poster

Eddie a Cruiseři

 • anglický

  Eddie and the Cruisers

Hudební / Drama / Mysteriózní

USA, 1983, 95 min

 • petaspur
  ****

  Eddie má v 60-tých letech skvělou kapelu. Nahráli dobře prodávanou desku plnou jednoduchých chytlavých skladeb. Sponzoři chtějí další takovou desku a kapela by to taky přivítala. Jenže Eddie chce jít dál. Teď je známý, ted budou lidi poslouchat cokoliv, co napíše. Ví to. Proto druhou desku Sezónu v pekle pojímá ve stylu, se kterým se prosadily kapely o deset let později. Je moc brzy. Sponzoři odmítají platit za tenhle "hluk" a situace se vyhrocuje. Eddie chápe, že i když je hudebně daleko vepředu, tak se to lidé nedozví. Nemůže určovat hudební vývoj a tak dobrovolně odchází ze světa. Nebo ne? Něco se začíná dít o osmnáct let později.(29.11.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Když zemřel Eddie, zemřela i kapela." Rockovou hudbu mám rád a kdyby mě slušně živila, tak bych určitě kašlal na to, že nejsem výjimečný. Ovšem Eddie byl jiný, ten se kvůli tomu hned vrhal z mostu, ale já mám fiktivní příběh jeho kapely fakt rád. Nejde jen o skvělou hudbu, nějaké to pátrání, špetku mysteriózna, ale hlavně o tu atmosféru. Ta mě pohltí vždycky, když si najdu čas a zavzpomínám si na Eddieho začátky. Zejména se vždycky těším na přestavbu unylého Frankova cajdáku On The Dark Side v rockovou vypalovačku, protože to je přesně ten okamžik, při kterém jsem si jistý, že žiju.(15.6.2017)

 • 5150
  *****

  Tenhle film má stejně dobrou hudbu, jakou mají OHNIVÉ ULICE a přestože nejsou hudební výstupy zdaleka tak okázalé jako v MANAŽÉROVI Taylora Hackforda, pěkný tajemný příběh s řadou flashbacků to bohatě vynahradí.(27.12.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,786,789Tržby Celosvetovo $-(19.3.2009)

 • Tommassi3
  **

  "Pokud nemůžeme být výjimeční, nemá smysl dál hrát.."(4.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace