Reklama

Reklama

Mimo dosah

  • Peru Distancia de rescate (více)
Trailer 1
Drama / Horor / Mysteriózní
Peru / USA / Chile / Španělsko, 2021, 93 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Jedna tam doma, ta druhá jenom na návštěvě. Napjatý vztah mezi dvěma mladými matkami ale odhalí blížící se ekologickou i spirituální katastrofu. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (12)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Fever Dream je dle zdejšího hodnocení(k dnešnímu dni jen 116 hodnocení a 43%) málo známej a opomíjenej snímek. A já se v podstatě ani nedivím. Jde o hodně zvláštní film kde hrajou prim depresivní tíživá atmosféra, herecký výkony a dialogy před akcí. Že za režií stála žena je zřetelně cítit. Fever Dream není filmem pro každýho. Já mu ale dávám lepší 3hvězdy. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Nechcete se příliš zaplétat do labyrintu ženské podstaty strachu o dítě. Kdesi na samotě mezi luky a hájemi se děje cosi toxického, umírají zvířata a lidé už nejsou jací byli a nikdo s tím nic nedělá. Čeho je ale dosti je filozofie plíživé události života ve formě smrti a chyby, která se neměla stát. Ani si nepředstavujte kolik toho má člověk v hlavě ve chvíli před koncem. Hezké kamerování venkovské krajiny neuchvátí stejně jako snaha o jakýsi kousek oduševnělého nadpřirozena. 40% ()

Reklama

Aurus 

všechny recenze uživatele

No jelikož jsem se zase po krátké době vrátil k hororům které fakt miluju tak tohle bylo sklamání.  Bylo mi jedno že to má 41% prostě jsem se chtěl kouknout na nějaký novější horor ale tohle fakt dobrý nebylo. Sice to vyprávění co se stalo bylo dobré ale ostatní bylo spíše strašné. Příběh není špatný, postavy jsou docela dost nesympatické, hudba ujde, atmosféru tento film skoro nemá, napětí je zde maximální dvakrát, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela povedená. No za mě 1,5/10. Už nikdy nepotřebuji vidět znovu. ()

SAINTS 

všechny recenze uživatele

Distancia de Rescate je film peruanskej režiserky Claudie Llosy.Film,je adatáciou rovnomenného románu z roku 2014,ktorý napísala Samanta Schweblin.Film bol uvedený na MFF San Sebastian 2021 a bol nominovaný na cenu Zlatá mušla.Venuje sa teme vstahu matka/dieťa.Film sa odvija prostrednístvom spomienok Amandy prostrednistvôm rozhovu s diataťom Davidom.Vdaka Amandiným spomienkam sa dozvedáme viac o rôznych protagonistoch a rôznych udalostiach,ktoré sa už stali.Na prázdiny sa Amanda ajej dcera Nina prestahuju do izolovaneho domu.Za susedov majú Carolu a jej syna Davida.Carola sa čoskoro s Amandou podeli o velmi znepokojivé prvky o svojom synovi Davidovi.Tieto odhalenia posunu film do dalšej dimenzie,duchovnejšej a tajomnejšej.Film sa snaži riešit závažné enviromentálne a socialne problemy,ktoré sú vo svete,ale najmä v niektorých juhoamerickych štátoch.Ked zistíme,že nadmerné a nekontrolovatelné používanie pesticidov vedie k rôznym velmi negativnym dôsledkom pre miestne obyvatelstvo.Film upúta pozornost diváka vdaka svojej originalnej zápletke,presvedčivým hereckym výkonom.Nie je to film pre každého,o čom svedčí aj tunajšie velmi nízke hodnotenie,čo si tento film rozhodne nezaslúži. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Ano, pesticidy jsou hrozné, ale neméně strašné je přivádět na svět takéto divácky nepříjemné filmy, dějově zmatené, s nejednoznačnými závěry a nezodpovězenými otázkami. Bylo mi opravdu hodně nepříjemné to sledovat, a čekat, co se z toho nakonec vyvine. Myslím, že je z toho silně znát ženský element, ale nikoli nutně v kladném smyslu - natočila to režisérka-žena, podle scénáře, který společně napsala s autorkou předlohy, která je rovněž žena, hlavní postavy jsou také ženy, a muži tam celkově mají zcela okrajový význam (manžel hlavní postavy do děje vstoupí až v samotném závěru a nepůsobí dojmem, že by mu nějak extra vadilo, co se stalo jeho ženě). Asi jsem to celé nepochopil a ani nemám chuť o tom nějak víc přemýšlet, co tam mělo jaký význam - jsem z toho akorát otrávený a ten způsob, jakým je to natočeno, mi opravdu hodně nesednul. Je to škoda, protože jméno María Valverde v obsazení vypadalo velice slibně, ale veškerá očekávání zůstala nenaplněna. Tak snad někdy příště. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama