Epizody(8)

Loňské léto uzavřela čtveřice kamarádů dohodu, aby ututlali jedno temné tajemství. Ale nyní to vypadá, že někdo jejich tajemství zjistil. (mikki089)

LaciLC

Bolo to fajn, ale tá pointa a vlastne celý záver sú na hovno. Pritom natočené to je pekne, pekne sa na to pozerá, sú tam pekné nápady, pekná muzika aj pekné herečky... A aj pekné prostredie. Jaskyňa, pláž, sekta, kozy, hlavy, pavúky, suchá policajtka, putá, vosk, Riri - za to všetko palec hore. Postavy sú pomerne nejednoznačné, nie sú tam vyložene klaďasi ani záporáci, čo je tiež fajn. Len trochu priveľa flashbackov a instagramu. Za mňa tri a pol *, dalo sa. // S odstupom času zvyšujem na štyri. Podobných seriálov nie je veľa a tento na mňa koniec koncov zapôsobil. Plus je tam jedna parádna hypnotická pieseň a herečka v hlavnej dvojroli je skvelá. ()

cskomando

Musím jen souhlasit s uživatelem Marceloo. Byl jsem tak natěšený, že by se mohlo jednat o dobrou připomínku 90 let... těch skvělých originálních filmů. No a dostali jsme zpackaný seriál snad ve všech ohledech. Při poslední 8 epizodě, kde se konečně dočkáme rozzuzlení si člověk říká, opravdu jsem to chtěl vidět a čekal celou dobu na tohle ? Narozdíl od seriálu Scream (kde produkce patřila hudební stanici MTV), je Tajemství (od Amazonu) slabý odvar. Snad každý díl je zabitý nesmysly ve scénáři, kdy se řeší neustále kdo-komu-kde-kdy-s kým se vyspal, koho miluje a nesnáší ... jak v telenovele s náctiletými puberťačky. Kdyby byly alespoň trochu sympatické, bohužel. Nemůžete se těšit ani na nějaké brutální vraždy, téměř vše jde mimo kameru. Spíš to v nějakých dílech vypadalo nuceně, prostě to nějak zaplácáme, aby to už skončilo. ()

Aurus

7,5/10. Za mě docela dost povedený slasher seriál který je podle mě lepší než Tajemství loňského léta 1 a 3 ale na druhý díl to prostě nemá. Příběh seriálu je výborný, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento seriál má docela dobrou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Co se týče konce seriálu tak ten sen nečekal a musím to velmi pochválit. Škoda že není druhá série. ()

Marceloo

Partia kamarátov nasadne po nočnej zábave pod vplyvom alkoholu a drog do auta a vydá sa na cestu. Po ceste zrazia mladé dievča a jej telo ukryjú v neďalekej jaskyni. Rozhodnú sa nikomu o tomto čine nepovedať, ale o rok neskôr zisťujú, že niekto o ich tajomstve vie a chce sa pomstiť. - Originálny film I Know What You Did Last Summer považujem spolu so Scream a Urban Legend, za to najlepšie z deväťdesiatych rokov, ale toto je úplne úbohé priživovanie sa na kultovom názve. Prvá epizóda slušne navnadí a preniesla ma späť do časov, kedy som po škole utekal na autobus, potom rovno do gymu a následne regenerovať pri Scream a Scream Queens seriáloch, ale toto sa s tým nedá porovnávať. Po druhej epizóde sa tu už riešia len výdobytky modernej (de)generácie ako TikToky a OnlyFans, potom to kto s kým spáva a aby sa náhodou nepovedalo, tak tvorcovia ešte občas niekoho nechajú zavraždiť mimo záber. Madison Iseman som pár rokov dozadu považoval za nádejnú hororovú herečku, ale ak si myslela, že táto dvojitá hlavná úloha ju posunie niekam vyššie, tak je na velkom omyle. Tri hviezdičky len za slušné technické spracovanie, krásne prostredie, a za to, že skoro každý tam jazdí na pick upe. ()

tXtX

Musím povedať, že na toto som sa naozaj tešil, nakoľko patrí klasika z 90´ rokov medzi moje srdcovky, na ktoré nedám dopustiť. Dokázala však seriálová verzia Tajomstva minulého leta naplniť očakávania? Nie. Respektíve dokázala, ale iba z polovice. Ťažko sa mi to hodnotí, pretože keby sa to volalo inač, nemal by som problém tomu dať vyššie hodnotenie. Partia mladých teda cestou z párty zrazí osobu a tela sa zbavia. Toto všetko je ešte stále okej, aj po hereckej, aj po atmosférickej stránke. Problém však nastáva v ďalších častiach, ktoré sa už vôbec nenesú v podobnom duchu. Jadrom seriálu sa stávajú výhradne medziľudské vzťahy - kto s kým spal, kto postol taký a hentaký obrázok na Instagram, Facebook, Tik Tok či OnlyFans, kto sa s kým nebaví, kto je na koho urazený, kto si kde prdol a tak ďalej a tak podobne. Áno, občas sa tvorcovia pomýlia a naservírujú nejakú tu vraždu, ale vôbec to nefunguje. Plot twist o zámene dvojičiek je podľa mňa zaujímavý a mohlo by to bez problémov klapať keby príbeh zbytočne nekľučkoval cez desať postáv, nezapodieval sa teatrálnymi pičovinami a držal sa hlavnej a jednoduchej línie, ktorá by bohato stačila. Rozuzlenie príbehu sa mi už ani nechce opisovať. Necítil som absolútne žiadne zadosťučinenie, ani žiadne prekvapenie. Celé mi to prišlo neskutočne hlúpe a svojim spôsobom aj totálne nereálne. Som sklamaný, ale bohužiaľ, žijeme v dobe v akej žijeme, a to sa pochopiteľne odzrkadľuje aj na filmoch či seriáloch. Neviem, či sa niekedy v živote dočkáme hororu, remaku, reštartu alebo čohokoľvek iného, čo by s úctou a rešpektom reprezentovalo staré dobré (najlepšie!) 90´ roky. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo na Havaji, konkrétne na ostrove Oahu. (Real Tom Hardy)
  • Totožnosť vraha bola všetkým hercom počas produkcie neznáma. Tí si ku koncu robievali stávky o tom, kto nakoniec vrah bude. (Real Tom Hardy)