Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Po tom, ako je záhadným spôsobom potopený škotsky rybársky čln aj s posádkou, odohrá sa na palube nukleárnej ponorky Jej Kráľovského Veličenstva incident končiaci smrťou námorníka. Vyšetrovaním je poverená policajná inšpektorka Amy Silva (Suranne Jones), ktorá svojim pátraním po pravde spôsobí konflikt medzi Námornými silami a Britskými tajnými službami. (sochoking)

(více)

Recenze (25)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Není tajemství, že BBC umí vytvořit dobrou minisérii a Vigil rozhodně spadá do této kategorie. Přichází to s relativně neokoukaným nápadem a prostředím, přidává k tomu velmi slušné obsazení a doplňuje to depresivně temnou atmosférou. Obsazení je vážně na výbornou, osobně jsem se těšil na Martina Compstona z Line of Duty, který sice sehrál klíčovou roli, ale hlavní slovo si vzala dvojice Suranne Jones a Rose Leslie. Navíc je doplňuje hromada tváří povědomých z jiných britských seriálů. Zápletka je dobrá, záhada se rozplétá pomalu (vzhledem k tomu, že se vyšetřuje na souši i na ponorce), ale funguje. Já jsem byl s výsledkem spokojený a pokud vás baví vyšetřovací seriály, tak věřím, že i vám se bude Vigil zamlouvat. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

The Hunt for Red Boy. Obě linky vyšetřování napínavé, že by se při nich Harmon Rabb nestačil oholit, admirál Stannis Dillane tak přísný, že byste mu při hře Lodě už v úvodu dobrovolně nahlásili všechny svoje pozice a do toho nijak neobtěžující miniodbočky do partnerských a rodinných vztahů (pokud tedy nejste svědci Pitomiovi, to vás pak určitě pohorší i jiné věci). Výtky bych možná směroval k přehnané akčnosti posledních dvou epizod a taky tomu narůstajícímu počtu obvinění na palubě ponorky, kde by brzo došlo i na zahradníka, kdyby mu tam Royal Navy dovolilo záhonky. P.S.: Úvodní znělka zaujala bondovskými parametry, ale kdykoliv se v ní objevil Medveděv s Putinem, byl čas na Kodetovo: „Dejte to pryč. Mně se z toho dělá mdlo..“ ()

Reklama

vnimatkrasu 

všechny recenze uživatele

Moc mě bavila atmosféra ponorky i Shaun Evans ve výrazný, pro něj netypický roli. Tempo Vigil navíc má. A jsem asi jedinej na zeměkouli, kterýmu nevadila ta osobní rovina obou ústředních dam. Hvězdičku a půl spíš mi tu ale srazila až legračně konspirační zápletka, která ve vší vážnosti dává vzpomenout na starý americký akčňáky se zlými Rusy. Škoda jí. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tak tohle šlo určitě zkrátit na nějaké tři díly nebo nacpat do jednoho celovečerního filmu. Bylo by to zajímavější a svižnější. Prostředí nukleární ponorky je pro mě velmi atraktivní. Akorat mám menší problémy s klaustrofobií. Vyhýbám se i výtahům. Takže bych si tady pěkně užila.  No, to Suranne Jones taky. S osobní rovinou policejní inspektorky jsem neměla vůbec žádný problém. Nevadila mi. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.seria: Nenapadny britsky serial s velmi slusnym hereckym obsadenim, ktory ma vyborne napisany scenar k prvym styrom dielom. Za posledne tri mesiace uz tretie pouzitie uzasnej pesnicky od Agnes Obel - "Fuel to fire" v seriali alebo filme. Tentokrat rovno pri uvodnych titulkoch. :) Tesi ma to, nie ze nie, Agnes si peniazky zasluzi. Samotny otvarak k serialu ma pozitivne naladil, a trosku zaskocil tak rychlym "vyradenim" Compson-a zo slusneho Line of Duty (2019), serialu, ktory sa takisto Britom podaril. Detektivka zatial fajn, pobavila ma dalsia znama tvar, v seriali jej partnerka Rose Leslie a par minut mi trvalo, kym som si zaradil lodneho dostojnika, co ma "dohliadat" na "nevysetrenie", Shaun Evans-a z kvalitnej historickej detektivky Endeavour (seriál) (2012). Tiche naslapovanie, separatne namornicke vedenie a tutlanie vsak rozhodne davaju ten mystery pocit. V prvych 4roch dieloch psychologia postav a i budovanie napatia funguju takmer dokonalo. Obe linie, ta vysetrovacia pod hladinou, na palube ponorky a i ta na susi sa prelinaju a ani jedna nie je vyslovene slabsia. Mierne sklamanie pride az v poslednych dvoch dieloch, kedy som uz moc scenaru neveril a ani tej schopnosti "zaskodnika". 70% ()

Galerie (72)

Reklama

Reklama