Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Peniaze. Romantika. Tragédia. Klamstvá. Seriál Kauza Theranos od výkonnej producentky Elizabeth Meriwetherovej znázorňuje neuveriteľný príbeh Elizabeth Holmesovej (Amanda Seyfriedová) a spoločnosti Theranos o nevydarených ambíciách a nedosiahnuteľnej sláve. Ako mohla najmladšia miliardárka na svete, ktorá sa sama vypracovala, o všetko v okamihu prísť. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sotva nastoupila na univerzitu a už se drala mezi zdatnější výzkumné pracovníky v laboratoři. Honba za jednorázovými požitky není pro ni. Má sny, má ambice. Chce změnit svět. Už žádné jehly. Hodlá zkonstruovat přístroj, který dokáže provádět řadu krevních testů pomocí pouhé kapky krve. Nechce slyšet, že něco nejde. Hodně ambiciózní a krapet sociopatické postavy diváci milují i nenávidí zároveň. Lhaní, překrucování toků příjmů, nedodržování slibů i termínů, odchody klíčových spolupracovníků. A velké plány stále „jen na papíře“. Polovinu série mi to celé lehce připomínalo nedávný seriál WeCrashed, taktéž inspirovaný skutečnými událostmi: Jared Leto, zakladatel start-upu, rovněž charismatický podnikatel a samolibý vizionář. The Dropout je naštěstí návykovější látkou. A článek ve The Wall Street Journalu rozhodně nebude jen malým štípnutím jako v případě odběru krve. Investoři přišli o stovky milionů, Theranos za několik let odeslal na osm milionů výsledků testů, přesné v mnoha případech nebyly, zahrnovaly falešnou pozitivitu řady nemocí. Zbytek (jak rozhodl soud) asi znáte. A přesvědčivá Amanda Seyfried, která umí skvěle mluvit s lidmi (i třeba před zrcadlem) a vytvářet si vlastní realitu, si po zásluze odnesla Zlatý glóbus. ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Ďalšia parádne zdramatizovaná kauza od Hulu. Zaujímavé, ako to obrátilo, resp. upravilo moj dojem z Elizabeth Holmes. Lebo trebárs aj po Gibneyho parádnom dokumente vo mne ostal nejaký mierne zhovievavý dojem "zla s ľudskou tvárou". Že aj ked to bol samozrejme obrovský podvod a hazard s ľudskými životmi, tak v podstate brnkal trošku empaticky na ten jej dobrý zámer a kdesi tam stále presvitala tá jej strojená prívetivá ľudská mediálna maska... V tomto seriáli je v podaní skvelej Amandy Seyfried ale len proste jedna vypočítává bezohľadná mrcha, ktorá ako had iba sústavným klamaním a zahováraním manipuluje ľuďmi, vykrúca sa a kľučkuje systémom. Výborne vygradovaný seriál. S pribúdajúcimi epizódami vťahujúcejší, komplexnejší a napínavejší, čím viac postáv je do toho zainteresovaných a čím viac sa tá bublina klamstiev nafukuje až do neúnosných rozmerov. Od kľudnejšieho začiatku o jednej cieľavedomej utiahnutej školáčke s revolučným nápadom, až po bravúrne vyhrotený nervák s korporátnou sviňou heisenbergovských rozmerov vo finále. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Balacující mezi záživnstí a menší stagnací. Asi moc zbytečných dílů, ale je fakt, že málokterý z nich byl vyloženě zbytečný. Silný příběh ze současnosti, který poukazuje správně na problémy a jde na cíl. Žádná převratná věc, ale opět důstojná popularizace lidského příběhu. Ze Seyfried jde mnohdy strach. ()

evapetra 

všechny recenze uživatele

Chvíli to trvalo, než se seriál pořádně rozběhl, poslední dva díly pak byly výborné. Těch dílů poté, co to konečně prasklo, mohlo být i vice, aby bylo možné obsáhnout soudní řízení až do konce. To by ale tvůrci seriálu museli ještě nějakou chvíli počkat a třeba riskovat, že jim téma někdo vyfoukne. Tak jako se obávali investoři, že je u té skvělé spolupráce s Elizabeth někdo předběhne a z toho důvodu horlivě podepisovali smlouvy s neprověřenou laboratoří. ()

kolda1990 

všechny recenze uživatele

O kauze jsem nic nevěděl, ale čumím jak blázen, jak si někdo dokázal omotat kolem prstu vlivné miliardáře, roky jim lhát a oni jí to žerou. Samozřejmě, že to myslela nejdřív dobře ale...No to může dokázat jen žena. Z nejmladší miliardářky světa na úplné dno. Dlouho jsem neviděl takhle zářit hlavní herečku. Jako velkej klobouk dolů Amando Seyfried, tebe sem hltal a zároveň tebou opovrhoval. Dobrá psycho ženská. ()

Galerie (141)

Zajímavosti (1)

  • Elizabeth Holmes (Amanda Seyfried) byla uznána vinnou ve třech bodech podvodu (wire fraud) a v jednom bodu spiknutí za účelem spáchání podvodu (conspiracy to commit a fraud) a 18. listopadu 2022 odsouzena k 11 letům a 3 měsícům vězení s minimální ostrahou (Federal prison camp) s možností podmínečného propuštění po 9 letech a 6 měsících. Do vězení nastoupila 31. května 2023. Ramesh Balwani (Naveen Andrews), bývalý ředitel firmy Theranos, byl uznán vinným v 10 bodech obžaloby za podvody a ve dvou bodech spiknutí za účelem spáchání podvodu a odsouzen k 12 letům a 11 měsícům vězení. (vojtaruzek)

Související novinky

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Reklama

Reklama