Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

EvilPhoEniX

Western roku a dost možná i Indie překvápko roku. Zpočátku jsem film ignoroval a přiznám se, že se mi do filmu příliš nechtělo, ale jsem mile překvapen. Ano není to žádný Godless, ale od Hostiles a Salvation si působivější Western nevybavím, byť klasické propriety Westernů zde nejsou, ale na minimalistický počin velmi dostačující. V první půli je film komorní Western drama, kde zaujme poctivé řemeslo, Eastwoodovský nádech, vypjatá atmosféra a velmi dobří herci ( Tim Blake Nelson v roli farmáře úžasný a záporák Stephen Dorff si rval pozornost na sebe kdykoliv se objevil). Finále se však přelomí do nádherně akční a brutální Western jízdy, kde hlavní hrdina sám proti všem v Assassin módu za pomocí brokovnice, koltů, nože a seker udělá pěknéj bordel a navrch dva solidní zvraty k tomu. Tohle si myslím od tak nenápadného počinu nečekal nikdo. Sice nic objevného, ale dostatečně poutavého, aby zabavilo na nudný chlapský večer. Go for it and enjoy it ! Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 8/10. ()

Cervenak

Nič objavné, iba poctivý, neokázalý, zemitý western. Jedna farma, zopár chlapov, kolty, brokovnica, sekera, lovecký nôž... Ani náznak ženskej postavy či humoru. Pôsobí to dojmom, že niekto napísal pre Clinta pokračovanie Unforgiven, o jeho ďalších osudoch na farme s prascami trénovanými v kanibalizme, ale film v závere prekvapí zvratom, pri ktorom sa ukáže, že to naozaj bolo od začiatku cielené na skvelého Tima Blakea Nelsona a jeho úchvatnú "držku". 7/10 ()

Kaka

Malý, rychlý, zemitý western. Poctivě natočený za pět švestek s pár herci, ale taky s láskou k filmařině, se skvělým Blakem Nelsonem v hlavní roli. NIc objevného, či inovativního se nekoná, ale všechny ty zábavné aspekty, které divák chce při dobrém westernu vidět, tu jsou. ()

*CARNIFEX*

Jednoduchý námet, jemne líznutý dramatom okolo vzťahov “v domácnosti”, zasadený do “divokej doby”, a máte western, ktorý má nielen hĺbku, ale aj jasný smer. Záver je vďaka rozuzleniu čisto thrillerovský, akurát škoda, že sa človek musí občas za hlavu chytiť, nad akými nelogickými pasážami musí rukou mávnuť. Ľahký nadpriemer. ()

DwayneJohnson

V záplavě netflixovských seriálů z poslední doby tak trošku zjevení. Pravý, nefalšovaný western jak ze staré školy. Krásná příroda, balík peněz a pak už jen klasická hra kdo z koho. Jasná, přímočará a krvavá. Tak to má asi nějak vypadat, když vládnou chlapi a ženy nikde v dohledu. Poctivá řez okořenená hereckým výkonem T.B.Nelsona, kterého jsem asi už v nějakém filmu viděl, ale po tomhle vím na beton, že už na něj nikdy nezapomenu. I kdyby už v životě nic nenatočil. Čtyři a něco. ()

JASON_X

Sice je už 20.století (1908), ale western je to parádně oldschoolovej, skoro jako z časů Divokýho Západu. Komorní, zádumčivej, přímočarej. A i přes dnešní úchylný trendy v západních společnostech je kupodivu taky bez buzerantů, tranďáků, barevnejch, zoofilů, nekrofilů, koprofilů a všelijakejch jinejch menšin. Takže je vlastně xenofobní a rasistickej. No, vlastně je i bez ženskejch, jak nad tím teď tak přemejšlím... A je v něm mj. zajímavej návod na likvidaci mrtvoly, i když jsem ho už znal z nějakýho filmu o mafii. Jenom nechápu, že když McCartymu (sic) nešlo o ty prachy, tak proč se na toho postřelenýho chlápka nevybodnul, když mu muselo bejt jasný, že to přinese problémy, zase takovej altruista přece nebyl. ()

Morholt

Pistolníků na odpočinku, kteří jsou pod tíhou okolností nuceni znovu tasit kolty, by se člověk asi nepočítal. Ale od westernu vlastně něco podobného čekám a vlastně i požaduji, takže potud v pořádku. A fajn bylo i zpracování. Pravda, místy se to trošku moc táhne, ale sychravá atmosféra mi seděla, brutalita nepůsobí samúčelně a herecky, pokud nepočítám toho portivného hošíka, to bylo na úrovni. Navíc je fajn vidět, že i s malým rozpočtem se dá natočit fajn žánrovka. Zvrat či vysvětlení, které přišlo v závěru, by mě asi normálně přivodilo kyselý výraz, ale tady se mi to líbilo. Za mě dobrý. 70% ()

