Slavný příběh natočený podle knihy nevlastní Edithiny sestry Simony Berteautové a její životní ochránkyni. Je především o mládí Edith Piafové nemanželské dcery pouličního artisty a prvních láskách a také setkání s její nevlastní sestrou Momonkou. Jde především o období konzervatoře pařížské ulice až po účinkování v Lepléeově kabaretu a první vystoupení na proslulé scéně A.B.C. (1936). V hlavní roli se blýskla Brigitte Arielová. (tahit)

Zazie

Dnešní film o Edith Piaf není zdaleka prvním a jediným, který byl o pařížském vrabčáku natočen. V 70. letech vznikl podle životopisného románu zpěvaččiny nevlastní sestry Simone Berteaut (vyšel i u nás) tento snímek, který se zaměřuje na víc než bouřlivé mládí Edith, ještě než se stala slavnou. Její hlas zazní ve filmu jen jednou - Je ne regrette de rien při závěrečných titulcích. ()

JANARYBA

Byl to kdysi jeden z těch nejsilnějších filmových zážitků, ten její nezkrotný živel , který v mnohém předběhl svou dobu nelze neobdivovat. ()

tahit

Příběh slavné a drobné ženy v prostých černých šatech vždy dojímá a svým krásným hlasem je mě neskutečně blízká. Edith Piaf skrze všechny velké úspěchy zůstala vždy prostou Pařížankou. ()

• Edith Piaf neměla do roku 1936 zachycený svůj zpěv na žádném nosiči. Proto v tomto snímku byla nahrazena zpěvačkou Betty Marsovou, jež dokázala věrně napodobit její hlas v době velmi mladého věku. (hippyman)