Pee-wee's Big Adventure je film o naprostym idiotovy s idiotskejma vtipama a idiotskym hercem. Ale cely to pusobi svizne a mile. Pee-Wee je neco mezi Beanem (na toho ale nema) a Laurelem. Pribeh je taky strasna uchylarna, jde jen o hledani kola. Ale i kdyz je film komedie, misty neuveritelne stupidni a Pee-Weeho smich mi sel na nervy, i presto je tu v nekolika "hororovejch" scenach mozno poznat Burtonuv rukopis (treba Large Marge, vesteni z karet). Filmu dodava smrnc Elfmanovo hudba, ktera je mistama ale zbytecne vtirava. I kdyz se jedna o Burtonuv slabsi kousek, neda se filmu uprit zabavnost a svoje kvality urcite ma.(19.4.2007)

• Radiq

Ten Pee-Wee Herman je fakt hodně ujetá postavička a zároveň, jak jsem se dočetl, i něco jak alter ego herce Paula Reubense, kterej ho hrál. No ale teda byl na ranu, prostě zabít ho je málo, celou dobu mi šel na nervovou soustavu. Furt jenom řve uááá, blbě se směje, chová se jak buzik nebo děcko nebo jak dětskej buzik a všechny zvuky jak kdyby dělal nosem. Na druhou stranu Tim Burton ukázal svoje kozy, když se do toho vložil a je to megaplny nápadů. To člověk někdy ani nestihal to všechno pobrat, velky plus. Místama mi to sice přišlo jak něco od Tromy nebo od Johna Waterse, ale pak už ne. No ale celkově jsem se spíš nudil a řikal si, ježiši kriste, na co to čumim...(23.8.2013)

Ze začátku jsem se nemohl zbavit dojmu, že PeeWee je hodně podobný mistru Beanovi, ale to byl velký omyl. Možná občasné pohybové kreace jsou podobné, ale jinak je PeeWee naprosto originální osobností, jehož pokračování by se klidně natáčet mohlo. Myslím, že PeeWee svým charakteristicky šíleným přístupem dokáže řešit situace zcela novým a originálním způsobem.. Burton si neodpustil alespoň špatné sny, když už tvořil komedii aby mohl do filmu vdechnout trochu toho svého tajemna, ale přesto je film velmi, velmi zdařilou a originální komedií u které se nudit nelze...(9.6.2008)

• Shit

No fakt jako strašný. Pee-Wee je totální retarďák, což o to, někdy to je vtipný, ale bohužel zrovna tohle mi nepřišlo vůbec vtipný, spíš naopak mi to přišlo dost otravný. A ten jeho smích, no to bylo teda něco, tim mi fakt dával. Příběh je taky stupidní a vedlejší postavy v ději sou trošku vymaštěný, naštěstí ne tak jako Pee-Wee, to už bych asi nedal. Prakticky celej film sem se nezasmál, byla to fakt hrozná blbost, možná by to bylo lepší nebýt toho otravnýho Pee-Weeho, ale to byla ústřední postava, takže prostě krize. Jediný co se mi fakt líbilo, byla hudba, přesně pasovala do filmu, tady se Elfman vytáh a taky mi přišlo, že Burton tady použil pár scén, který potom dal i do střihorukýho Edwarda, ale to je asi tak všechno co stojí za zmínku(7.5.2007)

Jak hloupý Honza s uzlíkem přes rameno do světa pro ukradené kolo vyrazil. Ze začátku ztřeštěná záležitost, připomínající svou stylizací třeba Cat in the hat, která mi zrovna moc nevoněla a říkala jsem si, zda to raději nevypnout. Ve chvíli, kdy ale Pee Weemu švihnou kolo a on se vydává jemu vstříc, nabírá film náhlé obrátky a do konce se v něm střídá změť méně či více zábavných scének, z nichž znatelně dýchá vyvíjející se Burton. Ve finále celkem zábavná taškařice, u níž nemůžu jít na čtvrtou hvězdu kvůli nevyrovnané zábavnosti jednotlivých situací. Celovečerní Beanové nebo Milionový závod pobavili víc. 60%(19.8.2013)

• - Prvý film, na ktorom spolupracoval Tim Burton s dnes už jeho dvorným skladateľom Dannym Elfmanom. (lilina133)

• - Auto, které řídí Mickey, když Pee-wee stopuje, je 1959 Edsel Corsair kabriolet. (MeanWhile)

• - Pee-wee má ve filmu telefonní číslo 354-8567. (MeanWhile)