Reklama

Reklama

11. září: Prezidentův válečný kabinet

  • USA 9/11: Inside the President's War Room
Dokumentární
USA, 2021, 90 min

Režie:

Adam Wishart

Hrají:

Jeff Daniels (vypravěč)
(další profese)

Prožijte události 11. září 2001 očima prezidenta Bushe a jeho nejbližších spolupracovníků, kteří podrobně líčí rozhodující hodiny a klíčová rozhodnutí onoho dne, jenž vstoupil do dějin. (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Bushe sice moc nemusím, ale tady si získal mé sympatie. Taky je velké plus, že je konečně vidět i jiný úhel pohledu na celou událost. Nicméně pořád by to mohlo mít o krapet lepší. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Tomu chlapíkovi niekto ešte verí? Už len to, ako dostal tú informáciu o útoku a on si len pohupával hlavou, ako by o tom vopred vedel. Vojnový zločinec Bush by mal byť interviewovaný v cele a nie ako ctihodný pán na prezidentkom dôchodku. Pád dvojičiek, to stále si myslí niekto, že to nebolo riadené? Takto krásne a plynule bude padať oceľová stavba? Bolo o tom natočených už milión dokumentov a oni nám tu budú tvrdiť, že ona sa vplyvom požiaru roztavila... Každopádne bol tento dokument zaujímavý z toho pohľadu, že poskytol monitoring minútu po minúte a vypovedali tu priami aktéri a niektorí si možno ozaj myslia, že to všetko bolo tak, ako to prezentoval Bush. Ale informačne sa treba naozaj pýtať mnohé otázky a vyhľadať si aj iné zdroje. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vzpomínky na šokující den od jeho hlavních politických aktérů, což je zde ta hlavní deviza - obsahuje exkluzivní rozhovory s řadou velmi prominentních postav. Sám George W., Condoleezza Rice, mrtvolný Cheney a poradenský spol. Cenná časová osa bezprecedentní situace; strach, nejistota a jednotlivá rozhodnutí mezi Bílým domem a Air Force 1. Přistání všech letadel, informační ruch, "sestřelte United 93", spor o návrat do DC, projev a okamžitě zvolený bojovný tón. Říkej si o Bushovi co chceš, ať byla následující válka proti terorismu sebevětší fail, takhle má vypadat pevný krizový leadership. 20 let poté, po Netflix (x) i Apple s dobrým příspěvkem. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

trošku jiný úhel pohledu,tentokrát prostřednictvím samotného Geroge W.,členů jeho kabientu a štábu.Nic zásadně nového se tu člověk nedozví,názor na Bushe (ať už je jakýkoliv) vás to taky změnit nepřiměje,ale pro připomenutí oněch událostí a pidi rozšíření obzorů je to solidní dokument...70% ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Apple tv přišel na dvacáté výročí útoků s tímto kouskem, který zvolil docela originální formu, kdy chronologicky seřadil filmové záznamy z onoho dne od novinářů, kteří ten den doprovázeli prezidenta USA, proloženo dobovými záběry a současnými rozhovory s v.i.p. účastníky včetně Bushe. Nevím jak moc mu ty mluvící hlavy nahrávají, ale jinak je tady Bush vyobrazen jako opravdový frajer s chladnokrevnou hlavou a vůdcovskými schopnostmi se s tou krizovkou poprat. ()

Reklama

Reklama