Mayor of Kingstown

Trailer 2

Epizody(10)

Trailer 2

Xicht0r

Překvapení letošní zimy, top drama a několik krutejch pravd ze života celoživotních gangsterů a vězňů. Poslední díl už trochu přestřelenej, ale zas ty scény ze vzpoury byly luxusní. ()

agentmiky

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sheridan to dokázal! Dal zapomenout na svá dvě scénáristická fiaska z minulého roku (Kdo mi jde po krku a Tom Clancy: Bez výčitek). Na Mayor of Kingstown jsem se těšil s mírnou opatrností, ale teď mohu říct, že mi jen málo chybí k tomu dát plnotučné hodnocení. Seriál zejména sází na pro mě atraktivní téma věznic a všeho, co se kolem nich točí. Jeremy Renner zde naplno prokázal svůj potenciál, fakticky herecky neměl konkurenci. Líbila se mi ta tísnivá atmosféra, z pozice diváka jsem si nemohl být jistý, co přijde v následujícím okamžiku. Akce na televizní poměry špičková, celkově audiovizuál působí dosti filmovým dojmem. Po stránce scénáře nemůžu nic vytknout, jen jsem se pohodlně posadil do křesílka a užíval si dění na obrazovce. Závěrečné dva díly se vytasily s absolutním masakrem (vězeňská vzpoura), to mělo prostě všechno (SWAT, poctivou stopáž přestřelek, účast národní gardy atd.). Uvidíme, co přinesou další série. Tento projekt má totiž za mě perfektně našlápnuto k tomu stát se hitem. Za mě 8,5/10 ()

theSaint

Hmmm, tak 4. řada Yellowstone je pryč a čím vyplnit mezeru? Sheridan a Dillon se vytasili s touhle nádherou a já to dal za dva dny. Má to koule, a jaký kurva. Ano, prosím! ()

Real Tom Hardy

Atypická "sheridanovka," ktorá si zo všetkých jeho svetov kúsok berie, rozumne a príhodne ich spája dohromady a vytvára z nich kvalitnú kašu nesúcu názov Mayor of Kingstown. Americká low-life žumpa par excellence, ktorej alfou a omegou sú prehnité, pokrivené a/alebo drsné charaktery. Pensylvánska špina z Oheň ohňom spolu s krvou pomazaným obrazom väzenskej spodiny Trestanca či Zločinca presiakla až sem a je z nej de facto desaťhodinové zrkadlo Michiganu. Renner hrá jak o život a aj keď sa jeho postava v scenári do hĺbky a komplexnejšie nerozpisuje, stvárňuje ju tak solídne, až súdnemu môže prísť ľúto, že častejšie hráva komiksovky než toto. A hoci sa môže zdať, že Sheridan po posledných dvoch filmoch stratil dych & šťavu a ubral plyn, týmto potvrdzuje tri veci – je opäť na koni, zvládne odviesť majstrovskú robotu aj mimo subžánru neo-western a tiež, že jeho bezchybne dokonalá American Frontier trilógia nebola náhodou... "The only good thing in your life just walked out of the room. All this filth that consumes you, just couldn't leave it." (♪♫ / ♪♫) ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Maličko jsem ze začátku tápal, protože Sheridan odmítá prvních pár epizod ukázat všechny karty, jakmile je ale někdy během čtvrté epizody vyloží - tvle! Špinavý, krvavý The Wire ze zapadákova, kde jsou největší byznys věznice a každej chce kus žvance pro sebe. V centru pak stojí tragická figurka Jeremmyho Rennera, která to drží všechno pohromadě, až do chvíle, kdy to najednou exploduje. Výsledkem je dvouhodinové intenzivní akční finále s tím největším body countem, co jsem v seriálu zažil. Epický, sheridanovsky zlý, chytrý, nevtíravý, a fakt se těším na další řadu, protože tohle se viditelně teprve rozjíždí. 9/10 ()

• Seriál se natáčel ve městě Kingston v provincii Ontario v Kanadě, kde se také narodil tvůrce a scenárista seriálu Hugh Dillon. (Punisher)
  • Většina scén z nádvoří věznice a okolí se natáčela ve věznici Kingston Penitentiary, která je již dnes zavřená. (Punisher)