashbackům předělala na lesbu, všude běhá hodně bubáků, samozřejmě ten nejčernější bubák je velitelem ponorky, lékařka na ponorce je asi z Indie a nakonec ve finále v posledních minutách tam ještě šoupnuli teplý hošany taky správně barevně promíchaný. Chce se mi blejt. Navíc v posledním díle je spousta fatálních chyb kolem kontaminace prostředí a také nelogické chyby (např. ponorka nabírá vodu a jde ke dnu, ale zničeho nic na povel kapitána se okamžitě vynořuje na hladinu ??) ()

Mamlas

Docela atraktivní detektivka z nezvyklého prostředí jaderné ponorky. Zpracováno zajímavě, upoutá. Ze začátku slabší, postupně napětí roste. Je třeba překonat nesmysl, že na jaderné ponorce vyšetřuje obyčejná policistka, což je směšné. A navíc je hnusná. Jinak to kazí zbytečná a otravná lesbí a dětská linka, ale není toho moc, stačí popřeskakovat. Jinak dobré a zajímavé, netřeba příliš vytěžovat mozek, jen to brát tak, že to tak je 🙂. (56%) ()