Arsenal83

Pre fanúšikov westernov pohladenie na duši, dýcha z toho retro a je to pekne natočené. Všetko sa odohráva v prostredí, kde ženy už asi vyhynuli. Dobre zfilmované, dobrá hudba, ale pamätný western sa z toho nestane. Iritujúci bol hlavne Gavin lewis, ktorý nevie hrať, na druhej strane Tim Blake bol vynikajúci. Na rozdiel od Clinteastwoodovky je tento film zabudnuteľný, nemá v sebe to čaro komplexnosti. Nemá ani scény, na ktoré človek bude spätne spomínať. Je to ale dobrý film, ale dobrý je hlavne preto, že sa dnes točí už príliš veľa balastu, medzi ktorým už vynikne kadečo. ()

fugazi

Jeden z nejlepších westernů za posledních 20 let, kterej sází na minimalismus, dokonalýho Tima Blakae Nelsona a pointu, která ustřeluje hlavy... 10/10 ()

C0r0ner

Pár lidí, jedno místo, jedna legenda a celkem extrémní procentuální killcount - tedy nezemře celkově až tolik lidí, ale ze všech co se vůbec objeví na obrazovce, je to tedy naprostá většina. Že westerny obecně nemám rád, tak tohle bylo moc pěkné a zajímavé. 85% ()

majo0007

V neposlednom rade treba poznamenať, že ošípané na farme starého Henryho mali o obživu postarané na niekoľko mesiacov dopredu... ()

M.i.k.e

Old Henry je důkazem,že k natočení dobrého westernu není třeba vymýšlet nic objevného.Stačí vsadit na slušnou atmosféru,dobré herce a jednoduchý příběh s hezkým pidizvratem.Tima Blakea Nelsona mám zafixovaného spíš v odlehčenějších rolích,ale tady mu to sedlo a věřil sem mu obě polohy...70% ()

Qitek

Když z hovna upletete bič, vypadá to nějak takhle. Film který neudělá žádnou díru do westernového žánru, ale stejně musí potěšit každého. Zjištění oč v Old Henry skutečně běží ( nemyslím teď ten prostinký děj a jeho vyústění ) bylo pro mě na úrovni dětské radosti kterou doprovodila lehká husí kůže. Učebnicový a nádherný příklad, kdy jedna věc udělá celý film. Film stvořený jen kvůli postavě, kterou si Tim Blake Nelson namazal na chleba. Zandat takhle sebevědomý debut a ještě ve westernových vodách... Na Ponciroliho bacha. ()

Daddko odpad!

I zaplakali Írske klany Murphy, O´Sulivan, Kennedy....McCarty ako im rasová diskriminácia znesvätila Billy Kida. Toto je  western, ale na Clint Eastwooda nikto nemá.  https://www.csfd.cz/film/2515-nesmiritelni/prehled/ ()

moviefreak

A pozerám čo to je za film, za nesympatický ujo v ňom, a western? To nie. Ale, pozerám na kolegov hodnotiacich a začal som byť zvedavý. A áno, nakoniec malý veľký film nakrútený s poriadne krvavým a prestreleným srdiečkom. Twist ma neskutočne potešil, a spravil z nesympatického uja poriadneho mega killera. Chlapi z CSFD diky :) ()

Lukoboss

Nevěřím, co jsem to právě viděl! Nejen, že už je doba westernů tak nějak pryč, prostě se to dneska netočí (Clint už je to na holt starej), anebo je to takový nijaký, moderní, popř. humorný, no není to ono. Ale tady jde všechno tohle stranou (v roce 2021 se v USA podařilo natočit film, kde se na tabulkový "equality" sere a jde se za hustou atmosférou, a to se prostě počítá!). Poctivej, hnusnej, chladnokrevnej, chlapskej, krvavej a smradlavej western, kde má každý slovo váhu, kde z každýho namířenýho koltu čiší smrt. A T. B. Nelson se svým křivým xichtem naprosto podtrhuje to všechno, co jsem napsal předtím. Ano, jak tady píše několik lidí, nepřináší to nic novýho. Ale v tomhle případě to není to hlavní. Poselství tohoto westernu = resuscitace upadajícího žánru a zároveň americkýho filmu obecně v určitým slova smyslu. Víc takových!!! ()

TheSpearCZ

Tohle je přesně western, tak jak si ho představuju. Kratší, ale účelový, povedená režie i soundtrack, velké budování, které spěje do velkolepého a šokujícího akčního závěru s velkým zvratem. Za tohle by se nestyděl samotný Clint Eastwood a jedno z velkých překvapeních roku. Čisté 4* ()