Epizody(22)

Na začiatku 22.storočia sa odohrala vojna medzi ľuďmi a strojmi. Stroje, ktorým velil zradca vlastnej rasy - LORD DREAD (David Hemblen), porazili ľudí a zaviedli na Zemi "Nový Rád", ktorý ustanovuje vládu a nadradenosť strojov. Všetci povstalci boli popravení novou hrozbou - zdigitalizovaním.
Píše sa rok 2147 a pre ľudí sa objavila nová nádej - čata odvážnych vojakov narodená a vycvičená, aby porazila Lorda Dreada a zvrhla jeho krutovládu. Kapitán JONATHAN POWER (Tim Dunigan) je veliteľom posádky, ktorá riskuje svoj život na záchranu ľudstva na Zemi. Pomáhajú mu pri tom major MATTHEW "OROL" MASTERSON (Peter MacNeill) - bojovník lietajúci na jetpacku, poručík MICHAEL "TANK" ELLIS (Sven Thorsen) - odborník na ťažké zbrane a výbušniny, seržant ROBERT "ŠPIÓN" BAKER (Maurice Dean Wint) - špecialista na špionáž, prieskum, komunikáciu a plukovníčka JENNIFER "PILOT" CHASEOVÁ (Jessica Steen) - ktorá sa stará o transport a stratégiu.
Spolu tvoria najodvážnejšiu a najnebezpečnejšiu bojovú zložku v dejinách Zeme, do ktorej vkladá nádej celé ľudstvo. Porazí ľudská odvaha pod vedením kapitána Powera silu strojov? (Pazďo)

DaliX

Pamätám si ako to kedysi keď som bol malý dávala Markíza a ako som to hltal s otvorenými ústami:) Fakt výborný sci-fi seriál:) Škoda, že už ho nedávajú. ()

PKD

Přesně to samé, co zde píší ostatní. Takže cituji-brzké ranní vstávání a OK3. Jak já to miloval. Toto a V. Ovšem V, tak to mi zůstalo dodnes. Měl jsem tu čest vidět poprvé celý seriál před 6lety a až na 3,4díly, bych si ho nenechal:-( Je ale pro mě podstatný fakt, že to je práce skvělého Michala J.Straczynského (včetně další comicsové legendy Marva Wolfmana a ještě je tu Michael reaves, který dělal Batman TAS) 6 let před Babylonem 5. No, někde se musíte rozcvičit. A tohle jako rozcvička, nejni vůbec špatný. Škoda, že nedošlo na připravovanou 2.s. která obsahuje v podstatě samé díly na pokr. ()

majo25

Seriál som prvýkrát videl v telke niekedy na prahu milénia a zaujal ma minimálne. Pozerával som ho sporadicky a vtedy sa mi zdal starý, lacný, bez výraznejších dejových a iných elementov. Tento rok som si ho oprášil a trochu som zmenil na neho názor. Áno, stále pôsobí lacne, jednoducho, všetko sa odohráva iba v nastylovaných štúdiách a ani hlavný hrdina nie je žiadne terno - je príliš mladý a chýba mu charizma. Citeľne vidno, pre akú vekovú skupinu bol seriál určený, s čím potom pravdepodobne súvisel predaj hračiek a rôznych modelov. Na druhej strane, postapokalyptický vek pod nadvládou robotov a jedného kyborga v podaní skvelého Davida Hemblena (s pôsobivou hi-tech maskou, kraľujúcemu na mohutnom tróne) mu dáva vcelku dobrú atmsoféru. Všetko podlieha akcii, ktorej je veľa, niekedy vďaka svojej jednoduchosti až príliš, a to na úkor ostatných vecí. Jednotlivé diely nehospodária originalitou, ani invenčnosťou a viacmenej sa na seba podobajú - nejaký problém, nabehne tam zostavička, akcia a problém je vyriešený. Kedže bežní roboti držia pokope asi iba silou vôle, ich odstránenie nerobí problém. Naopak, lietajúci Soron a potom aj chodiaci Behemoth sú iná káva a zneškoniť ich nie je možné, maximálne iba dočasne znefunkčniť. Tu musím vypichnúť CGI animáciou robotov, ktorá je vzhľadom na rok vzniku veľmi podarená a trhaný pohyb robotov je len a len nápomocný k ich meravej a chladnej pôsobivosti. Odbojová zostavička je celkom sympatická, najviac asi Tank, ktorý sa svojou mohutnou postavou a silným arzenálom prestrieľa aj prebúra kdekoľvek. Potom tu máme pilotku s peknou tváričkou, ktorá však má iba detsky pôsobiacu postavu, staršieho letca a špecialistu na maskovanie, ktorý dostáva menej priestoru. Seriál mal naplánovanú výrobu 2. série, ktorá sa však kvôli malej sledovanosti 1. série nedočkala realizácie. Ťažko povedať, či to bolo dobré alebo zlé riešenie, pretože seriál (ako ďalší z radu sci-fi seriálov zo 70. a 80. rokov) tak zostal nedokončený, uťatý. ()

Slavomír

Ťažko to hodnotiť z dnešného hľadiska. Krabicové efekty, spŕšky iskier a hŕba bakelitových kostýmov vojakov budúcnosti, ako krpec som na tom fičal, hoci už vtedy sa mi to zdalo príšerne béčkové. Mladý Kapitán Power sa rozhodne pomstiť za smrť svojho otca, jeho bývalému kamarátovi, ktorý ho zabil, a teraz je viac strojom ako človekom, obklopený armádou robotov. Asi najsolídnejší kostým v celej tejto B trme-vrme mal spomínaný strýko kyborg. Naopak jeho roboti vyzerali a hýbali sa ako starí opilci s motorkárskymi prilbami na hlavá. Vrchol všetkého je fakt, že ak hocikto z Powerovej bandy nejakého, akože usmrtil tak tie telky čo mali na hrudiach začali zrniť. Odporúčam hlavne zarytým fanušíkom sci-fi druhej akosti. ()

morfas

Kdysi jsem to sledoval na OK3 a už tehdy jsem věděl, že je to vykrádačka Terminátora ale stejně jsem to žral. ()

Jrk

Kdysi to davali na OK3 rano. Serial byl v puvodnim zneni a musim rict ze ¨v dane dobe to byl velmi dobry serial. O tom take svedci hodnoceni na zahranicnich webech. Ovsem dnes pokud se na tento serial podivate s bidou mu date hvezdicku. Je to jako koukat na prvni StarTrek s plastikovymi pistolkami. Pricemz tento serial mel trochu vice vizualnich efektu. Pokud se nadto povznesete, urcite si uziteje dobrou zabavu z 90let. ()