Reklama

Reklama

Mimo dosah

  • Peru Distancia de rescate (více)
Trailer 1
Drama / Horor / Mysteriózní
Peru / USA / Chile / Španělsko, 2021, 93 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Jedna tam doma, ta druhá jenom na návštěvě. Napjatý vztah mezi dvěma mladými matkami ale odhalí blížící se ekologickou i spirituální katastrofu. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Samanta Schweblin je jednou z mojich najobľúbenejších autoriek. Ale TOP sú u mňa jej poviedky (napr.: Ptáci v ústech, vydavateľstvo FRA). Nemyslím si, že dlhšie texty jej idú dobre (predlohu filmu som ani nedočítala, lebo bola nudná) - autorka mohla naozaj zostať pri krátkych príbehoch, ktoré jej išli oveľa lepšie. Toto bol nudný film! ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Ano, pesticidy jsou hrozné, ale neméně strašné je přivádět na svět takéto divácky nepříjemné filmy, dějově zmatené, s nejednoznačnými závěry a nezodpovězenými otázkami. Bylo mi opravdu hodně nepříjemné to sledovat, a čekat, co se z toho nakonec vyvine. Myslím, že je z toho silně znát ženský element, ale nikoli nutně v kladném smyslu - natočila to režisérka-žena, podle scénáře, který společně napsala s autorkou předlohy, která je rovněž žena, hlavní postavy jsou také ženy, a muži tam celkově mají zcela okrajový význam (manžel hlavní postavy do děje vstoupí až v samotném závěru a nepůsobí dojmem, že by mu nějak extra vadilo, co se stalo jeho ženě). Asi jsem to celé nepochopil a ani nemám chuť o tom nějak víc přemýšlet, co tam mělo jaký význam - jsem z toho akorát otrávený a ten způsob, jakým je to natočeno, mi opravdu hodně nesednul. Je to škoda, protože jméno María Valverde v obsazení vypadalo velice slibně, ale veškerá očekávání zůstala nenaplněna. Tak snad někdy příště. ()

Reklama

Aurus 

všechny recenze uživatele

No jelikož jsem se zase po krátké době vrátil k hororům které fakt miluju tak tohle bylo sklamání.  Bylo mi jedno že to má 41% prostě jsem se chtěl kouknout na nějaký novější horor ale tohle fakt dobrý nebylo. Sice to vyprávění co se stalo bylo dobré ale ostatní bylo spíše strašné. Příběh není špatný, postavy jsou docela dost nesympatické, hudba ujde, atmosféru tento film skoro nemá, napětí je zde maximální dvakrát, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela povedená. No za mě 1,5/10. Už nikdy nepotřebuji vidět znovu. ()

SAINTS 

všechny recenze uživatele

Distancia de Rescate je film peruánskej režisérky Claudie Llosy. Film,je adaptáciou rovnomenného románu z roku 2014, ktorý napísala Samanta Schweblin. Film bol uvedený na MFF San Sebastian 2021 a bol nominovaný na cenu Zlatá mušla. Venuje sa téme vzťahu  matka/´dieťa. Film sa odvíja prostredníctvom spomienok Amandy prostrednictvôm rozhovoru s dieťaťom Davidom. Vďaka Amandiným spomienkam sa dozvedáme viac o rôznych protagonistoch a rôznych udalostiach, ktoré sa už stali. Na prázdniny sa Amanda a jej dcéra Nina presťahuju do izolovaného domu. Za susedov majú Carolu a jej syna Davida. Carola sa čoskoro s Amandou podeli o veľmi znepokojivé prvky o svojom synovi Davidovi. Tieto odhalenia posunu film do ďalšej dimenzie, duchovnejšej a tajomnejšej. Film sa snaží riešiť závažné environmentálne a sociálne problémy, ktoré sú vo svete, ale najmä v niektorých juhoamerických štátoch. Keď zistíme, že nadmerné a nekontroľovaťelné používanie pesticídov vedie k rôznym veľmi negatívnym dôsledkom pre miestne obyvateľstvo. Film upúta pozornosť diváka vďaka svojej originálnej zápletke, presvedčivým hereckým výkonom. Nie je to film pre každého, o čom svedčí aj tunajšie veľmi nízke hodnotenie, čo si tento film rozhodne nezaslúži. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Nechcete se příliš zaplétat do labyrintu ženské podstaty strachu o dítě. Kdesi na samotě mezi luky a hájemi se děje cosi toxického, umírají zvířata a lidé už nejsou jací byli a nikdo s tím nic nedělá. Čeho je ale dosti je filozofie plíživé události života ve formě smrti a chyby, která se neměla stát. Ani si nepředstavujte kolik toho má člověk v hlavě ve chvíli před koncem. Hezké kamerování venkovské krajiny neuchvátí stejně jako snaha o jakýsi kousek oduševnělého nadpřirozena. 40% ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama