Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

Trailer

Gilmour93

Rozporuplné pocity. Na jedné straně špinavost, přímočarost a patřičně zkažený muž zločinu Dorff. Líbil se mi moment, jak Henry překročil podobně jako Llewelyn Moss v No Country for Old Men „point of no return“ a vlastním rozhodnutím, které rozhodně nebylo nevyhnutelné, nasměroval svůj osud k nevyhnutelnosti. A tady se dostáváme k těm „ale“, protože jak se ukázalo, Henry ta rozhodnutí činil už mnohem dřív. Nevím, jestli mi víc vadil ten lehce trapný twist, který byl geekům na Divoký západ velmi brzy dost natvrdo napovězen a do kterého jste si mohli myslet, že Tim Blake Nelson doslova klame tělem (a on neklamal), a nebo to špatně zahrané jinošské buřičství, které za dané situace otravně nahrazovalo posrání se až za ušima. V tomhle žánru je méně slov vždycky více.. ()

EvilPhoEniX

Western roku a dost možná i Indie překvápko roku. Zpočátku jsem film ignoroval a přiznám se, že se mi do filmu příliš nechtělo, ale jsem mile překvapen. Ano není to žádný Godless, ale od Hostiles a Salvation si působivější Western nevybavím, byť klasické propriety Westernů zde nejsou, ale na minimalistický počin velmi dostačující. V první půli je film komorní Western drama, kde zaujme poctivé řemeslo, Eastwoodovský nádech, vypjatá atmosféra a velmi dobří herci ( Tim Blake Nelson v roli farmáře úžasný a záporák Stephen Dorff si rval pozornost na sebe kdykoliv se objevil). Finále se však přelomí do nádherně akční a brutální Western jízdy, kde hlavní hrdina sám proti všem v Assassin módu za pomocí brokovnice, koltů, nože a seker udělá pěknéj bordel a navrch dva solidní zvraty k tomu. Tohle si myslím od tak nenápadného počinu nečekal nikdo. Sice nic objevného, ale dostatečně poutavého, aby zabavilo na nudný chlapský večer. Go for it and enjoy it ! Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 8/10. ()

*CARNIFEX*

Jednoduchý námet, jemne líznutý dramatom okolo vzťahov “v domácnosti”, zasadený do “divokej doby”, a máte western, ktorý má nielen hĺbku, ale aj jasný smer. Záver je vďaka rozuzleniu čisto thrillerovský, akurát škoda, že sa človek musí občas za hlavu chytiť, nad akými nelogickými pasážami musí rukou mávnuť. Ľahký nadpriemer. ()

verbal

Docela solidní nápad na zreznutí Mladých pušek, který i vcelku svižně, záživně a sysluplně plyne, dokud se ovšem nedostane do finále, dopraseného snad tou nejpičatější přestřelkou v dějinách Divokého západu a filmů o něm. Vilém Dítě byl sice zjevný mentál už podle xichtu na dochované ferrotypii, ovšem s tímhle přístupem by se dostal leda tak do legend desperátních downboyů, co si ustřelili všech 21 prstů, když se snažili z laufu svého nabitého koltu vyšťourávat výbrus, aby se jim tolik neprověšovaly kulky.   ()

Cervenak

Nič objavné, iba poctivý, neokázalý, zemitý western. Jedna farma, zopár chlapov, kolty, brokovnica, sekera, lovecký nôž... Ani náznak ženskej postavy či humoru. Pôsobí to dojmom, že niekto napísal pre Clinta pokračovanie Unforgiven, o jeho ďalších osudoch na farme s prascami trénovanými v kanibalizme, ale film v závere prekvapí zvratom, pri ktorom sa ukáže, že to naozaj bolo od začiatku cielené na skvelého Tima Blakea Nelsona a jeho úchvatnú "držku". 7/10 ()