Reklama

Reklama

Django & Django

  • angličtina Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

VOD (1)

Recenze (15)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Mám rád Corbucciho a Tarantino umí velice poutavě vyprávět. Bohužel, ač úmysl je chvályhodný, není to příliš dobře udělané. Tak nějak to skáče halabala. Je to nesmyslně rozdělené na kapitoly, a historky Nera a Ruggera Deodata moc nenavazují na to o čem to právě je. Přišlo mi, že by to šlo udělat mnohem lépe a ocenil bych, kdyby se to kromě spaghetti westernů soustředilo i na komedie s Terrencem Hillem a Budem Spencerem! ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Tarantino je boží jako vždycky a na jeho "přednášce" film stojí, ale zbytek je o úroveň nebo dvě níž. Chtěl bych o Corbuccim vědět víc! ()

choze 

všechny recenze uživatele

"Corbucci vytvořil ten nejnásilnější Divoký Západ ve filmu." Tarantino hoďku a půl nadšeně a zasvěceně vypráví o svém oblíbeném "druhém nejlepším režisérovi spaghetti westernů po Leonem" a jeho filmech a k tomu mu přizvukují nudný Nero a sympaťák Deodato. Samotný Corbucci k nám pak promlouvá z dobových rozhovorů a nechybí ukázky z filmů i záběry z natáčení, mj. odhalující, jaké triky se používaly při točení některých akčních sekvencí. Nijak zásadní, ale příjemný filmařský dokument. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nakažlivě nadšený fanouškovský dokument o "tom druhém Sergiovi", který westernové špagety proléval kečupem, jak se dalo. Překvapilo a potěšilo mě, že Quentin Tarantino má v dokumentu hlavní slovo, protože bez něj by nebyl ani zdaleka takový. Na úvod Tarantino převypráví vystřiženou scénu z Tenkrát v Hollywoodu, ve které Corbucci verboval Ricka Daltona, v závěrečných titulcích zase vlastní verzi Djangova příběhu, obojí s úžasnou pointou. Ty historky ale nejsou žádná Tarantinova exhibice, nepropaguje jimi sebe nebo své filmy, nýbrž jimi skládá Corbuccimu poctu. Franco Nero a Ruggero Deodato dělají totéž, ale vzpomínkami, režijně je dokument velmi svižný, pestrý (samozřejmě dělený na tarantinovské kapitoly) a zábavný. Že se soustředí skoro výhradně jen na Corbucciho westerny, samozřejmě vůbec nevadí. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Tarantinova pocta pre toho druhého "Sergia"- Sergia Corbucciho. Tarantino vie o všetkom rozprávať tak nadšene, že máte pocit, že každý Corbucciho film musela byť bomba. Samozrejme to tak nie je, ale isté je , že mal svoj štýl, ktorému bol verný. Mnoho striel, mnoho krvi a sakra mnoho banditos... Každopádne nie je to typický dokumentárny film a pocta, ktorú by si Corbucci naozaj zaslúžil. 60%. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Prehľad rozširujúce, prehlbujúce i objavujúce. Tarantino, keď sa rozbehne o svojich srdcovkách, nemá konkurenciu. Nedá sa nenakaziť jeho entuziazmom. ()

alchac 

všechny recenze uživatele

K závěrečné vykecávačce hlavního hrdiny dokumentu (Seržio je přece antihrdina, no ne?): Kventýne, vole, mi neříkej, žes nikdy neviděl Preparati la bara!? ()

Davej 

všechny recenze uživatele

Nadšení Quentina T. je nakažlivé, což je určitě plusový bod pro film. Ale přišlo mi, že je film neurovnaný, skáče z místa na místo, občas se některé věci opakují a tak si člověk nedokáže udělat o kariéře pana Corbucciho příliš jasno. Jakoby se film obsahově přizpůsobil vystoupení autora druhého Djanga, místo aby dopředu měl  režisér (a spolutvůrce scénaře) dokumentu nějaký plán, jak bude film vypadat a vedl naopak podle toho rozhovor s QT. ()

pushover 

všechny recenze uživatele

Dokument perfektně doplňující film i knihu Tenkrát v Hollywoodu. Tarantino je chodící filmová encyklopedie. Pocta spaghetti westernům jako vyšitá. ()

GNTRS 

všechny recenze uživatele

Nejen, ale naštěstí hlavně, Tarantino a jeho nenucený a neotřelý komentáře díla filmovýho klasika Sergio Corbucci (nar. 1927, Itálie) To, co tam Tarantino s takovou lehkostí sype z rukávu, bych vydržel poslouchat hodiny. U mnohých jiných podobných dokumentů mě téměř vždycky štve výběr mluvicích hlav, které sice toho protagonistu, o kterým je ten dokument, někdy potkali, ale nikdy jsem o nich neslyšel a i jejich historky jsou "nudnější než Doktor z hor (seriál) (1992)" :-). Tady je to naopak. ()

Indio 

všechny recenze uživatele

Když to člověka zajímá a něco o žánru a filmech v dokumentu ví, je to Supr zábava. Škoda te chaotické formy kde se skáče nesmyslně sem tam. ()

freebob 

všechny recenze uživatele

Pěkný dokument sloužící jako doplněk k filmu Nespoutaný Django.Hlavně se tu řeší starší předloha s Francem Nerem a režisér Sergio Corbucci.Velký prostor tu má znalec spaghetti westernů samotný Quentin Tarantino. ()

Reklama

Reklama