Statečný bojovník

Viking Sagas, The

Vikingské ságy

Akční / Dobrodružný / Historický

USA, 1995, 80 min

Opravdu interesantní ztvárnění severské povídky a báje.(25.7.2008)

Kladom sú príťažlivé exteriéry s nimi spojovaná miestami veľmi slušná práca s kamerou, pár záberov na prednosti hlavnej hrdinky a samozrejme 80 minútová stopáž. Tento element je však aj kameňom úrazu filmu. Na hodinky vás síce nenapadne sa ani pozrieť, avšak chýba tomu väčšia hĺbka, rozvinutie charakterov a pod. Na tak jednoduchý námet je vo filme až príliš mnoho postáv a ak do toho vstúpi ešte aj skôr zbytočný rozprávač, medzi menami vzniká dobrý miš-maš. Mohol by som spomenúť ešte kolísajúcu logiku (chlapisko Ralf Moeller raz nevie bojovať, potom zrazu vie a potom znova nevie...), bolo by toho však veľa a vcelku zbytočné. Rozmýšlal som o 2*, no prilepším, pretože od filmu som nič svetaborné nečakal a aj sa to naplnilo, takže vo výsledku nie som nijako sklamaný. 2.6*(18.5.2009)

• Rominator

Zajímavost: Statečný bojovník je jedním ze čtyř filmů, kde spolu hráli Ralf Moeller a Sven-Ole Thorsen, kteří jsou dobří přátelé. Dalšími snímky jsou Batman a Robin (1997), Ostrá parta (1997) a Gladiátor (2000).(17.4.2011)

Až moc okatá televízna produkcia, ktorá ako by kopírovala bojové(odťaté hlavy, ruky, nohy) a milostné scény zo Statočného srdca vzniknutého približne v rovnakom období, až na to že tu to nejak efektne nefunguje, skôr to miestami vyznie na posmech. Príbeh je jednoduchý, práca kostymérov tiež nedala tomu moc zabrať, veru dohromady to moc nedá ale prežil som to nakoniec bez nejakej väčšej újmi... /35%/(17.5.2009)

• Saur.us

Na začátku zhnusí levným televizním provedením a ani v průběhu to není v kvalitě o nic lepší. Navíc neangličtí herci mají otřesný germánský akcent. Prostě Olson Onanon ho má většího.(5.4.2011)

• - Statečný bojovník je jedním ze čtyř filmů, kde spolu hráli Ralf Moeller a Sven-Ole Thorsen, kteří jsou dobří přátelé. Dalšími snímky jsou Batman a Robin (1997), Ostrá parta (1997) a Gladiátor (2000). (Rominator)