Veneciafrenia

Horor
Španělsko, 2021, 100 min

Pablo Rosso

Roque Baños

Caterina Murino, Cosimo Fusco, Silvia Alonso, Ingrid García Jonsson, Enrico Lo Verso, Nico Romero, Alessandro Bressanello, Nicolás Illoro, (více)

Skupina španělských turistů se v Benátkách ocitá v boji o život proti místním obyvatelům, kteří nejsou příliš nakloněni cizincům. (mikki089)

Trailer 1

b.dragonfly

Kdo byl někdy na proslulém karnevale v Benátkách, jistě se na film těšil jako já. Nádherné kostýmy, překrásná místa... U těchto superlativ ovšem tento horor končí. Parta blbečků si o vybíjenou vyloženě říkala, jak už to ve špatném slasheru bývá, a atmosféra, na které se dalo stavět, se poděla nevím kam. Ono tomu taky moc nepřispěli nevýrazní a nesympatičtí herci. Béčkově promrhaná nuda. ()

J*A*S*M

Baví mě námět, baví mě lokace, baví mě, jak to vypadá. Už, už jsem sahal po čtvrté hvězdě, ale finále (vše po sekvenci ve starém divadle) výsledný dojem sráží dolů. Absolutně nechápu, působí to, jako kdyby se Álex de la Iglesia snažil hororovým fanouškům předhodit co nejvíc anticlimax koncovku. Vzhledem k tomu, že ze zkušenosti víme, jak se Iglesia umí jindy odvázat, očekávání pořádného závěřečného masakru bylo na místě (a že to k němu celkem jasně směřuje!). A ono prd. ()

ricci.s

Španielski turisti si vyrazia do Benátok, ale Benátky nemajú turistov v láske. Ich každoročný nával mestu iba škodí, a tak sa nájdu ľudia, ktorí sa rozhodnú ich počet trochu preriediť. Najlepší bol rozhodne klaun, pretože vždy keď sa objavil, zanechal za sebou nejakú tú mŕtvolu. Lenže nebolo toho ani zďaleka toľko, koľko by si krvilačný divák želal. Keby radšej tvorcovia nakrútili čistokrvnú hororovú zábavu s množstvom mordovačiek a naháňačiek po nočných uličkách prekrásnych Benátok, bavilo by ma to viac. Lenže oni z toho spravili kriminálku a strašne chceli, aby to malo aj myšlienku. Týmto sa film len spomaľoval, miestami nudil, záver je extrémne nezaujímavý. Najlepšie tým pádom ostáva kvalitné prevedenie vrážd (ktoré sa však dajú spočítať na prstoch jednej ruky) a príťažlivá lokácia. Cítil som premrhaný potenciál, ale na jedno pozretie to neuškodí. ()

EvilPhoEniX

Alex de la Iglesia a jeho španělský slasher je průměrnou jednohubkou, která měla větší potenciál. Režisér už nejspíš nepřekročí svůj vrchol tvorby Balada o Smutné Trumpetě z roku 2010 ( solidní bylo i El Bar), ale zbytek tvorby spadá spíše do průměru a jeho novinka je atraktivní díky prostředí, ale po hororové stránce na můj vkus málo výživná. Skupina španělských turistů v Benátkách ( prostředí je asi největší lákadlo) je terorizována místními, kteří nemají turisty příliš v lásce a záporáci mají pěkné creepy masky ( joker je top). Herecky film moc nezaujme, k postavám si divák nevytvoří vztah, dějově je to přímočaré až moc, rozhodně bych od režiséra, který už zkušenosti má očekávál trochu ambicióznější žánrovku, atmosféra moc nefunguje a gore taky za moc nestojí, vražd sice není až tak málo, ale nejsou moc divácky atraktivní. Finále si rozhodně zasloužilo větší odvaz. Jako jednohubka však v pořádku a jako slasher film zaujme díky netradičnímu prostředí a kostýmům. Příběh 3/5. Akce 2/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5, Herci 2/5. 5.5/10. ()

Houbiczska

Celkem snaživé béčko, které se snaží lákat především na vizuál masek záporáků, ale ve výsledku zas tak za moc nestojí. Parta mladých turistů jede do Benátek, kde je čeká nemilé přivítání od místních ve formě stalkingu a vraždění. Sám o sobě nápad, kdy benátčani zabíjejí na potkání turisty, je celkem natvrdlý a když se přidá béčkový vizuál, levné vraždy, ne až tak oslnivé gore, herecké výkony a celková kostra příběhu, zbývá zde na hodnocení už jen samotná snaživost v rámci subžánru a zábavné creepy masky, ale to je tak vše. Kdo vynechá, rozhodně o nic nepřijde, kdo si film pustí, oslněn sice nebude, ale asi jej jakžtakž přežije ve zdraví. ()