Edith Piafová

• slovenský

Edith Piafová

Piaf: The Early Years

Francie, 1974, 104 min

Byl to kdysi jeden z těch nejsilnějších filmových zážitků, ten její nezkrotný živel , který v mnohém předběhl svou dobu nelze neobdivovat.(9.8.2008)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 11.4.1977 --- v pôvodnom znení s titulkami (7.2.2009)(7.2.2009)

Příběh slavné a drobné ženy v prostých černých šatech vždy dojímá a svým krásným hlasem je mě neskutečně blízká. Edith Piaf skrze všechny velké úspěchy zůstala vždy prostou Pařížankou.(5.5.2008)

Dnešní film o Edith Piaf není zdaleka prvním a jediným, který byl o pařížském vrabčáku natočen. V 70. letech vznikl podle životopisného románu zpěvaččiny nevlastní sestry Simone Berteaut (vyšel i u nás) tento snímek, který se zaměřuje na víc než bouřlivé mládí Edith, ještě než se stala slavnou. Její hlas zazní ve filmu jen jednou - Je ne regrette de rien při závěrečných titulcích.(15.6.2007)

• - Edith Piaf neměla do roku 1936 zachycený svůj zpěv na žádném nosiči. Proto v tomto snímku byla nahrazena zpěvačkou Betty Marsovou, jež dokázala věrně napodobit její hlas v době velmi mladého věku. (hippyman)