Reklama

Reklama

Život zločinu

  • USA Life of Crime 1984-2020
Trailer
Dokumentární
USA, 2021, 121 min

Obsahy(1)

Dokumentární film Jona Alperta se natáčel v průběhu šestatřiceti let v ulicích Newarku, největšího města New Jersey. Přináší neúprosný pohled na daň za závislost a boj proti drogám. Příběh sleduje pouliční dealery a drobné kriminálníky, kteří se denně snaží sehnat peníze na ukojení své závislosti; je to syrový portrét opakujícího se koloběhu zločinu, věznění a zneužívání drog, který v sestupné spirále beznaděje ničí životy a vztahy. Alpertův film je soucitnou a střízlivou studií života hlavních hrdinů, která neodvrací zrak od jejich drsné reality. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Xicht0r 

všechny recenze uživatele

Místama to až bolí na to koukat. Chudoba z který není úniku, závislost na heroinu a totalní likvidace těla a společenských vztahů. Střídavý pobyt v krimu a neschopnost zařadit se do běžného života po velkých předsevzetích z vězení. Chvílema jsem jima opovrhoval, ale kdo ví, každý má ten život od začátku trochu jinak rozehraný a v jejich roli by možná dopadl každý z nás podobně... ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Odvrácená strana Ameriky. Ze začátku mám z toho akorát tak pocit: ty lidské trosky jsou asi dost blbí, že si nechají do svého kriminálního života vstoupit kameru a věří, že to nebude důkaz proti nim. Navíc jsem si říkal, že to ze štábu dělá spolupachatele. Je to samá srandička, machrování, pohodička, krádeže a sjíždění, sem tam drama v podobě domácího násilí, ožralých členů rodiny a zanedbávání péče. Pak to ale začne houstnout. Fetování jako životní styl, vězení, prostituce, prostě dno, kam to celé směřovalo, už se blíží. A já začínám obdivovat, jak se režisér dokázal mezi tyto lidi dostat a že ho nechali téměř u všeho a nic si z toho nedělají. Je jim všechno jedno, žádné výčitky, žádné hranice, pro drogu udělají všechno. Motají se v kruzích a happy end je v nedohlednu. Snad se z něj ani nejde dostat... nebo se z něj nechtějí dostat. A pak ten proces nápravy, který se povede nebo nepovede? To nebudu prozrazovat, ale asi to vůbec není jednoduché, obzvlášť v tom prostředí podobně postiženejch lidí. Jedna věc ze všech těch situací byla pro mě úplně nejhorší - jak ten feťáckej život své matky snášely ty děti... a zvykly si na něho. Vynikající dokument. ()

Reklama

LUIGISde 

všechny recenze uživatele

Raketa pocitov, nadejí a hlavne sklamani. Obdivuhodný projekt, nevídaných rozmerov, jasne že sú tam prikrášlené veci, kde ale nie sú. Príbeh troch závislých ľudí na heroine, ich životné cesty, občasné vzostupy, častejšie pády, človek im ale tak automaticky drži palce, nech sa dajú dokopy. Za mňa skvelý dokument. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Robert, Freddie a Deliris .Absolutní top dokument o drogách. Zde se fakt mapuje přímo život a to v hodně dlouhém časovém rozpětí, což je parádní věc. Jasně,že ke konci už je to jenom sem tam nadhled jestli je něco nového či ne, ale přesně takhle si představuju dokument ze života. Bez příkras, systému ve kterým jsi a jsi prostě stejně v prdeli, jako jsi byl před rokem,dva..pět.Spadneš do toho, že tě vyhodí z práce, že jsi sám,potkáš ty stejný kamarády....Alpert prostě zaválel, aby ho bavil tento vlastně život s "hvězdama" krimálního žití a píchání heráku do žíly, který nemůže dopadnout dobře .Líbí se mně hlavně. že z nich dokument nedělá chudáky a snímá co vidí divák v reálným podání,kromě snad jedné scény,kdy Jon rozmlouvá věc s Freddim. Možná až tam je ta největší síla,že Jon je musel už brát jako kamarády ,když s někým natáčíte i přepadení, život jejich rodin tolik let.Je to sice dno společnosti, ale o tomhle ten dokument vlastně je. Vlastně Vám i ukáže, že žít se dá a být svým způsobem mentorem i ostatním. ()

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Časosběrný dokument o 3 feťácích, co se snaží odejít z drogové závislosti. Téměř 40 let hlubokých pádů a krátkodobých vzletů, které nemohou skončit dobře. Stále dokola se chytají hozeného lana od drogového démona. Stále ty samé výmluvy, slabosti a spirály, které vtahují a ždímají. Je to smutné, protože jim fandíte, že se z toho dostanou, ale stačí jedna slabá chvilka a začínají zase znovu. Ukázka špíny, ghet a nuznosti Ameriky. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama